Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija jau keletą metų vykdo klasių mainų projektą su Austrijos Mittersillio gimnazija. Neseniai 24 gimnazistai, mokytoja Romutė Bakaitienė ir direktoriaus pavaduotoja Rasa Greičiūtė grįžo iš Austrijos ir tebegyvena kelionės įspūdžiais.
Projektui vadovaujančios mokytojos Danutė Grikšienė ir Romutė Bakaitienė teigė, kad jau nemažai gimnazistų pabuvojo Mittersillyje, ši grupė buvo ketvirtoji. Sugrįžusieji iš kelionės tampa savotiška Austrijos bendruomene – jie susitinka, dalijasi prisiminimais, o visų veiduose žydi šypsenos.
Didžiulį įspūdį keliauninkams paliko visiškai kitoks nei Lietuvos Austrijos kraštovaizdis – kalnų didybė ir grožis pakerėjo. Vieną viešnagės dieną jie kilo į snieguotas kalnų viršūnes. Gimnazistai pamatė aukščiausią Europoje Krimlio vandens krioklį, o kai kurie ir išsimaudė. Mittersillio mieste lankėsi Nacionalinio parko muziejuje, kuriame viską galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Jaunuoliai prisiminė, kaip linksmai landžiojo kalnų modelyje po urvus, skirtus landžioti vaikams, ir nė vienas neįstrigo.
Su Zalcburgo miestu susipažino atlikdami užduotį. Visi buvo suskirstyti į 5 grupes kartu su austrų moksleiviais, gavo žemėlapius ir pagal juos vaikščiodami po miestą turėjo surasti ir nusifotografuoti prie pažymėtų objektų. Visi aplankė tas pačias vietas, tik ėjo skirtingais maršrutais. Galop visos grupelės susitiko Mirabelės sode, atsiskaitė už užduotis ir gavo dovanų – Mocarto vardu pavadintų saldainių, nes Zalcburgas yra didžiojo kompozitoriaus miestas.
Svetingai jurbarkiečius savo namuose priėmė Mittersillio gimnazistų šeimos, daugiausia gyvenančios aplinkiniuose kaimeliuose. Austrų namai labai gražūs, žmonės darbštūs, puošia savo namus gėlėmis. Ne tik namuose, bet ir gatvėse, keliuose, mokykloje labai gražu ir švaru.
Į gimnaziją Mittersillyje tekdavo važiuoti traukiniu, autobusu, automobiliais – mokyklinių autobusų ten nėra. Mokykla nauja, modernios mokymo priemonės. Mokiniai mokykloje elgiasi ir jaučiasi, ir su mokytojais bendrauja daug laisviau negu pas mus.
Įspūdinga buvo, kad nepažįstami žmonės gatvėse sveikinasi, šypsosi – matyt, todėl, pasak mokytojų, ir vaikai grįžo linksmais veidais, paskui vėl adaptavosi prie įprastinių, lietuviškų išraiškų. Austrijos žmonės pasirodė lietuviams kur kas laisvesni, su jais buvo lengva bendrauti. Nors šeimose kalbama vokiškai, visi moka ir anglų. Mokiniai mokosi tris užsienio kalbas. „Mūsiškiams buvo šiek tiek baugu, bet jie greitai įsitikino, kad gali kalbėti užsienio kalba”, – gyrė gimnazistus mokytojos.
Kelionė praturtino įspūdžiais, vaizdais, naujomis pažintimis ir draugystėmis. Rudenį į Jurbarką atvažiuos austrų gimnazistai. Mūsiškiai, be abejo, jiems irgi turės ką parodyti.