Nuo gruodžio pradžios neliks daugumos rajono paštų. Juos pakeis mobilieji laiškininkai, spaudą, korespondenciją ir siuntas vežiosiantys tarnybiniais automobiliais. Rajoną aptarnaus 14 mobiliųjų laiškininkų, o kaip dabar veikia, taip ir toliau dirbs tik Jurbarko, Smalininkų, Veliuonos ir Jurbarkų paštai.
Trečiadienį „Šviesos“ redakcijoje apsilankiusi akcinės bendrovės Lietuvos paštas Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė pristatė numatytą rajono paštų pertvarką. Pasak V. Budrienės, dabartinių kaimo paštų durys iš karto nebus užrakintos, kol galutinai bus pereita prie naujosios tvarkos – mobiliųjų laiškininkų.
Pašto atstovės teigimu, įvedus mobilaus laiškininko projektą, nereiškia, kad kaimiškų vietovių gyventojai liks be pašto paslaugų. Įprastas paštas jų miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, suteiksiantis visas pašto paslaugas. Po pereinamojo laikotarpio liks tik centrinis paštas, iš kurio kasryt pas gyventojus išvyks mobilūs laiškininkai.
Įgyvendinus šį projektą, klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas atvažiuos pas juos į namus, darbuotojams padidės darbo etatai, jie gaus naujus tarnybinius automobilius ir išmaniąsias planšetes, visos operacijos vyks sklandžiau ir greičiau. Jau dabar 70 proc. visų pašto paslaugų vykdoma per laiškininkus, tad didesnio pokyčio gyventojai nepajus.
Rajone veikė devyniolika paštų. Pernai gruodžio mėnesį buvo pertvarkytas Girdžių paštas ir jame pradėjo dirbti mobilieji laiškininkai, tačiau kol kas mobilusis laiškininkas kas rytą nuo 9.30 dar valandą laiko gyventojų laukia seniūnijoje pašto veiklai skirtose patalpose. Seniūno pavaduotoja Romutė Kačiušienė sako, kad lankytojų būna kasdien ir jie patenkinti, jog Girdžiuose likęs nors toks paštas, į kurį galima ateiti. Girdžių žmonės norėtų, kad nors toks paštas miestelyje liktų.
Girdžių mobilusis laiškininkas Vidas Stoškus sako, kad žmonės pamažu prie naujosios tvarkos pripranta. Aptarnaujamos apylinkės gyventojai jį jau kviečiasi jiems žinomu laiškininko telefonu, o kai kurie ir bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400. Laiškininkas gyventojams pristato ne tik spaudą, korespondenciją, siuntas, bet ir priima leidinių prenumeratą, pristato socialines išmokas. Kai kurie gavėjai pagal seną įprotį atsiimti dar ateina patys, o kiti jau laukia, kad laiškininkas pristatytų į namus.
Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė V. Budrienė trečiadienį informuoti apie būsimą rajono paštų pertvarką buvo susitikusi ir su rajono meru Skirmantu Mockevičiumi. Jo nuomone, argumentai, kad naujoji tvarka, kai savivaldybės teritioriją aptarnaus tik keturiolika mobiliųjų laiškininkų ir taip bus geriau, pigiau, nėra įtikinama. Rajono miesteliuose savivaldybė paštui siūlo patalpų už simbolinį mokestį, nes turėtų likti vieta, kur žmonės galėtų užeiti pašto paslaugų. Gal ne visi nori svetimus žmones įsileisti į namus, gal patogiau atvykus į seniūnijos centrą dėl kitų reikalų tuo pačiu užeiti ir į paštą.
Abejonių rajono vadovui kelia ir stambinamos laiškininkų aptarnaujamos teritorijos. Meras abejoja dėl Eržvilko pašto panaikinimo. Šis paštas aptarnauja visą rajono šiaurės vakarų dalį. Panaikinus Eržvilko paštą, mobiliųjų laiškininkų teritoriją sudarys labai didelis plotas nuo Pašaltuonio, Lybiškių, Kartupių iki Šimkaičių. Be to, Eržvilkas nemažas miestelis, tad mero įsitikinimu Eržvilke ir dabartinis paštas turėtų likti.
Lietuvos pašto atstovė V. Budrienė patikino, kad pašto vadovybė apsvarstys mero pastabas dėl rajono paštų pertvarkos.
Dabar pagal senąją tvarką spaudą, korespondenciją, siuntas, socialines išmokas pristatinėja dvylika paštų. Šešių paštų – Lybiškių, Kartupių, Stakių, Volungiškės, Armeniškių ir Klausučių – laiškininkai, tebeaptarnaujantys savo turėtas teritorijas, pervesti dirbti į kitus paštus. O nuo gruodžio mėnesio bus pradėta visų paštų, išskyrus Jurbarko, Smalininkų, Veliuonos ir Jurbarkų paštus, pertvarka. Juose liks dabartinė tvarka, tik Jurbarko paštą numatoma perkelti į kitas patalpas, o pastatą parduoti.
Pertvarka palies Eržvilko, Juodaičių, taip pat ir Girdžių, Raudonės, Seredžiaus, Skirsnemunės, Šimkaičių, Vadžgirio, Viešvilės, Žindaičių, Armeniškių, Klausučių, Kartupių, Lybiškių, Stakių ir Volungiškės paštus. Šiose vietovėse dabar gyventojams įprastų paštų neliks.
Jurbarko pašto viršininkas Romas Paulikas sako, kad jau beveik metus laiko veikiančio pertvarkyto Girdžių pašto pavyzdys įrodo, jog žmonės pripranta prie naujosios tvarkos ir lieka patenkinti. Nors kol kas Girdžiuose dar gali užeiti į patalpas, kur nustatytu laiku jų laukia pašto darbuotojas, tačiau tokių lankytojų vis mažėja. Mat gyventojai pajuto, kad daug patogiau paskambinti nurodytu telefono numeriu ir mobilusis laiškininkas atvyksta į namus, darbo ar sutartą vietą ir suteikia visas paslaugas, kokias tik žmogus galėjo gauti atėjęs į paštą.
Mobilųjį laiškininką nemokamai išsikviesti į namus galima norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilųjį laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.
Norint išsikviesti mobilų laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja. Prieš atvykdamas laiškininkas klientui paskambins ir susitars, kad planuojamu laiku šis butų namuose.
„Šviesos“ inform.



























