Balandžio 11 d. darbą pradėjo naujasis Girdžių seniūnas Mindaugas Dilys. Konkursą laimėjusį skirsnemuniškį gyventojams pristatyti atvyko visi aukščiausi savivaldybės vadovai, o pats seniūnas prisistatymą pradėjo daina.
Linkėjo sutarimo
Konkurentų konkurse seniūnas neturėjo, nes dar vienas pretendentas laiku nepasitikrino vadovavimo gebėjimų ir į šias pareigas nebepretendavo. Laimėtoją pristatydama savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė pasidžiaugė geru M. Dilio pasirodymu per konkursą. Meras Skirmantas Mockevičius M. Diliui linkėjo sutarti su žmonėmis, o vicemeras Saulius Lapėnas – darbus dirbti neskubant, pamažu, bet gerai.
M. Dilys pakeitė septynerius metus seniūnijai vadovavusį Darių Juodaitį, kuris tapo Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoju. Naujajam seniūnui tenka nelengva užduotis – nenusileisti buvusiam itin energingam seniūnui. „Mylėk Girdžius ir žmones, tada ir tave mylės“, – jam linkėjo D. Juodaitis. Panašu, kad tai pavyks, nes susitikimą su gyventojais seniūnas pradėjo daina.
Šaknys – Girdžių seniūnijoje
Naujasis seniūnas vaikystėje muzikos mokykloje mokėsi griežti smuiku, groti akordeonu. Besimokydamas Smalininkų technikume grojo kaimo kapeloje, vėliau muzikavo Arūno Samio grupėje. Nevengia M. Dilys ir kitų meniškų užsiėmimų: dalyvaudavo skaitovų konkursuose, vaidina Skirsnemunės teatre, susitikimo išvakarėse buvo pakviestas į Konstantino Glinskio teatrą. „Turėsiu dalyvauti ir Girdžių klojimo teatro veikloje. Aš esu gana universalus. Pats nesiveržiu, bet jei pakviesit, prašysit pagalbos, visada padėsiu“, – patikino M. Dilys.
M. Dilys save laiko Girdžių krašto žmogumi. Jo senelis Juozas Dilys gyveno Pažėrų III kaime ir nuo 1932 m. dirbo Girdžių girininku. Yra girdžiškių, dar jį prisimenančių. Seniūnas M. Dilys gimė Vilniuje, iš sostinės į Jurbarko kraštą šeima grįžo 1983 m.
Naujasis seniūnas 2003 m. Lietuvos žemės ūkio universitete baigė mechanikos inžinerijos studijas. Iki 2012 m. dirbo Kauno apygardos probacijos tarnyboje. Trejetą metų pabuvęs jaunu pensininku įsidarbino Skirsnemunės pagrindinėje mokykloje fizinio lavinimo mokytoju.
Darbai ir prioritetai
„Girdžiuose noriu matyti stiprią bendruomenę. Aš būsiu tarpininkas tarp jūsų ir valdžios. Ateikite bet kada, kalbėkime. Jei reikės, liksiu ir po darbo. Aš darbo valandų neskaičiuoju“, – sakė ryžtingai nusiteikęs seniūnas.
Vienu pirmųjų darbų jis įvardijo susitarimą su Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos, kuriai priklauso Girdžių mokykla, vadovybe dėl sporto salės. Seniūnui svarbu, kad joje Girdžių gyventojai galėtų sportuoti nors kartą per savaitę. „Aš pats ten būsiu ir lauksiu visų norinčių sportiškai praleisti vakarą. O apšilimui surengsime bėgimą po miestelį ir apžiūrinėsime, kur ir ko reikia“, – šypsojosi M. Dilys.
Seniūnas susirūpinęs ir netrukus vyksiančia akcija „Darom“. Pasak jo, akcijos organizatorių nurodytos tvarkytinos vietas – ir taip tvarkingos, todėl talkai reikia parinkti kitas vietas. „Norėčiau, kad šiukšlę pakeltume ir aplink save apsidairytume ne tik per akciją. Tada miestelis bus gražus. Apžiūrėjau, kiek pajėgiau, seniūnijos teritoriją, pravažiavau kelius. Tvarkyti yra ką, tačiau kritinių vietų nemačiau“, – sakė M. Dilys.
