Scenoje siautėjo jaunimo talentai

Scenoje siautėjo jaunimo talentai (0)

2018-11-24

Lapkričio 16-ąją Jurbarke vyko antrasis „mEfektas“. Tradicinio jaunimo talentų renginio scenoje šiemet pasirodė devyniolika dalyvių – nuo pavienių dainininkų ir šokėjų, iki atlikėjų grupių, šokių kolektyvų ir ekstremalų. Į konkursą atvyko ne tik vietiniai talentai, bet ir svečiai iš Šakių bei Širvintų.

Vakaro vedėjai, „Vaivorykštės“ teatro aktoriai Marija Vasiliauskaitė ir Matas Mankus, į sceną pakvietė Jurbarko r. savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorių Luką Bakšį ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininkę Kamilę Pernarauskaitę – jiems teko garbė įteikti metų Jaunimo apdovanojimus aktyviausiems Jurbarko rajono jaunuoliams.

Nominaciją „Metų jaunimo žiburys“ pelnė Jaunimo reikalų tarybos narys, puikus drožėjas Irmantas Norkūnas, o „Metų proveržiu“ įvertinta neformali jaunimo grupė „2Wheels“ ir jos lyderis M. Mankus.

Šiemet renginio dalyvius pradžiugino ne tik galimybė pasirodyti scenoje, bet ir nemenki piniginiai prizai. Pirmosios vietos nugalėtojui organizatoriai žadėjo 200 eurų, antrosios – 100, o trečiosios – 50 eurų premiją. Dalyvių pasirodymus vertino komisija, kuriai teko gan sudėtinga užduotis – išrinkti geriausius iš labai skirtingų pasirodymų.

„mEfektas“ nugalėtoja tapo jurbarkietė atlikėja Paulina Kerutytė. Merginos balsą gerbėjai buvo girdėję ir anksčiau – ji dalyvavo televizijos šou „X Faktorius“.

Pasak Paulinos, pernai dalyvaudama renginyje ji pasižvalgė ir suprato, kad „mEfekto“ scena – puiki vieta pasireikšti ir išbandyti įdomias naujoves. Žiūrovams atliktą kūrinį atlikėja sudėliojo iš keleto žinomų dainų.

„Pirmoji iš viso mikso dainų man padėjo pačiai tobulėti, atnešė šiokią tokią sėkmę. Kitas dvi dainas pasirinkau, nes labai patinka Fredis, jo kūryba, balsas, jos man tokios savos. Tokie renginiai yra kosmosas ir manau, kad jaunimui jų tikrai reikia. Kiekvienais metais visi to laukia“, – sakė mergina.

Atlikėja tvirtino sudvejojusi savo galimybėmis laimėti, kai sužinojo, kokie varžovai laukia scenoje.

„Visi dalyviai pasirodė tikrai puikiai ir, neslėpsiu, tikrai kinkos drebėjo sužinojus, kokie varžovai buvo. Tikrai sužavėjo „raideriai“, kaip ir daugumą, manau, pakerėjo Gretos pasirodymas, net namie žiūrėjau pasirodymo pakartojimą, na ir Emilija! Mes daug darbo įdėjome, kad jai pasisektų, aš ja labai tikėjau ir palaikiau, net ir užregistravau be jos žinios“, – juokėsi Paulina.

Komisija skyrė dvi antrąsias vietas – jas pasidalijo jurbarkietė atlikėja Ieva Sapronaitytė ir viešnia iš Šakių Greta Kunstaitė.

Pasak Gretos, į Jurbarką ji važiavo, nes suviliojo idėja pasirodyti kitame mieste. „Dainos pasirinkimas priklausė nuo jos sudėtingumo, kad atskleistų vokalinius gabumus. Tokius renginius vertinu kaip labai gerą galimybę ne tik tobulėti, bet ir pažinti, kas vyksta kituose miestuose“, – pasakojo šakietė.

Merginai labai patiko „mEfekte“ vyravusi draugiška nuotaika. Buvo smagu, kad dalyvavo daug jaunimo. Beje, tai – ne pirmas kartas, kai ji pasirodė Jurbarko scenoje. Greta šiemet yra dalyvavusi festivalyje „Vaivorykštė 2018“.

Trečią vietą pasidalijo dar daugiau dalyvių – Emilija Barčauskaitė, šokių grupė „Era“, šokių grupė „Šypsena“ ir šokių kolektyvo „Dona“ jaunesniųjų šokėjų grupė. Viena iš laimėtojų, Emilija Barčauskaitė, renginyje dalyvauti net neplanavo. Tačiau buvo priversta tai padaryti, kai sužinojo, kad draugė ją užregistravo. „Galėjau atšaukti registraciją, bet pagalvojau, kodėl gi nepabandžius. Dainą rinkausi iš dviejų variantų: gerai žinomą arba dar nenuvalkiotą. Manau, pasirinkau sunkesnį variantą – negirdėtą, o šį sprendimą priimti padėjo mama, kuri visad pataiko renkant man dainas. Man pačiai labiau patinka jausmingos, lėtos dainos, kuriose gali atsiskleisti balsas, todėl ta daina puikiai tiko“, – sakė mergina.

Kita trečiosios vietos nominantė – Aistė Tamošaitytė iš šokių studijos „Era“. Mergina ne tik šoko kartu su grupe, bet ir atliko solinį pasirodymą. „Rinkausi modernų šokį, nes ten dominuoja daug jausmų, jaučiu, kad tai mano stilius. Ruošiausi apie dvi savaites, beveik kiekvieną dieną. Šokau viena, nes norėjau išbandyti savo jėgas. „Eros“ kolektyve šoku paskutinius metus, todėl buvo dar didesnė paskata dalyvauti“, – sakė šokėja.

Renginio vedėjas Matas tikino, kad „mEfektas“ išlaikė populiarumą – dalyvių netrūko. Tiesa, kaip ir tikėjosi rengėjai, registracija prasidėjo likus vos savaitei iki renginio.

Pasak jo, viskas buvo panašu kaip ankstesniais metais, tačiau registracija kone paskutinę minutę daug bėdų nesukėlė. „Smagu, kad šiemet jau turėjome daugiau patirties, radome būdų kaip sudominti žiūrovus“, – tikino „vaivorykštukas“.

Jaunimo talentų reginiai Jurbarke vyksta ne vieną dešimtmetį. Kultūros centro salė lūžte lūždavo per „Rudens bohemą“. Vėliau šį renginį pakeitė populiarumo nestokojusi „Meno injekcija“. Dabar jaunimas buriasi į „mEfektą“.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook