Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Vaivorykštė“ tęsia gastroles – vaidino Kauno moksleivijai

„Vaivorykštė“ tęsia gastroles – vaidino Kauno moksleivijai (0)

2019-12-08

Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ tęsia gastroles su naujausiu savo spektakliu „Pykšt pokšt, tu negyvas“. Lapkričio 18-19 d. jurbarkiečiai vaidino Kaune, tarptautiniame teatrų festivalyje „Vivo avanscena“ ir pelnė žiūrovų pagyras bei Kauno miesto mero padėką. 

„Vaivorykštės“ spektaklio pagal Viljamo Mastrosimone pjesę „Pykšt pokšt, tu negyvas“ premjera įvyko šių metų kovą ir iki šiol jau ne kartą rodytas Jurbarke ir mūsų rajono miesteliuose bei įvairiuose festivaliuose Lietuvos miestuose. Lapkričio 19 d. jurbarkiečiai vaidino Kaune, III tarptautiniame vaikų ir moksleivių teatrų festivalyje „Vivo avanscena“. Šio festivalio žiūrovai, kurių dauguma yra Kauno mokyklų moksleiviai, turėjo galimybę pamatyti net 16 spektaklių, kuriuos pristatė Lietuvos, taip pat Latvijos, Estijos ir Lenkijos vaikų ir jaunimo teatrai.

Amerikiečių dramaturgo V. Mastrosimone pjesėje nagrinėjami skaudūs paauglių gyvenimo aspektai: patyčios, nesupratimas, vienatvė, galiausiai peraugantys į smurtą. Kauno žiūrovus „Vaivorykštės“ spektaklyje žavėjo įtaigi aktorių vaidyba, padėjusi pajusti skaudžią nepritapusio, neišklausyto, nesuprasto paauglio ir jo aukų dramą.

Pagrindinį – paauglio Džošo, iššaudžiusio savo draugus ir šeimą ir pagaliau supratusio, kad kartu nužudė ir save, – vaidmenį atlieka Sirvydas Griškus. Spektaklyje taip pat vaidina Justas Virbickas, Simonas Goptaitis, Dominykas Pocevičius, Domantas Juškys, Aidas Ašmonas, Matas Mankus, Aironas Puidokas, Smiltė Stanaitytė, Marija Vasiliauskaitė, Kamilė Ambrutaitytė, Klaudija Kriaučiūnaitė, Meida Juškaitė, Edvina Vaičekauskaitė, Emilija Kazlauskaitė.

„Vaivorykštės“ vadovė ir režisierė Birutė Šneiderienė į šį spektaklį, kaip ir į kitus, įtraukė visą teatro trupę, kai kuriems jaunuoliams teko įsikūnyti net į kelis vaidmenis.

Festivalyje „Vivo avanscena“ neliko nepastebėti ir netikėti režisūriniai sprendimai, kurie, pasak režisierės, priklauso ne tik jai, bet ir teatro jaunimui, bei įspūdinga scenografija, sukurta dailininko Zigmo Morlenco.

„Vaivorykštės“ dovanų, padėkų, ir pagyrų kolekcija po tarptautinio festivalio „Vivo avanscena“ pasipildė Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio padėka už žiūrovams dovanotas malonias akimirkas bei linkėjimais neišsenkančios kūrybos versmės, puikių įvertinimų bei žiūrovų aplodismentų.

Tokias padėkas, pasak režisierės B. Šneiderienės, organizatoriai įteikė visiems teatrams. „Festivalį „Vivo avanscena“ organizavo Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai, o festivalio vairą laikė Kauno nacionalinio dramos teatro aktorius Tomas Erbrėderis, jis taip pat ir dramos studijos „Kubas“, kuri yra vaidinusi ir Jurbarke, vadovas“, – pasakojo režisierė.

Jurbarkiečiai festivalyje sutiko ir kraštietį aktorių Arną Ašmoną, atėjusį pažiūrėti spektaklio ir pagyrusį jaunuosius vaivorykštiečius.

Danutė Karopčikienė



« Atgal



Sponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook