Birželio 17 d. oficialiai atidarytas kompleksiškai sutvarkytas Raudonės pilies parkas. Įvykdžius kiek daugiau nei 1 mln. eurų vertės projektą įgyvendinta daugelį metų puoselėta vizija parko teritoriją pritaikyti poilsiui, lankymui bei jame saugojamų vertybių pažinimui.
Ši išskirtinė diena paminėta projekto pristatymu visuomenei, kuriame įžvalgomis apie atliktus darbus ir jų eigą pasidalino visi, kurių pastangų ir efektyvaus darbo dėka atkurta ir ateities kartoms išsaugota tai, ką Jurbarko krašte turime vertingiausio.
Raudonės pilies parko teritorijoje atlikti archeologiniai, dendrologiniai ir istoriniai tyrimai, atvertos proskynos ir vaizdas į Nemuno upę, sutvarkytos ir atgaivintos medžių alėjos, įrengtos poilsio zonos, automobilių stovėjimo aikštelė, įrengti laiptai į apatinę pilies parko terasą, sudėta trinkelių danga aplink pilį, pažymėtos varpinės pamatų ir buvusios sienos, įrengti lietaus nuotekų tinklai.
„Raudonės pilies parkas – gyva, Jurbarko krašto gyventojų ir turistų lankoma vieta. Įgyvendinus projektą, ši erdvė dar labiau atgijo, tapo patrauklesne vieta poilsiui ir laisvalaikio praleidimui. Ne tik Raudonės bendruomenė, bet ir visi Jurbarko krašto žmonės šios dienos laukė daugybę metų suprasdami, kokį didžiulį lobį turime. Reikėjo ne tik idėjos, bet ir lėšų, kad galėtume ją įgyvendinti. Savivaldybės ir Raudonės miestelio bendruomenės vardu dėkoju visoms institucijoms, kurios dirbo ranka rankon, kad šis tvarus projektas būtų įgyvendintas optimaliai išnaudojant turimus resursus“ – mintimis dalinosi Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
„Bendra šio projekto vertė – 1 072 138,00 Eur. Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuota 85 proc. visų projekto išlaidų, o Savivaldybės biudžeto lėšomis – 15 proc. Papildomai iš Savivaldybės biudžeto kainavo archeologiniai tyrimai, kurių bendra vertė 170 000 Eur. Šis projektas – labai gražaus bendro darbo kūrinys, kuriam siūlymus pateikė ir aktyviai į šį procesą buvo įsitraukusi Raudonės bendruomenė. Džiaugiuosi, kad didžiąją dalį šių siūlymų, pavyko įgyvendinti“ – pristatydama projektą ir jo etapus kalbėjo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja-vyr. architektė Gražina Gadliauskienė.
Mintimis apie Raudonės pilies parko sutvarkymą taip pat dalinosi Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros Europos Sąjungos programų valdymo departamento Gamtotvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas (projektų vadovas) Gytautas Ignatavičius, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių-Tauragės teritorinio skyriaus vyriausiasis specialistas Viktoras Klepikovas, MB „Praeities tyrimų institutas“ vadovas Simonas Sprindys, UAB „Jurmelsta“ statybos direktorius Antanas Endriukaitis ir UAB „Enero“ projektų vadovė Irena Sakalauskaitė. Už glaudų bendradarbiavimą ir prisidėjimą įgyvendinant projektą šių įmonių atstovams meras Skirmantas Mockevičius įteikė Savivaldybės padėkas. Už nuolatinę pagalbą prižiūrint ir puoselėjant Raudonės (rezidencinės) pilies parką taip pat padėkota Raudonės seniūnijos seniūnui Česlovui Meškauskui.
Po oficialios renginio dalies susirinkusieji buvo pakviesti į Raudonės bendruomenės šeimininkių pagamintų „Sofijos virtinukų“ degustaciją, po kurios visi kartu apžiūrėjo sutvarkytą Raudonės pilies parko teritoriją, susipažino su joje aptiktais archeologiniais radiniais.
jurbarkas.lt inform.