Lapkričio 15 d. Jurbarko LIONS klube pakvipo Kalėdomis – Panemunės pilyje įvyko tradicinis Kalėdinis labdaros vakaras, kuriame surinktos lėšos prieš didžiąsias metų šventes virsta dosniomis dovanomis sunkiai besiverčiančioms Jurbarko r. šeimoms. Bene 20 metų į keliasdešimties šeimų namus nešdami dovanas ir džiaugsmą suka Jurbarko ir Norvegijos „liūtų“, kaip dažnai vadinami LIONS klubų nariai, ekipažai.
Prasminga tradicija
Kasmetinis labdaros vakaras – proga susirinkti klubo nariams, prisiminti per metus nuveiktus darbus, pabendrauti su kitų miestų LIONS klubų atstovais, kurie į šį vakarą visada susirenka gausiai, ir, žinoma, dosniai aukoti gražiam tikslui – padaryti didžiąsias metų šventes gražesnėmis gausiam būriui jurbarkiečių.
Šiemet šventės laikas beveik sutapo su lapkričio 17 d. minima Pasauline vargstančiųjų diena, o LIONS klubo šūkis „Mes tarnaujame“ ir kviečia padėti vargstantiesiems.
Labdaros vakarui pasirinkta Panemunės pilis. „Pakviečiau labai daug svečių iš kitų klubų, todėl norėjosi parodyti labai gražią Jurbarko krašto vietą, supažindinti su tuo, kuo esame turtingi ir paskatinti pas mus užsukti su šeimomis ir draugais. Mums rūpi ne tik labdara, bet ir savo krašto garsinimas“, – tikina Jurbarko LIONS klubui vadovaujanti Laimutė Šulinskienė-Dagienė.
Į jurbarkiečių surengtą šventę atvyko LIONS klubų atstovai iš Kauno, Alytaus, Druskininkų, Kėdainių, Šakių, Telšių, Plungės, Tauragės, Šiaulių, apsilankė Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Jurbrako Rotary klubo atstovai, vietiniai verslininkai. „Daug metų dalyvauju klubo veikloje, nors tikra jo nare esu tik trejus metus. Pažįstu daug puikių žmonių, todėl šiemet norėjosi sukviesti bičiulius iš visos Lietuvos. Gal šiek tiek nuskriaudėme vietinius verslininkus, nes į pilį buvo galima pakviesti ribotą skaičių žmonių. Bet paaukoti galima visada, ir nedalyvavus renginyje“, – sako L. Šulinskienė-Dagienė. Labdaros renginyje dalyvavo per 80 žmonių – tiek, kiek talpino pilies salė.
Labdaros renginyje apsilankė ir Lietuvos LIONS valdybos narės – pirmoji vicegubernatorė, Šiaulių krašto atstovė Daiva Grikštienė ir kėdainiškė Sigita Skarupskienė. LIONS valdyboje porą metų dirbo ir L. Šulinskienė-Dagienė, o šiemet jos nare tapo jurbarkietė Audronė Balčiūnienė. Ji kuruos žemaitiškojo krašto klubų veiklą.
Klubo prezidentė mini įmones, kurios niekada neatsisako padėti – „Manvesta“, „Mūras“, „Dainiai“, kitos prisideda mažesnėmis sumomis, tačiau kiekviena parama yra labai svarbi. „Turime bičiulių, kurie paremia kasmet, tačiau Jurbarke verslo nėra daug, todėl ir remiančiųjų rasti – sudėtinga“, – tikina L. Šulinskienė-Dagienė.
Ir prabėgus labdaros vakarui į LIONS klubo sąskaitą pinigai dar plaukia, o per renginį vykusiame aukcione ir loterijoje surinkta 1740 Eur. L. Šulinskienė-Dagienė mano, kad šiemet pavyks surinkti pakankamai didelę sumą.
Gerumo karavanas
Didžioji dalis labdaros vakare surinktų pinigų tenka kalėdinio karavano, be kurio jau neįsivaizduojamos LIONS Kalėdos, dovanoms. Šį karavaną jau 20 metų drauge su Norvegijos LIONS klubu rengia jurbarkiečiai.
Gruodžio 12 d. į Jurbarką dalyvauti kalėdiniame labdaros karavane atvyks 21 svečias iš Norvegijos. Tradiciškai pusė atvykstančiųjų būna jaunuoliai. LIONS klubai į savo veiklą įtraukia jaunus žmones ir taip skleidžia gerumo, dosnumo tradiciją.
Kasmet socialiniai darbuotojai padeda LIONS klubui surasti šeimas, kurioms labiausiai reikalinga pagalba. „Visada daugiausia dėmesio skiriame šeimoms, kuriose auga neįgalūs vaikai. Stengiamės atsižvelgti į šeimų pageidavimus, nupirkti dovanas, kurios būtų naudingos ir laukiamos“, – sako klubo prezidentė.
