Tarptautinė rašytojų diena švenčiama nuo 1986 metų. Šių metų sausio 12-18 dienomis vyko 48-asis Tarptautinio rašytojų klubo kongresas, kuriame ir buvo nuspręsta kasmet minėti šią šventę.
Poetai turi savo šventę – tarptautinę poezijos dieną, kurią švenčia kovo 21 d., UNESCO sprendimu.
Rašytojų mintys apie save ir kūrybą:
Rašytojas rašo ne todėl, kad jis nori ką nors pasakyti, o todėl, kad jis turi ką pasakyti. (F. S. Ficdžeraldas)
Rašytojui reikia tokios pat narsos kaip kareiviui: pirmasis turi taip mat mažai galvoti apie kritikus kaip antrasis apie ligoninę (Stendalis).
Rašytojas neturi stengtis būti protingesnis už žmogų ir pasaulį. (L. Frankas)
Rašymas – dvasių užkeikimas tikrąja prasme. (F. Kafka)
Rašymas tėra nuosekli ir sąmoninga savižuda, o kiekvienas tikras rašytojas yra menamas savižudis (R.Gavelis)
Rašytojas turi būti sudėtas tarsi iš dviejų žmonių. Vienas vedžioja jo ranką, kitas stengiasi ją sulaikyti. Iš tos dvikovos ir gimsta tikri kūriniai. Rašytojas, kuris nesipriešina sau – visada pralaimi. (J. Marcinkevičius).
Tikras rašytojas – tai tas pats, kas senovės pranašas: jis regi aiškiau negu paprasti žmonės. ( A. Čechovas).
Aš – rašytojas. Rašau tai, kas plaukia man iš širdies. Išgyvenęs šiame pasaulyje beveik šešiasdešimt metų, sugebėjau rasti atsakymą į daugelį klausimų, be dviejų: kodėl aš rašau ir kodėl myliu vieną moterį. Ne sykį kamavausi, norėdamas įminti tuos dalykus. Juk yra kitų moterų, daug gražesnių, kodėl kaip tik šita? Nėra atsakymo. Lygiai taip pat ir su rašymu – jeigu aš rašau, tai todėl, kad myliu. Cirilas Kosmačaa
Išlaisvink žmogų ir jis pradės kurti. (A. de Sent Egziuperi)
Idėjos nemiršta, jos kartais tik snaudžia, bet nubunda dar galingesnės, negu prieš tai. (A. Diuma)
Įkvėpimas atsiranda tik dirbant. (P. Čaikovskis).
Hina-Matsuri arba lietuviškai – Lėlių šventė švenčiama Japonijoje kasmet trečio mėnesio trečią dieną. Tai mergaičių šventė, švenčiama šeimose, kuriose auga dukros.
Hina – medinė lėlė, papuošta kimono. Kiekviena japonų mergaitė turi tokių lėlių rinkinį. Jį gauna dovanų vos gimusi. Šventės metu lėlės išdėstomos savitame altorėlyje septyniomis pakopomis. Tai tarsi malda už dukterų laimę. Šventės metu susirenka visa šeima, draugai. Visi vaišinasi arbata, saldainiais. Hina lėlės gali būti lankstomos ir iš popieriaus.
Japonijoje savo šventę turi ne tik mergaitės, bet ir berniukai. Berniukų diena švenčiama penkto mėnesio penktą dieną.
Kovo 3-ioji buvo paskelbta Pasauline laukinės gamtos diena Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos iniciatyva 2013 m., minint Konvencijos dėl tarptautinės prekybos nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių (CITES) pasirašymą. Konvencija skirta spręsti nykstančių rūšių problemą tarptautiniu lygmeniu ir užkirsti kelią prekybai nykstančiais gyvūnais bei augalais, jų dalimis ir gaminiais iš jų. Ją yra pasirašiusi ir Lietuva.
Švenčiant Pasaulinę laukinės gamtos dieną, skatinama džiaugtis laukinės gamtos grožiu, domėtis laukine gyvūnija ir augalija. Raginama lankyti gamtos muziejus, pasivaikščioti nacionaliniuose parkuose, botanikos soduose.
Plačiau apie Pasaulinę laukinės gamtos dieną
Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė kovo 3-iąją Pasauline klausos diena. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į klausos susilpnėjimo ir praradimo problemas, skatinti ausų priežiūrą.
Klausai gali pakenkti traumos, genetinis paveldėjimas, natūralus organizmo senėjimo procesas, stiprus triukšmas, vidurinės ausies infekcijos, kitos ligos.
Klausa – vienas iš penkių pojūčių, padedančių žmogui orientuotis ir suprasti aplink jį esantį pasaulį. Ausys priima garso bangas, paverčia jas nerviniais impulsais ir klausos nervais perduoda į smegenis. Jos atlieka ne tik klausos funkciją, bet ir reguliuoja pusiausvyrą.
Kad klausa išliktų gera, rekomenduojama:
- Grūdinti organizmą.
- Vengti tiesioginio vėjo, skersvėjų.
- Vengti aukštos temperatūros, drėgmės.
- Vengti nuolatinio triukšmo, ypač stipraus.
- Nevalyti ausų krapštukais.
- Reguliariai atlikti mankštą, gerinančią kraujotaką ausyse.