Kateriu Nemunu plaukusius jurbarkiečius sienos su Rusija pažeidimu apkaltinę ir baudomis apdaliję pasieniečiai kelia rankas: jų priimti sprendimai buvo panaikinti. Be nuobaudų liks keturi iš penkių plaukusių asmenų, o baudą sumokėti teks tik katerio kapitonui. Tačiau į pasieniečių kompetencija verčiančią abejoti nemalonumų košę įmestiems jurbarkiečiams svarbu ne nuobaudos, o tai, kad pareigūnai dirbtų profesionaliai ir ištikus bėdai stengtųsi padėti, o ne stumtų žmones į nesusipratimus.
Nelaimę lydėjo baudos
Kateriu plaukę žmonės pasakoja, kad jiems nutikusi istorija, tarsi iš tautosakos, kuri byloja, kad bėda viena nevaikšto. Birželio 23-osios popietę darganotu oru iš pajūrio namo plaukę trys vyrai ir dvi moterys visai to nesitikėdami ir nenorėdami pateko į iki išnaktų trukusią nemalonią istoriją.
Keliauninkams nepasisekė – Nemune, netoli Tatamiškių kaimo (Šilutės r.), jų kateris užplaukė ant seklumos.
„Matomumas buvo labai blogas, dalies laivakelį žyminčių bujų signaliniai žibintai, kurie turi blyksėti, neveikė. Užplaukėme ant seklumos arčiau Rusijos pusės. Kateris didelis, sveriantis pustrečios tonos. Kol bandėme nukrapštyti laivą nuo seklumos, atplaukė Lietuvos pasieniečiai tarnybiniu kateriu. Pareigūnai per garsiakalbį ragino greičiau nuplukdyti laivą nuo seklumos, tačiau padėti nutempti laivą atsisakė. Esą laivas buvo Rusijos pusėje. Suteikti pagalbą atsisakyta, net ir paaiškinus, kad ant seklumos užplaukusio katerio ekipažas turi maždaug trisdešimties metrų ilgio trosą, dėl ko pasieniečiams į Rusijos pusę įplaukti nebūtų reikėję“, – pasakojo katerio įgula.
mano akimis, tai mūsų teisėsaugoje nekompetencijos – begalės. Ir dėlt o – labai liūdna. O šitoj istorijoj man panašu, kad pasienietukai norėjo mandrą rezultatą parodyt. O gavosi šnipštas.