Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Valstybinė vėliava – už pilietiškumą

Valstybinė vėliava – už pilietiškumą (0)

2019-12-09

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje prasidėjo senąjame uoste valstybinės vėliavos nuleidimo ceremonija.

Smalininkuose tęsiama graži tradicija – pagerbti jaunus žmones už pilietiškumą. Šiemet pilietiškiausio vardas atiteko ir LR valstybinė vėliava, kabojusi Smalininkų uoste, įteikta Simonai Janikauskienei.

Pilietiškiausia smalininkietė apdovanota lapkričio 29-ąją, minint Lietuvos kariuomenės dieną Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje. Tai tradicinis mokyklos renginys, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos karinių oro pajėgų sraigtasparnių eskadrilės lakūnai ir Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariškiai.

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas prasidėjo eisena į senąjį Smalininkų uostą ir valstybinės vėliavos nuleidimo ceremonija. Vėliau ši vėliava įteikta pilietiškiausiai smalininkietei S. Janikauskienei.

Pilietiškiausia 2019 m. smalininkiete Simoną išrinko Smalininkų bendruomenės, seniūnijos, mokyklų ir kultūros centro atstovai. Garbingą apdovanojimą – valstybinę vėliavą – Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimo šventėje Simonai įteikė Jurbarko r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Mazur ir Smalininkų seniūnas Ramūnas Alminas.

Renginyje buvo įvardyti Simonos nuopelnai bendruomenei. 2018 m. gruodį ji kartu su Vaida Kavaliauskiene iniciavo ir organizavo Smalininkų Kalėdinės eglutės įžiebimo šventę. Kartu su kultūros centro, seniūnijos atstovais dalyvavo rajono seniūnijų Užgavėnėse Raudonėje. Buvo Smalininkų Nemuno šventės viena organizatorių, kartu su Karina Baužiene įrengė įspūdingą vaikų erdvę. Tokią pat žaidimų aikštelę įrengė ir Jurbarko krašto šventėje. Šių metų rudenį S. Janikauskienė išrinkta Smalininkų seniūnijos Vidkiemio kaimo seniūnaite.

Pilietiškiausia smalininkietė prisipažino nė nemaniusi, kad bus apdovanota, ir į renginį ėjusi to nesitikėdama. „Stengiuosi nepraleisti renginių, esu aktyvi, man patinka tokie dalykai“, – sakė Simona.

Kai pernai kartu su draugėmis sugalvojo miestelį ypatingai papuošti Kalėdoms, liko patenkinta, kad iniciatyvą palaikė seniūnas, o pakvietusi prisijungti smalininkiečius, džiaugėsi jų aktyvumu. Kalėdiniame parke buvo net 17 eglučių, aikštė buvo įspūdingai iliuminuota ir džiugino visus.

Simonai ypač svarbu, kad didžiulį kalėdinį džiaugsmą galėjo patirti vaikai, nes ji pati yra dviejų pradinukų – Emilijos ir Pauliaus mama. Todėl visos jos iniciatyvos susijusios su vaikais. O darant ką nors dėl vaikų, įtraukiami ir tėvai, seneliai – taip randasi bendruomeniškumas.

Pilietiškiausios vardą pelniusi smalininkietė šiemet vėl, su bendruomenės pagalba, kuria kalėdinį grožį miestelyje. Bet dabar jau ne tik kaip veikli mama, o ir kaip kultūros darbuotoja – Simona neseniai pradėjo dirbti renginių koordinatore Mažosios Lietuvos Jurbarko karšto kultūros centre.

Galima sakyti, kad tos pernykščių Kalėdų eglutės užgriuvo Simoną rūpesčių ir atsakomybės našta. „Bet man patinka tokie darbai, turiu daug idėjų suburti, išjudinti visus – nuo mažo iki senjoro“, – sako už pilietiškumą įvertinta smalininkietė.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook