Gruodžio 7 d. Panemunių regioninio parko (PRP) direkcijos darbuotojai pakvietė į nuotolinį pokalbį – pristatė nuveiktus darbus, papasakojo apie išsikeltų tikslų įgyvendinimą, atsakė į klausimus ir pasidalijo planais. Regioninių parkų ateitis gana miglota, nes į parkų direkcijų duris beldžiasi eilinė reforma.
Ateitis neaiški
Kitąmet trisdešimtmetį minėsiantys regioniniai parkai reformų sulaukia gana dažnai. „Jau ko gero trys reformos buvo, kol aš vadovauju parkui.
Buvo metas, kai parkai rūpinosi tik gamta, baudė pažeidėjus, net ginklus galėjome turėti, vėliau ėmėmės švietimo, edukacijų, po to vėl grįžome prie didesnio dėmesio gamtai, ir vėl – prie ryšių su bendruomene.
Labiausiai liūdina, kad nėra tęstinumo ir reformos nebaigiamos. Ir planuojamos jos nesitariant su parkuose dirbančiais žmonėmis, kurie geriausiai galėtų patarti, ko reikia“, – sako Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis.
Šį kartą Aplinkos ministerija planuoja stambinimą ir vietoje 30 regioninių parkų ketina palikti 4, greta keturių nacionalinių parkų. Panemunių regioninis parkas patektų į Dzūkijos-Suvalkijos regiono parko teritoriją, drauge su Čepkelių, Dieveniškių ir kitais regioniniais parkais.
„Neįsivaizduoju, kaip vienam vadovui pavyks aprėpti visą tą teritoriją. Pagal planus kai kurie etatai bus palikti tik centrinėje būstinėje, pas mus pareigybių sumažės, neliks svarbių funkcijų“, – sako M. Janušonis.
Po reformos, kurią planuojama įgyvendinti iki birželio, parko direkcijoje vietoje aštuonių etatų liktų penki – nebeliktų rekreacijos rinkodaros specialisto, kultūrologo, valytojos, liktų tik 0,5 darbininko etato.
viskas daroma, kad kuo greičiau sunaikinti Lietuvos gamtą