Viename iš Jurbarko krašto turizmo perlų – nuolatinis fekalijų dvokas. Taip kelerius metus keliautojus priimdavo Panemunės pilis. Į istorinį statinį supančius tvenkinius tekėjo stiprų ir nemalonų kvapą turintis vanduo.
Panemunės pilies vedėjas Antanas Šveiberis redakciją tikino, kad pirmą kartą į arčiausiai pilies esantį tvenkinį tekančias fekalijas pastebėjo dar 2014-aisiais. Nuo tada ne kartą kreipėsi į UAB „Jurbarko vandenys“, tačiau, pasak jo, įmonės specialistai jokių veiksmų nesiėmė.
„Buvo atvažiavę, net pavardėmis galiu išvardinti, kas tokie. Aš jiems parodydavau, pasakydavau, kas ir kaip, o jie tiesiog išvažiuodavo. Taip ir kankinomės. Galiausiai nusprendžiau kreiptis į žiniasklaidą, gal viešumas padės sustabdyti tai, kas čia vyksta“, – sakė A. Šveiberis.
Pasak vyro, stiprų fekalijų dvoką turinčios nuotekos į tvenkinį bėga ne visada. Greičiausiai tai nutinka tuomet, kai netoli pagrindinės kaimo gatvės esančioje siurblinėje nesuveikia siurbliai ir šuliniai užsipildo nuotekomis.
Nuo siurblinės iki pilies tvenkinio, pro mokyklą ir bendruomenės pastatą eina sena nuotekų trasa. Ji nenaudojama, tačiau neužsandarinta. Kai vienas iš šulinių užsipildo nuotekomis, iš jo jos patenka į užmirštą trasą ir atiteka į tvenkinį. Siūliau vandenų specialistams išeitį – užsandarinti tą vamzdį. Tačiau jie nieko nedarė“, – sakė A. Šveiberis.
Kiek nuotekų pateko į tvenkinių vandenį per tiek metų – niekas tiksliai nežino.
UAB „Jurbarko vandenys“ vadovas Darius Dragūnavičius ir jo pavaduotojas nuotekų ūkiui Egidijus Tendzegolskis apie situaciją su pilies tvenkiniais tikina nieko nežinoję. „Nusiųsime darbuotojus, kad išsiaiškintų. Pirmą kartą tokius dalykus girdžiu“, – sakė E. Tendzegolskis.
D. Dragūnavičius gyventojų prašė apie bet kokias problemas pranešti nieko nelaukiant. Pasak direktoriaus, avarijos ir gedimai greičiau pastebimi mieste, kur juos fiksuoja automatinės sistemos. Tačiau kaimuose yra sudėtingiau. Čia apie problemas sužinoma, kai kažkas jas fiziškai pamato ir praneša.
„Nuotekų ir vandentiekio sistemos daug kur senos. Būna tokių atvejų, kad trūksta vamzdžiai ir per naktį išteka tiek vandens, kiek nedidelis kaimas per mėnesį suvartoja. Tai – finansiniai nuostoliai. Todėl tikrai prašome, kad gyventojai apie bet kokias problemas praneštų nieko nedelsdami“, – sakė D. Dragūnavičius.
Įmonės avarinė tarnyba dirba visą parą. Susisiekti su budinčiu personalu galima telefonu (8 447) 54 909.
„Jurbarko vandenys“ ir dėl pilies tvenkinių bėdų nedelsė. Atvykę įmonės specialistai aiškinosi problemą ir šį kartą pažadėjo sprendimą. „Panašu, kad pagaliau reikalai pajudėjo, lauksime rezultato“, – džiaugėsi pilies vedėjas.
Apie galimai teršiamus pilies tvenkinius teigė nieko nežinoję Jurbarko aplinkosaugininkai. Pareigūnas Andrius Šašys gyventojų prašė apie bet kokius pažeidimus pranešti Bendruoju pagalbos numeriu 112.
„Kai turime informaciją – reaguojame. Tačiau, jei nežinome, tai ir sprendimo ieškoti negalime. Ne per seniausiai buvo situacija Eržvilko seniūnijoje, kuriai išspręsti prireikė dviejų mėnesių, tačiau kartu su seniūnu suradome teršėją“, – sakė A. Šašys.
„ŠVIESOS“ inform.