Lapkričio 20 d. Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklos mokiniai, visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus” nariai, dalyvavo šventiniame renginyje, skirtame paminėti Jungtinių Tautų Vaikų teisių konvencijos dieną, kuris vyko Vilniuje, LR Seime. Veliuoniečiams buvo įteiktas apdovanojimas už pelnytą III vietą konkurse „Kaip mes kovojame prieš patyčias”.
Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka kalbėjo apie vaiko teises žmogaus teisių kontekste, priminė, kad teisės ir pareigos neatsiejamos.
Režisierė Inesa Kurklietytė pristatė dokumentinį filmą apie nesaugų prieraišumą – „Būti mylimam”. Filme sugretinamas mažo vaiko gyvenimas šeimoje ir globos namuose. Tai filmas, sukrečiantis tikrove. Meilės trūkumas – pagrindinė vaiko nelaimių, atskirties priežastis.
Sveikinimo žodį tarė vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. Ji pabrėžė suaugusiųjų atsakomybę už mažo žmogaus gyvenimą.
Skambėjo „Muzikos akademijos” dalyvių dainos, o įpusėjus renginiui visi buvo pakviesti pasivaišinti.
Minint Jungtinių Tautų Vaikų teisių konvencijos dvidešimtmetį, buvo apdovanoti organizacijos „Gelbėkit vaikus” grupių prieš smurtą vaizdo klipų ir trumpametražių filmų konkurso „Kaip mes kovojame prieš patyčias” nugalėtojai. Mūsų mokyklos mokinių sukurtas filmas šiame konkurse užėmė trečiąją vietą. Pagrindinė mūsų filmuko idėja – parodyti vaiko jauseną, kai jis patiria patyčias.Vaivorykštė, kurią užlieja juodos dėmės, ir mąstyti kviečianti muzika atskleidė mūsų idėją. Filmavome mažuosius ugdytinius, manydami, kad apie patyčių problemą reikia pradėti kalbėti su pačiais mažiausiais. Filmą kūrė dvyliktokai Simonas Jankauskas (muzika, gitara), Tautvydas Kemzūra (kamera), Donatas Tamulis (montažas), filmavosi priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Komandai talkino socialinė pedagogė Ramutė Matijošaitienė. Filmą galite pažiūrėti VO „Gelbėkit vaikus” tinklalapyje.
„Patyčių problemos visuomenė dažnai nemato, o tai viena svarbiausių priežasčių, kodėl vaikai jaučiasi nesaugiai. Dažnai patyčios tapatinamos su mokyklos aplinka, tačiau nemažai vaikų jas patiria ne tik mokykloje, bet ir šeimoje ar leisdami laisvalaikį su draugais. Todėl prieš vaikų patiriamas fizines, žodines, psichologines ir virtualias patyčias turi būti kovojama visomis visuomenei prieinamomis priemonėmis”, – sakė Rasa Dičpetrienė, VO „Gelbėkit vaikus” generalinė sekretorė.
Iš Vilniaus parsivežėme daug smagių įspūdžių, ryžtą nenuleisti rankų mažinant smurtą ir patyčias mokykloje bei puikias konkurso rėmėjo „Swedbank” dovanas – fotoaparatą ir suvenyrus.
Rosita Čepkauskaitė
Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklos 12 kl. mokinė