Pasak seniūno, Girdžiai žymūs savo istorija, partizanų takais, karo įvykiais, todėl svarbu tokias vietas tinkamai paženklinti, pastatyti rodykles. M. Dilys iš pirmosios seniūno algos pažadėjo skirti 100 Eur rašomai knygai apie Girdžius ir pasiūlė panaudoti jo senelio sukauptą archyvą.
M. Dilys pabrėžė valstybės vėliavos kėlimo svarbą per valstybines šventes, žadėjo pasirūpinti, kad Pavidaujo gyventojai dažniau sulauktų prekybininkų, nes ten nėra parduotuvės. „Parduotuvė reikalinga ne alkoholiui įsigyti. Nors nesu abstinentas, bet alkoholikų nemėgstu“, – patikino seniūnas. Jis užsiminė ir apie Gudelių seniūnaičio rinkimus, bendradarbiavimą su vietos verslininkais, galimybę apšviesti Gediminaičių stulpus, senų eglių genėjimą, kelių tvarkymą.
Į Girdžius sugrįžta jaunimas, kuriasi šeimos, todėl svarbu, kad joms čia būtų gera gyventi. „Reikia ir gražios aplinkos, sutvarkytos nuotekų ir vandentiekio sistemos, kad būtų verslo, o viešosios erdvės pritaikytos turiningam laisvalaikiui“, – mintimis dalijosi seniūnas.
Klausė nedaug
Pasak V. Rekešienės, užduotys seniūnui bus suformuluotos po mėnesio, todėl išgirsti jo mintis ir planus – svarbu. Dar svarbiau – išgirsti bendruomenės nuomonę, rūpesčius, klausimus.
Girdžiškiai buvo kuklūs – klausimų buvo nedaug. „Žadate, seniūne, pramogų ir veiklų jaunimui. O ką pasiūlysite senjorams?“ – klausė viena moteris. M. Dilys patikino, kad vyresni žmonės jam labai rūpi ir atsilieps į kiekvieną senjorų pageidavimą bei pasiūlymą. „Manau, Girdžiuose patalpų atsiras ir vyresnių žmonių užsiėmimams. Tik sakykite, kai ką sugalvosite“, – sakė seniūnas.
Kita gyventoja turėjo priekaištų dėl, pasak jos, seniūnijos nusavinto bendruomenės traktoriuko. „Bendruomenė pagal projektą įsigijo traktoriuką, seniūnija jį paėmė ir dabar žmonės negali juo naudotis. Net aplink kleboniją žolė nenupjaunama“, – sakė moteris.
Paaiškėjo, kad projektų taisyklės – ne visiems suprantamos. Girdžių seniūnijos darbuotojai traktoriuką paėmė, kad būtų įgyvendinami projekto tikslai ir nebūtų pareikalauta grąžinti projektinių lėšų. „Traktoriukas dirba, yra apdraustas, o pas gyventojus seniūnijos darbuotojai negali pjauti žolės ar atlikti kitus darbus. Turite rasti žmogų, kuris jums tokią paslaugą teiktų, o techniką iš seniūnijos visada gausite“, – aiškino geriau už naująjį seniūną situaciją žinanti V. Rekešienė. M. Dilys tik pažadėjo, kad viešosios erdvės, ir teritorija prie bažnyčios bei klebonijos, tikrai bus prižiūrimos.
Graudinosi girdžiškės kalbėdamos ir apie sunkiasvorės technikos gadinamus seniūnijos kelius, tačiau regioninius kelius prižiūri ne seniūnijos, o ūkininkams neuždrausi jais važinėti, todėl seniūnas gali tik fiksuoti kelio dangos pažeidimus ir informuoti apie juos kelių tarnybą.
Simboliška, kad susitikimo pradžioje M. Dilio atliktoje dainoje skambėjo žodžiai: „Nes norai būna kartais superdideli“. Girdžiškiai ir naujasis seniūnas nusiteikę pradėti nuo mažų, bet neatidėliotinų darbų ir dirbti juos drauge.
Jūratė Stanaitienė