Nuo liepos 1-osios įsigaliojusi naujoji automobilių išregistravimo tvarka ne vienam transporto priemonės savininkui pateikė nemalonių staigmenų. Į gyventojų pašto dėžutes masiškai krito laiškai su „Regitros“ pranešimais apie išregistruojamas transporto priemones, kurioms neatlikta techninė apžiūra ar pasibaigęs civilinės atsakomybės draudimas. Tačiau neseniai „Regitra“ vieną jurbarkietį paragino kuo greičiau grąžinti pavogto automobilio numerius.
Civilinės atsakomybės draudimo ir techninės apžiūros neturintis automobilis eisme dalyvauti negali, o jo valstybinius numerius privaloma kuo greičiau grąžinti VĮ „Regitra“. Tokius laiškus su raginimu gavo ne vienas jurbarkietis, tačiau keletui jų telieka tik skėsčioti rankomis, nes „Regitra“ reikalauja grąžinti net seniai pavogtų automobilių numerius, nors prieigą prie pagrobtų transporto priemonių duomenų bazės turi.
Paaiškėjo, kad į redakciją paskambinęs Juozas Platūkis – ne vienintelis, patekęs į tokią keblią padėtį. Pašto dėžutėje jis rado sūnui adresuotą „Regitros“ laišką. Dokumentu reikalaujama grąžinti priverstiniu būdu išregistruoto automobilio „Opel Vectra“ valstybinius numerius. Esą automobilis neturi galiojančio civilinės atsakomybės draudimo, neatlikta jo techninė apžiūra. Viskas būtų gerai ir pagal naująją registracijos tvarką reikėtų įvykdyti reikalavimus, jei ne faktas, kad 2003 m. šis automobilis buvo pavogtas. Apie vagystę pranešė policijai, buvo atliktas tyrimas, bet transporto priemonės taip ir nerado. Maža to, buvęs automobilio savininkas Jurbarke gyvenamosios vietos net nedeklaravęs. Vyras penkeri metai gyvena Vokietijoje, Berlyne.
„Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. Ar man dabar pulti ieškoti sūnaus automobilio vagių, ar ką daryti? Nors gal užteks ir keleto apsilankymų policijoje ir „Regitroje“, – ironizavo jurbarkietis, įsitikinęs, kad „Regitros“ darbuotojai turėtų būti atidesni ir nemėtyti pinigų pašto išlaidoms.
Dėl tokios padėties gūžčioja pečiais ir Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius. Pareigūnas tikina, kad VĮ „Regitra“ specialistams niekas nekliudo patikrinti informaciją apie vogtus automobilius. Įmonė iš policijos vogtų automobilių duomenų bazės gali gauti visus duomenis ir nesusipratimų būtų išvengta.
„Kiek anksčiau į mus kreipėsi moteris, iš kurios reikalaujama grąžinti pavogto automobilio „Toyota“ valstybinius numerius. Dabar dar vienas atvejis paaiškėjo. Panašu, kad „Regitra“ neapsunkino savęs papildomu darbu, netikrino jokių automobilių duomenų, o tiesiog visiems išsiuntė laiškus su reikalavimu grąžinti numerius“, – svarstė A. Dumčius.
Aiškaus atsakymo, kodėl Jurbarko ir kitų rajonų gyventojai sulaukia laiškų su keistais reikalavimais, neturi ir pati „Regitra“. Įmonės atstovė Laimutė Užupė tikina, kad visos procedūros atliekamos patikrinus duomenis policijos bazėse.
„Pavogta transporto priemonė išregistruojama remiantis iš policijos duomenų bazės gautais duomenimis. Tai – palengvinimas žmonėms, nes jiems nebereikia patiems kreiptis į „Regitrą“, rūpintis tokios transporto priemonės išregistravimu. Kadangi asmenys policijai apie transporto priemonių vagystes yra pranešę, todėl jei pavogtas automobilis patektų į eismo įvykį ar su juo būtų įvykdytas nusikaltimas, faktas, kad vagystė yra užregistruota policijoje, būtų labai reikšmingas“, – sakė L. Užupė.
Į nemažai nervų kainuojančius nesusipratimus „Regitra“ dalį rajono vairuotojų įvėlė ir dėl nesusikalbėjimo su draudikais. Įmonė tikina negaunanti visų reikiamų duomenų iš draudimo įmonių, todėl išregistruoti ketina ir automobilius, kurių vairuotojai turi privalomąjį civilinį draudimą, bet „Regitros“ specialistai apie tai nežino.
Tačiau dėl tokio nesusikalbėjimo vairuotojai užverčiami papildomais rūpesčiais – tenka keliauti pas draudikus ir prašyti, kad šie susisiektų su „Regitra“ ir perduotų duomenis. Tik tuomet automobilio išregistravimas sustabdomas arba vėl suteikiama galimybė dalyvauti eisme.
Lukas PILECKAS