Septinta vieta „Electric Boogie“ kategorijoje pasaulio šokių čempionate. Tokį titulą šį rudenį iš Danijoje vykusio „International dance organization“ (IDO) renginio parsivežė jurbarkietis Lukas Ignatavičius. Pramoginius šokius šiuolaikinio šokio studijoje „Šypsena“ ne vienerius metus šokantis vaikinas čempionatui ruošėsi ir į jį vyko savarankiškai.
„Buvo tikrai sunku, bet tokiam Pilypui iš Jurbarko kanapių rezultatas tikrai geras. Manau, kad man sekėsi puikiai, nes gyvenu ne didmiestyje, o mažame miestelyje ir šokti daug ką mokausi savarankiškai“, – pasakojo šokėjas.
Septinta vieta – ne vienintelis L. Ignatavičiaus pasiekimas pasaulio čempionate. Dviejose kitose šokio kategorijose vaikinas užėmė trisdešimtas vietas. Galbūt pasiekimai būtų ir aukštesni, tačiau pirmą kartą tokio lygio renginyje dalyvavęs jurbarkietis ne visai teisingai paskirstė jėgas. Nors kiekvienoje kategorijoje teko pasirodyti po keletą kartų, jau pirmame rate L. Ignatavičius šoko iš visų jėgų, kai patyrę dalyviai save tausojo paskutiniams, lemiamiems, pasirodymams.
„Esu labai dėkingas „Šypsenos“ vadovei Jolantai Telišauskienei, kurios dėka pamėgau šokį. Tačiau tiesa ta, kad Jurbarke anksčiau ar vėliau nustoji tobulėti, todėl reikia išplaukti į platesnius vandenis. Būtent tokie čempionatai suteikia neįkainojamos patirties, pamatai, ką gali varžovai, kur reikia pačiam patobulėti“, – pasakojo L. Ignatavičius.
Imtynes iškeitė į šokį
Paklaustas, kada pradėjo šoktis L. Ignatavičius juokiasi, kad sportas jo gyvenime prasidėjo nuo dziudo. Imtyniauti dar vaiką nuvedė mama. Šokti vaikinas pradėjo kur kas vėliau ir ne iš karto sėkmingai.
„Mušiausi gal devynerius metus. Ėjau, bet buvo kažkas ne taip, norėjosi kažko kito. Kadangi mama pati šoko, tai nuvedė mane į šokius pas J. Telišauskienę, į šiuolaikinio šokio studiją „Šypsena“. Tuomet iškenčiau tik keletą repeticijų ir nebėjau. Maždaug po metų mama vėl atvedė į šokius ir nuo tada nebeįsivaizduoju gyvenimo be šokio“, – prisiminė vaikinas.
L. Ignatavičius juokauja, kad šokiams jis dėkingas ne tik už galimybę sportuoti ir aktyviai leisti laiką. Vaikino tėvai susipažino ne kur kitur, bet būtent šokdami.
„Šypsenoje“ ne vienus metus šokantis L. Ignatavičius pripažįsta, kad gatvės šokiais domėjosi seniai, todėl tik atsiradus progai pasinaudojo galimybe išplaukti į platesnius vandenis. Kartu su Jurbarko šokių grupės „D–EM“ vadove Eiva Dobilaite vaikinas pradėjo važinėti į Klaipėdą, į šokių studiją „Intrus“. Būtent šios studijos vadovų dėka L. Ignatavičius dalyvavo ir IDO čempionate Danijoje.
„Šokau įvairius šokius, bet tiesa ta, kad Jurbarkas nedidelis, žmonės tie patys, idėjos tos pačios. Todėl anksčiau ar vėliau viskas pradeda kartotis. Belieka arba tuo pasitenkinti, arba ieškoti kažko naujo, tobulėti. Todėl, kai Eiva pasiūlė važinėti į Klaipėdą, sutikau“, – prisiminė L. Ignatavičius.
Pastaruosius metus kelionės į uostamiestį, repeticijos bei seminarai šokių studijoje „Intrus“ L. Ignatavičiui tapo kone kasdienybe.
„Būna, kad žiūri profesionalų šokį, stebi, kaip jei šoka, ir patiri tokią stiprią emociją, kad net ašaros kaupiasi. Jurbarke šokių, kurie keltų tokias stiprias emocijas, pamatai labai mažai“, – atviravo vaikinas.
Mokytojas – „Youtube“
Būdamas Jurbarke L. Ignatavičius gatvės šokius šokti dažniausiai mokosi žiūrėdamas vaizdo įrašus internetinėje svetainėje „Youtube“. Vaikinas žiūri, kaip šoka profesionalūs šokėjai, ir bando tai atkartoti.
„Jei nori išmokti ką nors daugiau, nei gali pas kažką išmokti Jurbarke, susiduri su rimtomis problemomis. Todėl dalyvauju seminaruose ir žiūriu vaizdo įrašus. Kai matau nufilmuotą šokį, šoku mintyse, o paskui pabandau pakartoti. Mano pamokos vyksta tik tinklalapio „Youtube“ dėka“, – tikino pašnekovas.
Dažniausiai namuose repetuojantis L. Ignatavičius neslepia, kad toli gražu ne visada save šokiui atiduoda šimtu procentų. Tačiau itin daug motyvacijos treniruotis vaikinui atsiranda po įvairių čempionatų ir konkursų.
Kaip vieną vertingiausių konkursų L. Ignatavičius mini „Lithuanian cup“ čempionatų seriją. Tai vienas didžiausių Baltijos šalyse tarptautinis gatvės, šiuolaikinio, baleto ir šou šokių konkursas.
Grupės ir šokėjai pasirodo „Hip Hop“, gatvės šokių šou, šou šokio, šiuolaikinio, baleto, latino šou šokių kategorijose, taip pat vyksta „Hip Hop“, „B–Boying“, „House“, „Waacking“, „Krump“, „Popping“ ir kitokių šokių kovos. Čempionate paprastai dalyvauja net tik Lietuvos, bet ir aplinkinių šalių šokėjai.
J. Telišauskienės „Šypsenoje“ šokančiam L. Ignatavičiui dažnai tenka varžytis su jau minėtos E. Dobilaitės vadovaujamu kolektyvu.
„Šiemet čempionate šiek tiek nusileidome Eivos „D–EM“ merginoms, bet tam ir yra čempionatai, kad vieni laimėtų, kiti pralaimėtų ir turėtų dėl ko stengtis“, – kalbėjo L. Ignatavičius.
Lygina su Everestu
Paklaustas, ar jau šoka taip, kaip norėtų, L. Ignatavičius ima juoktis – tobulėjimui ribų nėra. O savo, šokėjo, kelią jis laiko tik prasidedančiu.
„Iki gero šokėjo man dar kaip iki Everesto viršūnės. Todėl dažnai atsikalbinėju nuo dalyvavimo konkursuose aiškindamas, kad nemoku šokti“, – juokėsi vaikinas.
Lukas PILECKAS