Neabejotina, kad koronaviruso COVID-19 pandemija daro įtaką kiekvienam mūsų gyvenimo aspektui – pradedant nuotoliniu mokymusi, darbu namuose, baigiant grožio, maitinimo įstaigų uždarymu ir tiesioginiu karantinavimusi namuose. Norint sulėtinti šios ligos plitimą, būtina laikytis visuomenės sveikatos priimtų priemonių ir sumažinti viruso poveikį.
Niekas nežino, kiek laiko reikės šių karantinavimosi priemonių, tačiau tai puikus laikas apsaugoti save ir pagerinti savo sveikatą. Sveika mityba yra ypač svarbi, norint palaikyti aukščiausią imuninės sistemos būklę. „Žalioji dėžutė“ įkūrėja Agnė Gedminaitė – Miškinienė dalinasi patarimais, kaip sveikiau maitintis ir išlikti ramies šį laikotarpį.
Šiame straipsnyje sužinosi:
Kaip maitintis karantino metu?
Pandemijos metu kiek įmanoma sumažink kelionių į prekybos centrą ir pasistenk valgyti sveikiau. Kaip tai padaryti? Štai keli mano patarimai:
Susiplanuok pusryčius, pietus ir vakarienę mažiausiai 5 dienoms. Ką patieksi? Kokių produktų reikės? Apsvarstyk patiekalus, kuriuos mėgsta tavo šeima, maisto ruošimo būdus ir įgūdžius bei laiką, kurio prireiks maisto ruošimui.
Siūlau pasinaudoti , jį gali užsakyti užsukęs į “Žalioji dėžutė” Facebook puslapį. Maisto planuoklis – tai 25 lapų užrašinė, joje galima susirašyti visą savaitės MENIU ir produktų sąrašą.
Tai, kad dirbi namuose, dar nereiškia, kad atsiras daugiau laiko maisto gaminimui, ypač jei tenka dar ir prižiūrėti vaikų mokymąsi namuose.
Turi vaikų? Įtrauk vaikus į valgymo planavimą, paruošimą ir susitvarkymą po valgio, gaminant mokyk juos rašymo, matematikos, skaitymo ir kitų mokslų. Pavyzdžiui:
Daugiausiai turėtum suvartoti nesmulkintų grūdų, daržovių ir vaisių – patiek jų didžiausią kiekį. Mėsos porcijos turėtų būti mažesnės – tai padės sutaupyti pinigų ir padės išlaikyti sočiųjų riebalų kiekį.
Stiprink imunitetą sveika mityba ir natūraliomis priemonėmis.
Maisto planavimas – būdas maitintis sveikiau
Sudaryk pirkinių sąrašą ir naudokis juo! Tokiu būdų apsiperkant nepamirši produktų ir mažiau nusipirksi nebūtinų prekių.
Pasirūpink maisto produktais, kurių pakaks savaitei ar ilgiau:
Ribok tokius viliojančius maisto produktus kaip traškučiai, gazuoti gėrimai, sausainiai, saldainiai ir ledai. Jie turi daug kalorijų ir jokios naudos organizmui. Cukraus gausūs produktai tikrai nėra naudingi tavo imunitetui.
Sumažink išlaidas
Apsvarstyk pigių alternatyvų galimybes. Užuot pirkusi (-ęs) paruoštą humusą, pasigamink savo. Išbandyk patiekalus be mėsos, pavyzdžiui, čili su pupelėmis, o ne jautiena. Jei švieži vaisiai ir daržovės kainuoja per brangiai – atmink, kad šaldyti vaisiai ir daržovės teikia tas pačias maistines medžiagas kaip ir švieži.
Pabandyk apsipirkti internetu – tai sutaupys laiką ir leis išlaikyti socialinį atstumą.
Pasiruošk netikėtumams
Prekybos centruose dažnai trūksta kai kurių prekių. Būtinai pasiimk savo maišelius. Būk pasirengęs (-usi) atsarginį planą, jei reikiamų produktų nerasi, kuo galėtum juos pakeisti.
Įtrauk šeimos narius į maisto planavimą
Tegul į maisto ruošimo ir patiekimo procesą įsitraukia visa šeima. Vaikai gali paruošti stalą, išdėlioti įrankius. Išjunk visus prietaisus, kurie trukdys, nes jei valgant žiūrėsi į televizorių ar telefoną, persivalymas garantuotas. Su šeima valgykite kartu prie stalo arba ant grindų paskleiskite antklodę ir surenkite iškylą namuose.
Nežinote, apie ką kalbėti valgymo metu? Kalbėkitės apie dalykus, kuriuos darysite šią vasarą, papasakok juokelių – tiesiog palaikykite malonų ir linksmą pokalbį.
Kaip išlaikyti ramybę karantino metu?
Teigiamas mąstymas yra gyvybiškai svarbus norint fiziškai ir psichiškai išgyventi šią pandemiją.
Taigi, nepamišk rūpintis savo fizine ir psichologine sveikata šiuo itin jautriu periodu. Tinkama mityba, fizinis aktyvumas, režimas ir poilsis, neleis pasiduoti niūrioms mintims ir išsekinti savo organizmą.
Darbo saugos tarnyba inform.