Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Planas vasarai: užsiimti netradiciniu verslu

Planas vasarai: užsiimti netradiciniu verslu (0)

2019-06-22

Greičiausiai žinios plinta socialinėje erdvėje. Taip mano ir devyniolikmetis Arnas Jankevičius su bičiuliu Valdemaru Kairaičiu nusprendęs imtis verslo ir apie jį pranešti feisbuke. „Pradėdami verslą nusprendėme naudotis nemokama reklama. O ir pats verslas atsirado labai greit bei naudojantis interneto galimybėmis“, – šypsosi jaunasis verslininkas.

Verslas sužavėjo

Arnas tik pernai baigė Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnaziją, o ją baigdamas dar nebuvo sugalvojęs, ką norėtų studijuoti. Išlaikęs egzaminus sumastė, kad  studijuos verslą, nes dar besimokydamas mokykloje buvo ragavęs verslininko duonos.

A. Jankevičius su draugu Jurbarke buvo atidarę mašinų valymo įmonę. „Atrodė visai smagi veikla. Draugas ir dabar dar dirba, o aš išvažiavau į Kauną studijuoti“, – sako vaikinas. Jis pasirinko tarptautinio verslo studijas Kauno kolegijoje ir po vienų mokslo metų gali drąsiai teigti – pasirinko tinkamai. „Mokslai įdomūs, laukia praktika užsienyje, mokomės kalbų. Ruošiamės dirbti su užsienio partneriais“, – sako A. Jankevičius.

Nors Arno tėvai – ne verslininkai, bet dirba prekybos srityje. Jie labai palaiko sūnaus polinkį kurti verslą ir netgi paskolino verslui pradėti reikalingą pradinį kapitalą.

Vienas, du – ir yra

Artėjant vasarai A. Jankevičius ir V. Kairaitis suko galvas, kuo būtų galima užsiimti. Vaikinai iki 10 klasės buvo klasės draugai, vienas kitą gerai pažinojo, todėl nebuvo baisu drauge imtis verslo. Dabar Valdemaras dar dirba Klaipėdoje, todėl verslo reikalus daugiau tvarko Arnas.

„Tiesiog svarstėme, ką galime veikti. Apie irklentes prakalbo mano draugė. Ji buvo bandžiusi jomis plaukioti ir sakė, kad labai smagu. Mes nė vienas to nebuvome darę, bet mintis užkabino“, – pasakoja Arnas.

Vaikinai pagalvojo, kad Jurbarke labai trūksta vandens pramogų, o irklentės – dar gana neseniai išpopuliarėjo ir būtų galima jų pasiūlyti jurbarkiečiams.

Jaunimas dabar ir verslą pradeda šiuolaikiškai: pirmiausia internete susirado įmonę, parduodančią irklentes. Tai buvo netoli Plungės įsikūrusi bendrovė „Kayakshop“. Jaunieji verslininkai nusprendė, kad iš pradžių reikėtų bent dešimties irklenčių – žmonės mėgsta plaukioti grupėmis. „Susisiekėme su įmone, sutarėme, nuvažiavome ir nupirkome“, – pasakoja A. Jankevičius.

Nieko apie irklentes nenusimanančius jaunuolius pardavėjas pakonsultavo, kokias geriausia pirkti, kaip naudotis. „Mes pirkome paprastas pradedantiesiems skirtas irklentes. Jų yra įvairių: ilgesnės tinka plaukti greit, platesnės – jūroje“, – jau sukauptas žinias rodo A. Jankevičius. Vaikinas sako, kad irklentės nėra pigios – viena kainuoja apie 400 Eur, todėl tėvų paskolinti pinigai labai pravertė. „Domėjomės ir užimtumo tarnybos pasiūlymais jauniems žmonėms, bet norint gauti paramą tenka prisiimti didelius įsipareigojimus, sudėtingas dokumentų tvarkymas, todėl mums netiko“, – sako Arnas.

