Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Tautos dvasia – mūsų darbuose

Tautos dvasia – mūsų darbuose (0)

2019-12-08

Konkurse „Tautos dvasios beieškant“ užėmę antrą vietą džiaugiasi Emilijus Gedgaudas, Skaistė Buškevičiūtė, Inga Laiconaitė ir jiems padėjusi mokytoja Margarita Baršauskienė (kairėje).

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė visada daug dėmesio skiria kraštotyrai. Kasmet dalyvaujame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro rengiamame mokinių kraštotyriniame konkurse „Tautos dvasios beieškant“. Šiemet pasirinkome atminties temą – norėjome papasakoti apie tremtinius bei rezistentus. 

Temai atskleisti labai tikoVosbutų kaimo bendruomenės renginys, kuriame prisiminta prieš 75 metus įvykdyta kaimo egzekucija, kai buvo nužudyta daug žmonių. Renginys prasidėjo Butkiškės kaimo bažnyčioje, kurioje buvo laikomos šv. Mišios už žuvusiuosius, prie paminklo giedojome giesmes, meldėmės, vėliau rinkomės į bendruomenės namus, kur žiūrėjome Eriko Laicono pastatytą spektaklį „Brasta“. Renginyje vykusioje konferencijoje senieji vosbutiškiai pasakojo apie tai, ką jie išgyveno pokariu. Konferencija užbaigta mokinių koncertu.

Tai, ką pamatėme renginyje, nufilmavome ir sukūrėme videofilmą „Atmintis“. Mūsų darbas respublikiniame konkurse „Tautos dvasios beieškant“ buvo pripažintas vienu geriausių – užėmėme antrą vietą. Apie filmą ypač šiltai atsiliepė etnologė Gražina Kadžytė. Filmą kurti mums padėjo mokytojai Margarita Baršauskienė, Liutauras Žilevičius ir mokyklos direktorius Petras Baršauskas.

Įdomu dalyvauti tokiuose konkursuose, kur gali išbandyti save, bendrauti, susipažinti su naujais žmonėmis, sužinoti naujo.

Tęsdami gražias kraštotyrines tradicijas lapkričio 14 d. mes, jaunieji mokyklos kraštotyrininkai, kartu su mokytoja M. Baršauskiene ir direktoriumi P. Baršausku dalyvavome rajoninėje kraštotyros konferencije „Mažoji architektūra“. Viešojoje Jurbarko bibliotekoje išgirdome tautodailininko Algimanto Sakalausko išsamų pranešimą „Mažosios architektūros tradicija Lietuvoje” apie koplytstulpius ir jų reikšmę žmogaus gyvenime, klausėmės kraštotyrininkų pranešimų apie mūsų rajono mažosios architektūros objektus bei pristatėme mūsų sukurtą filmą „Prakalbinti medį“, pasakojantį apie skulptoriaus A. Sakalausko darbus Seredžiuje. Išklausėme kraštotyrininkės Reginos Kliukienės pasakojimą „Jurbarko rajono kraštotyros darbai“. Taip pat matėme kitų mokinių ir mokytojų kraštotyros darbų pristatymus. Savo tyriamuosius kraštotyros darbus pristatė viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojos.

Konferencijoje praplėtėme žinias apie mažąją architektūrą ir jos formas. Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie Jurbarko kraštotyros gražių tradicijų tęsimo ir dalyvauti įdomioje konferencijoje.

Skaistė Buškevičiūtė,

Inga Laiconaitė,

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras, 9 kl.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook