Nuleisti valtis į vandenį Nemuno ir Mituvos upių santakoje nelegaliai įrengtoje vietoje pamėgusiems gyventojams aušta juodos dienos. Aplinkosaugininkai ir miesto seniūnija žada negailestingai kovoti su savavališkai valčių nuleidimo vietą įsirengusiais vandens pramogų mėgėjais – tuštinti jų pinigines, naikinti teisę plaukioti ir net konfiskuoti laivus.
Trečiadienį nelegaliai įrengtą valčių vietą apžiūrėję Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko r. aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Andrius Šašys ir Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras neslėpė nuostabos, kiek darbo gamtos niokotojai įdėjo, kad galėtų mėgautis plaukiodami Nemune ir Mituvoje.
Savadarbė valčių nuleidimo vieta – ne šiaip privažiavimas prie vandens, o betoniniais blokais grįsta atkarpa.
„Negalime toleruoti tokios veiklos, juolab kad kitoje Mituvos pusėje yra mažųjų laivelių prieplauka su specialia, laivams nuleisti skirta vieta. Žinoma, nuleisti vandens transporto priemonę toje vietoje šiek tiek kainuoja, tačiau manau, kad nuolat paslauga besinaudojantys valčių savininkai galėtų derėtis dėl nuolaidų“, – sakė A. Šašys.
Pasak pareigūno, valtis Jurbarko r. į vandenį nuleisti galima keliose vietose – prieplaukoje Jurbarke, karjere, Mituvoje ties užtvanka bei prie Girdžių. Spjaunantiems į įstatymą ir laivus nuleidinėjantiems bet kur, numatoma bauda ir galimybė atimti teisę plaukioti motorine vandens transporto priemone.
Už mažųjų laivų naudojimo vidaus vandenyse tvarkos pažeidimus piliečiai gali sulaukti nuo šimto iki dviejų šimtų litų baudos. Jei pažeidimas pakartojamas, bauda jau siekia nuo dviejų iki keturių šimtų litų. Gamtos niokotojai taip pat rizikuoja ne tik netekti teisės plaukioti vidaus vandenyse, bet gali ir prarasti savo transporto priemonę – įstatymas numatyto konfiskavimo galimybę.
Priekaištų dėl netoliese nelegalios laivų nuleidimo vietos įrengtų staliukų su suolais nei aplinkosaugininkas, nei seniūnas neturėjo. Įstatymas patogiai poilsiauti prie upės nedraudžia. Tačiau paupyje prisėsti užsimaniusios kompanijos turėtų nepamiršti, kad maistą ir gėrimus iki stalų atsinešti teks pėsčiomis – važinėti automobiliais ir juos palikti arti vandens draudžiama.
„Taip pat turiu priminti, kad šiemet nebeleidžiama Nemune plaukioti vandens motociklais. Jau teko nubausti vieną ekstremalių pomėgių gerbėją. Pernai tokia pramoga dar buvo leidžiama, šiemet jau teks kraustytis į kitus vandens telkinius. Rajone vietų, kur legaliai būtų galima plaukioti vandens motociklai, nėra“, – perspėjo A. Šašys.
Lietuvoje nuo balandžio 1-ąją prasidėjusio navigacijos sezono vandens motociklais galima plaukioti tik keturiuose šalies vandens telkiniuose – Baltijos jūroje, Kauno hidroelektrinės tvenkinyje, Elektrėnų tvenkinyje ir Alaušo ežere.
Lukas PILECKAS
kad tą orieplaukikę baigia užnešti.Kitais metais ten bus šnipštas nes vandens bus žemiau kelių.