Šiemet Kalėdinis karavanas visame rajone aplankys 50 šeimų, kuriose auga 150 vaikų, iš kurių 60 turi negalią. Vaikų ligos – sunkios: širdies yda, cerebralinis paralyžius, autizmas, raidos atsilikimas, tačiau šeimų pageidavimuose, kuriuos užrašė socialiniai darbuotojai, paprasti norai – kūdikio reikmenys, sauskelnės, vitaminai, patalynė, žaislai.
Bičiuliai iš Norvegijos skiria po 15 Eur kiekvieno vaiko dovanoms.Jie taip pat atsiveža jau paruoštas dovanas – jas surinkti padeda mokyklų, darželių bendruomenės. „Norvegai savo šalyje vykdo edukaciją – rinkdami labdarą, kalėdines dovanėles mūsų vaikams, savo šalies jaunimą moko atjautos, dosnumo“, – sako L. Šulinskienė-Dagienė. Jurbarkiečiai už paaukotus pinigus planuoja suruošti maisto paketus, kuriuose būtų vertingi, skanūs produktai, skanėstai. „Žinome, kad kasdienio maisto paketus šios šeimos gauna, todėl norime sukurti šventę ir padovanoti ypatingesnių skanėstų“, – tikina jurbarkietė.
Dideli planai
LIONS klubas savo veiklą vykdo visus metus. Pasauliniu mastu ši organizacija šiuo metu daug dėmesio skiria vaikams, sergantiems cukriniu diabetu. Jurbarkiečiai taip pat savo veiklą kreipia šia linkme – nemažos sumos skirtos šešiems šia liga sergantiems vaikams reikalingai medicininei įrangai įsigyti. Lėšų skiriame ir regėjimo negalią turintiems vaikams. „Rūpinimasis mūsų mažutėliais – tai solidarumo, meilės, atjautos ženklas ir abipusė dvasinė dovana“, – įsitikinusi L. Šulinskienė-Dagienė.
Klubo prezidentė pasidžiaugia, kad klubas išlaiko nuolatinį narių skaičių – 19. Klubo veikloje daugiausia dalyvauja verslininkų, todėl jie ne visada gali skirti pakankamai laiko savanoriškai veiklai ir jį palieka. „Labai ačiū Kęstučiui Gegužiui – buvusiam aktyviam nariui. Ne visada užtenka laiko visiems darbams. Tačiau išėjusius pakeičia nauji nariai. Ir tai yra labai džiugu, nes didesnė pusė klubiečių – vyresnio amžiaus. Mums reikia jaunimo“, – šypsosi L. Šulinskienė-Dagienė. Tačiau į klubą patekti gali tik rekomenduoti, geros reputacijos žmonės, be to, klubiečiai prisiima ir finansinę projektų vykdymo naštą.
Neseniai į Jurbarko LIONS klubo gretas įsiliejo ūkininkas Donatas Jackis, verslininkas Darius Vasiliauskas, priėmimo laukia Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos direktorė Ina Budrienė. „Noriu paminėti ilgamečius „liūtus“, be kurių klubas negalėtų gyvuoti. Tai – Saulius Danisevičius, už aktyvią veiklą gavęs nominaciją iš klubo gubernatoriaus, Jolita Lapėnienė, Gvidas Byčius, Jonas Lendraitis, Albinas Radžius, Rūta Danielienė, Aurimas Sabaliauskas, Vilma Mačiežienė, Dalia Rakštelienė, Jurgita Girdžiūtė“, – bendraminčius vardija klubo prezidentė. Klubo vadovai skiriami rotacijos principu, kitą vasarą Jurbarko LIONS vadovu taps G. Byčius.
Klubo nuveiktų ir planuojamų darbų sąrašas nemažas: paremti jauni atlikėjai, skirta pinigų talentų konkurso „mEfektas“ nugalėtojams, miesto gyventojams išdalyta iš Norvegijos gauta labdara, nuolat remiami neįgalūs vaikai, buvo siunčiami ir vėl planuojama siųsti jaunimo atstovus į stovyklas kitose šalyse, dalyvaujama aplinkos tvarkymo akcijose ne tik Jurbarke, bet ir Neringoje.
„Planuojame bendras veiklas su Jurbarko Rotary klubu. Suvienijus jėgas galima daugiau nuveikti. Norime įtraukti į klubo veiklą jaunuosius Jurbarko savanorius. Darbas su jaunimu – vienas LIONS klubų prioritetų“, – planais dalijasi L. Šulinskienė-Dagienė.
Viena didžiausių prezidentės svajonių – įrengti mieste LIONS parką. „Pradžia padaryta, tačiau šiam projektui reikia labai daug lėšų. Nuolat apie tai svarstome, diskutuojame, noriu įtraukti į šį projektą ir kitų miestų klubus – galėtų kiekvienas klubas parke pastatyti po suolelį. Tikiu, kad šį projektą pavyks įgyvendinti, ir parkas džiugins jurbarkiečius“, – optimizmo nepraranda L. Šulinskienė-Dagienė. Pasak jos, liūtiška gerumo dvasia gali nuversti kalnus.