Reaguodamas į sausio 14 d. Eržvilke įvykusią nelaimę, kai lauko virtuvėje smalkėmis apsinuodijo du rajono gyventojai, iš kurių vienas mirė, o kitas buvo gydomas reanimacijoje ir praėjusių metų pabaigoje Juodaičiuose kilusį gaisrą, kurio metu žuvo moteris, sausio 17 d. rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius sušaukė skubų, atsakingų tarnybų atstovų pasitarimą, kurio metu buvo diskutuojama apie tai, kokių prevencinių priemonių būtina imtis, kad tokios nelaimės nesikartotų.
Susitikime dalyvavęs Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Statkus, supažindinęs su 2022 metų veiklos ataskaita, viena didžiausių problemų įvardino netinkamą pačių rajono gyventojų pasiruošimą šildymo sezonui.
Dėl netvarkingų krosnių ir dūmtraukių pernai kilo daugiausiai gaisrų, kurie deja, bet pareikalavo ir aukų.
Kalbėdamas apie tuos atvejus, kuomet gaisruose žuvo ar smalkėmis apsinuodijo žmonės, vienomis iš pagrindinių priežasčių Tomas Statkus įvardino dūmų ar smalkių detektorių, galėjusių perspėti apie kilusį pavojų, nebuvimą.
Ne vienerius metus ugniagesiai-gelbėtojai rengia įvairias prevencines akcijas, kurių metu lankydamiesi individualiuose namuose ir butuose tikrina elektros instaliacijos ar kieto kuro krosnių būklę ir domisi ar patalpose yra įrengti dūmų detektoriai.
Pasak priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Tomo Statkaus, vis dažniau pasitaiko atvejų kai gyventojai nors ir turi įsigiję dūmų detektorius, bet jų nenaudoja.
„Smalkių detektoriai, galintys apsaugoti nuo apsinuodijimo smalkėmis, kol kas mūsų rajone dar retai kur sutinkamas įrenginys“, – tvirtino Tomas Statkus.
Tuose namuose kuriuose gyvena socialiai remtini asmenys dūmų detektoriai yra įrengiami nemokamai. Praėjusiais metais savivaldybės lėšomis buvo įrengta 180 dūmų detektorių.
Diskusijos metu, ieškant atsakymų į klausimus kaip paraginti žmones patiems labiau rūpintis savo saugumu buvo nuspręsta rengti susitikimus su seniūnijų gyventojais ir jų metu teikti informaciją susijusią ne tik su priešgaisrine, bet ir civiline sauga.
Taip pat parengti ir išdalinti pažintines skrajutes apie dūmų ir smalkių detektorius, kaip priemonę padedančią išsaugoti gyvybę ir sveikatą.
Seniūnijų vadovai bus įpareigoti kasmet atnaujinti socialinės rizikos grupei priskiriamų šeimų, kurių namuose dažniausiai kyla gaisrai, sąrašus, kad vykdant prevencines akcijas čia dažniau apsilankytų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai.
Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2022 m. veiklos ataskaitą rasite čia:
Informaciją apie autonominius dūmų ir smalkių detektorius rasite čia: