Sausio 12-osios vakarą Jurbarke paminėta Laisvės gynėjų diena. 35-ąjį kartą pagerbti kritusius už Lietuvos Laisvę Sausio 13-ąją jurbarkiečiai susirinko į prie bibliotekos esantį Laisvės gynėjų skverą.
Sausio 13-oji – viena reikšmingiausių Lietuvos istorijos datų, žyminti 1991 metų įvykius, kai Lietuvos žmonės drąsiai stojo ginti savo laisvės ir nepriklausomybės. Nepaisydami sovietų kariuomenės grėsmės, tūkstančiai piliečių susivienijo prie strateginių objektų, o Vilniuje vykusios kruvinosios nakties metu žuvo 14 laisvės gynėjų, šimtai žmonių buvo sužeisti.
Šiemet minime Laisvės gynėjų dienos 35-metį. Šiai reikšmingai sukakčiai paminėti visoje šalyje organizuojama daugybė renginių, bus vykdoma informacinė kampanija „Laisvės liepsna iš kartos į kartą“, kuri kvies stiprinti Sausio 13-osios atminimą ir pažvelgti į laisvę kaip į gyvą vertybę – nuolat atsinaujinančią, įkvepiančią ir įpareigojančią.
Laisvės gynėjų dieną, sausio 13-ąją, Seimo Kovo 11-osios Akto salėje įvyks iškilmingas Laisvės gynėjų dienos 35-mečio minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija.




































































