Spalio 11-12 dienomis Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje į sąskrydį „Mes – Lietuvai“ rinkosi jaunieji šauliai. Šis sąskrydis kasmet suburia šaulišką jaunimą iš įvairių regiono mokyklų, siekiant ne tik stiprinti fizinį pasirengimą, bet ir ugdyti pilietiškumą, patriotiškumo jausmą.
Vienijanti tradicija
Sąskrydis subūrė net 78 jaunuosius šaulius su vadovais iš Jurbarko, Eržvilko, Kidulių, Skirsnemunės, Pagėgių, Tauragės ir Šimkaičių mokyklų. Organizacinius rūpesčius prisiėmė instruktoriai Zigmas Dangėlas, Gintautas Dulaitis ir Veliuonos jaunųjų šaulių būrelio vadovas, mokytojas Raimondas Andrikis. Dvi sąskrydžio dienos buvo kupinos iššūkių, vertingų pamokų, skatinančių atsakomybę už savo šalį ir tautines vertybes.
Sąskrydis prasidėjo iškilminga atidarymo ceremonija, kurioje jaunuosius šaulius pasveikino LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas, atsargos majoras Kęstutis Bauža. Rinktinės vadas ne tik padėkojo jaunimui už dalyvavimą šaulių veikloje, bet ir priminė Lietuvos šaulių sąjungos svarbą mūsų šaliai bei jos istorijai. Jaunimą skatino didžiuotis šia veikla ir aktyviai prisidėti prie savo bendruomenių stiprinimo, akcentuojant kiekvieno atsakomybę už savo šalį. K. Bauža pabrėžė, kad šaulių organizacija – ne tik pramoga, bet ir mokykla, ugdanti ateities piliečius, galinčius prisidėti prie valstybės saugumo ir gerovės.
Nuobodu nebuvo
Po oficialios ceremonijos jaunuoliai išbandė įvairias karybos ir fizinio pasirengimo veiklas. Kiekviena jų buvo kruopščiai parinkta, kad ne tik suteiktų džiaugsmo, bet ir padėtų tobulėti įvairiose srityse.
Itin populiarios buvo šaudymo varžybos, kuriose jaunieji šauliai turėjo galimybę parodyti savo taiklumą. Tai ne tik smagi pramoga, bet ir svarbi kariška veikla, ugdanti gebėjimą susikaupti, valdyti emocijas ir taikyti įgūdžius realiose situacijose. Šaudymo rungtyje dalyvavo visi norintieji, o geriausieji buvo apdovanoti diplomais už išskirtinius pasiekimus.
Dar viena svarbi sąskrydžio dalis – kliūčių ruožo varžybos. Čia šauliai pademonstravo fizinį pasirengimą, ištvermę ir greitą reakciją. Kliūčių ruože jaunimas susidūrė su įvairiomis užduotimis, reikalaujančiomis ne tik individualaus pasirengimo, bet ir komandinio darbo.
Šaudymo varžybose tarp vaikinų labiausiai pasižymėjo Deividas Digaitis iš Jurbarko, antrą vietą užėmė taip pat jurbarkiškis Ainis Balšaitis ir trečiąją – Karolis Janušaitis iš Pagėgių. Iš merginų taikliausia buvo Amanda Bernotaitė iš Veliuonos, antrą vietą užėmė tauragiškė Greta Meilytė ir trečiąją – veliuoniškė Agnė Maskolaitytė.
Kliūčių ruožą tarp vaikinų greičiausiai įveikė Nedas Lukošius iš Veliuonos, antrą vietą užėmė Armandas Matijošaitis iš Skirsnemunės ir trečiąją – Saulius Masteika iš Veliuonos.
Tarp merginų kliūčių ruožą greičiausiai įveikė Eva Kasputytė iš Skirsnemunės, antroji buvo Mingailė Butkutė iš Veliuonos ir trečiąją vietą užėme taip pat veliuoniškė Amanda Bernotaitė.
Vis dėlto vienas įspūdingiausių sąskrydžio momentų buvo naktinis žygis po Veliuonos apylinkes. Šis žygis tapo išbandymu ne tik fizinei ištvermei, bet ir gebėjimui orientuotis gamtoje tamsiu paros metu. Jaunieji šauliai turėjo įveikti ne tik fizinių įgūdžių, bet ir loginio mąstymo, bendravimo su komandos nariais reikalaujančias užduotis.
Geriausiai pasirodžiusiems šauliams buvo įteikti diplomai, įvertinantys jų pastangas ir pasiekimus. Tradiciškai visi vaišinosi kariška koše. Ši košė yra ne tik sotus maistas po fizinių išbandymų, bet ir simbolinė bendrystės dalis, simbolizuojanti vienybę, solidarumą ir pagarbą vienas kitam.
Veiklos visada yra
Nors sąskrydis buvo intensyvus ir kupinas įspūdžių, tai bendras renginys, po kurio jaunieji šauliai grįžta į savo būrių veiklas. Veliuonos jaunųjų šaulių būrelio vadovas Raimondas Andrikis pasakojo apie artimiausius būrelio planus. Vienas svarbiausių renginių, kurio imsis jaunieji šauliai, yra atminimo vietų tvarkymo akcija prieš artėjančias Vėlines.
Per rudens atostogas planuojama tradicinė rudens stovykla Smalininkuose, kurioje šauliai toliau gilins karybos žinias, stiprins fizinį pasirengimą ir ugdys komandinio darbo įgūdžius. Šios stovyklos tampa puikia proga susipažinti su kariška veikla, dalyvauti žygiuose po istorines vietas bei plėsti savo akiratį, susipažįstant su šalies istorija.
„Siekiame puoselėti tautines tradicijas, pilietiškumą ir atsakomybę už savo šalį. Dalyvaudami tokiuose sąskrydžiuose ir stovyklose, jaunieji šauliai susipažįsta su karybos elementais, mokosi drausmės, atsakomybės ir bendradarbiavimo. Ši veikla jiems suteikia naujų žinių, ugdo pilietinį sąmoningumą ir įkvepia juos aktyviai dalyvauti savo bendruomenių gyvenime“, – teigė R. Andrikis.