Susitiko Vytauto Didžiojo vardo suvienytos mokyklos

Susitiko Vytauto Didžiojo vardo suvienytos mokyklos (0)

2018-05-30

Keturios Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos turi garbingą Vytauto Didžiojo vardą. Prieš ketverius metus Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos iniciatyva įvyko pirmasis šių mokyklų susitikimas. O ketvirtasis gegužės 11 d. vyko Jurbarke.

Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinė mokykla svetingai priėmė bendravardžių mokyklų atstovus iš Vilniaus, Klaipėdos ir Trakų gimnazijų. Svečius, taip pat ir saviškių komandą sveikinęs mokyklos direktorius Viljamas Bakšys ne be pasididžiavimo sakė: „Mus vienija vardas!“, ir linkėjo visiems susitikimo dalyviams įspūdingos dienos.

Susitikimas kiekvienais metais organizuojamas vis kitoje mokykloje, o jo forma – konkursas, kurį sudaro trys dalys: individualiai atliekamas testas, komandų konkursas ir kapitonų užduotis.

Tačiau prieš konkursą dar laukė susipažinimas ir netgi dovanos. Komandos buvo parengusios prisistatymus, ir pirmieji tą padarė susitikimo šeimininkai.

Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos komandoje buvo Erikas Pranskaitis, Ugnius Mockus, Tadas Čiauška, Ieva Girdžiūtė, Deimantė Šimkutė, Liepa Pažereckaitė ir Miglė Reimikytė. Visi jie – aštuntokai, drąsūs ir pasitikintys savimi. Jie teigė, kad į komandą pateko įveikę konkursą, suprask: yra geriausi ir nusiteikę nugalėti. Komandą paruošė istorijos mokytoja Akvilė Jociutė.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos komanda parodė filmuką apie savo miestą, klaipėdiškiai deklamavo Maironį, o vilniečiai pasakojo apie naujoves savo mokykloje. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje šiais metais atsirado naujų profilių, pavyzdžiui, medicina, informacinės technologijos, o pailgintų mokslo metų sąskaita bus surengta stovykla visai mokyklos bendruomenei.

Sostinės gimnazistai visoms komandoms įteikė po dėžę saldainių.

Renginio šeimininkai irgi buvo gausiai parengę dovanų. Dainų dovanojo mokytojos Stanislavos Januškevičienės mokiniai Alanas ir Deimantė ir Monikos Buitkutės vadovaujamas mergaičių ansamblis „Pokštas“, šokių – mokytojos Lolitos Žukauskienės klasės kolektyvas „Žmogeliukai“. Knygą „Kelionių vadovas po Jurbarko kraštą“ komandos užsidirbo atsakydamos į klausimus iš mokyklos istorijos, kurią renginio organizatoriai buvo sudėję į 44 skaidres.

Bendravardėms gimnazijoms jurbarkiečiai dovanojo kanceliarijos reikmenų su savo mokyklos simbolika. Renginio organizatorius dovanomis parėmė ir rajono savivaldybė – komandas atlydėję mokytojai gavo po knygą „Nemunu per Lietuvą“, mokiniai – kompaktų su Elo Džolsono dainomis, Seimo narys Ričardas Juška padovanojo saldainių.

Ypatingą dovaną atvežė Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto prodekanas doc. dr. Giedrius Janauskas. Jis pasakojo apie Vytauto Didžiojo atminimo įamžinimą Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse – vaizdžiai ir nenuobodžiai.

„Šis pranešimas – tai Vytauto Didžiojo universiteto dovana mokyklų susitikimui. Universitetas globoja šiuos renginius ir kasmet atveža vis ką nors naujo. Universitetas sudaro kompetentingą mokslininkų komandą, kuri paruošia konkurso dalyvių amžių atitinkančias užduotis“, – pasakojo jau po renginio Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos lituanistė Nijolė Laurinaitienė.

Po pietų moksleivių komandas atlydėję mokytojai ekskursavo po Jurbarką ir kopė į Sudargo piliakalnius, o konkursą moksleiviams vedė bibliotekininkė Rasa Kulikauskienė. Jurbarko „vytautukų“ komanda lygiai su miestų gimnazistais sprendė testus ir atsakinėjo į klausimus, I. Girdžiūtė dalyvavo kapitonų mūšyje.

Istorijos mokytoja A. Jociutė neturėjo pagrindo nerimauti – visi mokiniai, ne tik komanda, pažįsta Vytautą Didįjį. Prie paminklo didžiajam kunigaikščiui visa mokykla kasmet rugsėjo 8-ąją švenčia karūnavimo dieną, nors Vytautas ir nebuvo karūnuotas. Mokiniai ruošia programą ir pranešimą. Pernai pranešimą ruošė vienas komandos narių T. Čiauška.

Nugalėtojų pereinamoji taurė išvažiavo į Vilnių – susitikimo Jurbarke konkurse geriausia buvo sostinės Vytauto Didžiojo gimnazijos komanda. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad jurbarkiečiai pasirodė nekaip. Dargi labai gerai – nepasilikę taurės sau jie iki susitikimo pabaigos buvo svetingi.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook