Kasmet rugsėjo 8 dieną Lietuvoje minima ypač daug atmintinų progų: Vytauto Didžiojo karūnavimo diena, Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą diena, Švč. Mergelės Marijos gimimo diena, Tarptautinė raštingumo diena. Mūsų miestui svarbiausia proga – Vytauto Didžiojo karūnavimo diena, kuri kiekvienais metais paminima istorine-pilietine pamoka prie Vytauto Didžiojo paminklo.
Šiais metais į renginį atvyko Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos bei Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos mokiniai ir mokytojos. Renginio pradžioje sugiedojus Lietuvos himną, vedėjas Gintaras Zareckas priminė mums svarbią istoriją ir faktus, susijusius su Vytauto Didžiojo asmenybe, darbais ir nuopelnais mūsų šaliai. Susirinkusiems šia proga gražų kūrinį skyrė Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos vokalinis ansamblis „O pa pa“ (vad. M. Galbuogienė).
Po mergaičių atliktos dainos sveikinimo žodį tarė Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Vainauskas, pasidžiaugęs neseniai restauruotu Vytauto Didžiojo paminklu ir priminęs, kad Jurbarkas yra ypatingai įamžinęs šią asmenybę – mieste turime ir paminklą, ir gatvę, ir mokyklą, pavadintas Vytauto Didžiojo garbei.Į susirinkusius jaunimo atstovus taip pat kreipėsi Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Petro Paulaičio 701-osios kuopos vadas atsargos leitenantas Kęstutis Sutkus, ne tik pasveikinęs atmintina proga, bet ir pakvietęs moksleivius prisijungti prie Lietuvos šaulių sąjungos.Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos direktorius Viljamas Bakšys savo sveikinimo kalboje ypatingai kreipėsi į susirinkusius aštuntokus, kuriems šie mokslo metai Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijoje yra paskutiniai – direktorius ragino šio svarbaus vardo niekada nepamiršti bei visada didžiuotis, kad teko mokytis šioje mokykloje.Renginio pabaigoje moksleiviai dalyvavo trumpoje, įdomioje viktorinoje apie Vytautą Didįjį – turėjo atsakyti, kiek metų jis valdė mūsų šalį, įvardinti sąsają su mūsų krašto dailininke Lidija Meškaityte ir kt. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.Jurbarko kultūros centro inform.
Bet iš kiaulidžių smarvė-baisi. Teko ir rūbus skalbtis grįžus. AR YRA DAR LIETUVOJE KITAS TOKS SMIRDANTIS MIESTAS???