Vaikinai verslą pradėjo įregistravę individualią veiklą. Tą taip pat padarė internetu.

Valdyti nesudėtinga

Tik nusipirkę irklentes Arnas ir Valdemaras patys jas išbandė. „Tik pradėjus plaukti turi suprasti, kaip stovėti ir balansuoti, todėl šiek tiek paskausta kojas ties čiurnomis, bet, kai supranti, kad viskas stabilu, tampa visai paprasta“, – tikina Arnas.

Pasak jaunojo verslininko, pradedant plaukti reikia žinoti keletą dalykų: kaip laikyti irklą, kaip vairuoti irklentę ir kaip ant jos užlipti, jei atsidūrei vandenyje. „Nuvirsti nuo jos labai sunku – jos konstruksija labai stabili. Net esant bangavimui ji neapsivers. Bet kartais norisi tiesiog nuo jos nušokti, o tada užlipti reikia iš galo, o ne iš šono“, – aiškina A. Jankevičius.

Komplektą sudaro irklentė, irklas ir liemenė, kurią rekomenduojama dėvėti dėl saugumo. Pati irklentė – pripučiama. „Ji labai kietai pripučiama, todėl yra ypač tvirta. Jos nesugadinsi ant ko nors užplaukęs, nebent tyčia bandytum pradurti“, – patikina Arnas.

Sveria irklentė 10 kg, todėl ją nesunku kur nors pernešti, ištempti į krantą ar nuleisti į vandenį. Ir plaukti ja galima bet kokiu oru, bet paprastai žmonės renkasi šiltas, gražias dienas, kai nebaisu sušlapti. „Youtube kanale galima pamatyti filmukų, kaip irklentėmis plaukiojama net žiemą, tarp ledo lyčių, bet mums kol kas tai – verslas vasarai“, – sako A. Jankevičius.

Rengia turus

Feisbuke jaunųjų jurbarkiečių siūlomos paslaugos randamos puslapyje „Pramogos irklentėmis Jurbarke“. „Siūlome visos dienos turus Nemunu arba Mituva, nuo Jurbarkų užtvankos, – sako Arnas. – Man labiausiai patiko plaukti Nemunu pasroviui. Šiame maršrute per 3 valandas nuplauki 10 km“. Visus galimus maršrutus vaikinai išbandė patys.

Užsisakius plaukiojimą irklentėmis, keliautojai su visa įranga bus nuvežami į vietą, o atplaukus į sutartą tašką, paimami. A. Jankevičius ir V. Kairaitis turi automobilius klientams vežti bei priekabą irklentėms. Kol kas jos laikomos garaže arba saugomoje aikštelėje.

Maršrutą, kuriuo norėtų plaukti, pasirenka klientas: galima leistis Nemunu iki Jurbarko nuo Raudonės, Molynės arba nuo Jurbarko link Smalininkų, bet jų geriau nesiekti, nes pasienio zonoje jau reikalingi specialūs leidimai. Galima rinktis pasiplaukiojimą Jurbarkų užtvankoje, Mituva – link Vertimų arba atvirkščiai, žiūrint iš kur pučia vėjas. „Pavėjui plaukti visada smagiau“, – aiškina Arnas.

Tokie visos dienos turai su visa įranga, nuvežimu ir parvežimu vienam žmogui kainuoja 20-23 Eur, priklausomai, kiek žmonių plaukia.

Savaitgaliais vaikinai planuoja pasiūlyti pasiplaukioti irklentėmis Jurbarko karjere ar prie Jurbarkų užtvankos poilsiaujantiems žmonėms. „Bus tokie nuomos punktai, kuriuose irklentę bus galima išsinuomoti valandai už 6 Eur. Žmonės, leisdami laiką paplūdimiuose, neturi pramogų, tada mes bandysim tą nišą užpildyti“, – pažada Arnas. Vaikinas įsitikinęs, kad laukia gera ir smagi vasara.

Jūratė Stanaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook