Vakarėlio „Rudens bohema“ visus metus laukia daug jaunuolių: vieni – kad parodytų, ką sukūrė, kiti – kad pažiūrėtų. Ir tiems, ir aniems – smagu, įdomu ir linksma. Tik pati „Bohema“, atrodo, sulaukė pabaigos?
„Taip, „Bohemos“ nebebus, – patvirtino šio renginio organizatorė Birutė Šneiderienė ir pridūrė, – bet tai nereiškia, kad nebebus nieko.“
Tuo pridūrimu išsklaidė abejones – negi jaunimo pamėgto renginio organizatorė galėtų taip lengvai jo atsisakyti? Be abejo, organizuoti renginį, į kurį suplūsta gausybė jaunų, energingų žmonių, nelengva ir atsakomybė nemenka, to gali imtis tik tas, kam svarbūs jaunimo poreikiai ir pomėgiai.
„Kaip visada, galiu tik pasidžiaugti šiuo renginiu, ir kiekvienu jame dalyvaujančiu vaiku. Lipti į sceną reikia didelės drąsos, reikia pasiruošti, kad turėtum ką parodyti. Reikia tuos vaikus skatinti, mylėti, džiaugtis jais“, – sakė jaunimo renginio organizatorė. Tačiau ir B. Šneiderienė pripažįsta, kad „Rudens bohemai“ reikia keistis: „Pats jaunimas turi nuspręsti, ar bereikia jiems tokio renginio. Iš kuriančio jaunimo iniciatyvos turi gimti nauja idėja, reikia rasti naują formą, gal net naują erdvę panašiam renginiui.“
Šiemet „Bohemoje“ buvo pilna scena dalyvių – visi jie gavo Jaunimo reikalų tarybos dovanas – puodukus, o neįvardytos komisijos išrinktieji – ir renginio rėmėjo LIONS klubo prizus. Renginį vedė šaunioji „Vaivorykštės“ komanda ir skyrė sau nemažai dėmesio, nes ir buvo įdomesni už kai kuriuos atlikėjus. Pasirodymuose vyravo šokiai. Žiūrovų buvo daug. Viskas gerai ir gražu. Panašiai kaip pernai, užpernai, užužpernai…
Kūrybiško jaunimo vakarėlis, ko gero, tikrai pribrendo pokyčiams. Tuo labiau kad ir metelių jam jau nemažai – vienuolika.
Rytį Glinską, kurio sukurta ir atliekama fortepijoninė muzika skambėjo visose „Rudens bohemose“, galima vadinti ir šio renginio metraštininku. Rytis kartu su tėvu visus renginius filmavo ir fotografavo, todėl dabar gali papasakoti apie kiekvieną. Pirmasis, dar nesivadinęs „Rudens bohema“, o tiesiog talentų vakaru, įvyko 1999 m. lapkričio 4 d., dalyvių buvo vienuolika. Nuo trečiojo renginio 2001 m. jam vadovauja režisierė B. Šneiderienė, tačiau pavadinimas „Rudens bohema“, pasak jos, priklauso Gintarui Zareckui.
Jaunųjų talentų vakaras vykdavo tai kultūros centro mažojoje salėje, tai II aukšto fojė, o 2008-aisiais persikėlė į didžiąją salę. Talentams užlipus į sceną, ko gero, dingo renginio bohemiškumas, užtat salėje sutilpo visi žiūrovai.
Gausiausia dalyvių skaičiumi, R. Glinsko duomenimis, buvo pernykštė „Bohema“ – 140. O iš viso jis suskaičiavo, kad per vienuolika metų renginyje dalyvavo 746 atlikėjai: 267 šokėjai, 32 skaitovai, 447 muzikantai ir dainininkai.
Vienuoliktoje „Rudens bohemoje“ išrinkti geriausi atlikėjai. LIONS klubo įsteigtus prizus laimėjo jurbarkiškiai Gintaras Baltrušaitis ir Arvydas Karosas, Agnė Mišeikaitė iš Gausantiškių, nuoširdžiai atlikusi savo dainą, ir šokėja Eiva Dobilaitė.
Kas laukia bohemiško jaunimo? Kas bus, kai „Rudens bohemos“ nebebus? Palaukime ir sužinosime. Tik Birutė Šneiderienė jau ir dabar žino, kad vis tiek kas nors bus.
Cia matyt po paskutinio zoles parukymo? 😀 Tie kavenski viska sugadino 😀