Atvažiuojančiuosius į Jurbarką nuo Kauno pusės pasitinka balta lelija – miesto simbolis, pernai pastatyta už Europos Parlamento nario Antano Guogos dovanotas lėšas. Deja, šis graužus akcentas nuteikia liūdnai. Vešliomis balandomis apaugusi lelijos skulptūra liudija tik viena – esame apsileidę, kad nesusitvarkome net įvažiavimo į miestą, ir visai negerbiame žmonių, prisidėjusių gražinant Jurbarką.
Europarlamentaro A. Guogos parama buvo skirta Jurbarką papuošti skulptūromis. Už dovanotus 30 tūkst. litų nutarta ties įvažiavimu į miestą pastatyti baltą leliją – tarsi nukeltą iš miesto herbo.
Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studento Mindaugo Tenio sukurta 3 metrų aukščio lelijos skulptūra pastatyta pernai prieš šv. Kalėdas. Tuomet, pasidžiaugę gražiu darbu, savivaldybės vadovai puoselėjo planus, kad pavasarį aplink šią skulptūrą bus pasodinta raudonų gėlių ir baltą leliją sups raudonas fonas – kaip Jurbarko herbe. Sumanymas gražus, tačiau išsipildyti jam nebuvo lemta.
Šis pavasaris pražydo ne gėlėmis, o savivaldos rinkimais. Pasikeitė valdžia, matyt, ir planai. Tačiau net jei buvo pamirštas sumanymas aplink simbolinės lelijos skulptūrą pasodinti raudonai žydinčias gėles, planas nupjauti piktžoles ir neprigijusius, dabar stagarais styrančius krūmelius, turėtų būti nepakeistas.
Kodėl gėdai pasmerkėme leliją iš miesto herbo, reikėtų klausti ne tik miestą prižiūrinčių komunalininkų, bet ir rajono vadovų. Juk dažnos kelionės Kauno ar Vilniaus link prasideda važiuojant šiuo žiedu, todėl keista, kad niekas nepastebėjo ir nepabarė tų, kuriems priklausytų tas piktžoles sutvarkyti.
Beje, pavasarį, balandžio 23 d., buvo pastatyta dar viena lelija, pasitinkanti atvažiuojančiuosius į Jurbarką nuo Smalininkų. Ši, nors ir gėlėmis neapsodinta, tačiau bent jau žolėmis neapleista – aplink sužaliavusi pievelė tvarkingai nupjaunama. Kodėl tokia nelygybė demonstruojama prižiūrint miesto simbolius, galima ir juokais, ir rimtai pasvarstyti – kuri valdžia pasistatė, ta ir turi prižiūrėti. Buvęs meras Ričardas Juška priklauso Liberalų sąjūdžiui, kaip ir europarlamentaras A. Guoga, todėl galima manyti, kad liberalų pastatytą skulptūrą jiems teks ir prisižiūrėti, o lelija, atsiradusia jau pradėjus dirbti naujai valdžiai, pasirūpins, kaip ir priklauso, UAB „Jurbarko komunalininkas“.
UAB „Jurbarko komunalininkas“ želdinių priežiūros vadovė Lijana Dragūnavičienė teigia, kad planuoti, ką ir kur sodins mieste, pradeda dar žiemą. Sumanymus aptaria ir derina su Jurbarko seniūnu ir savivaldybės architekte. Pasak L. Dragūnavičienės, šiuos planus visad koreguoja pinigai. Šiemet miestui apželdinti, gėlėms įsigyti buvo skirta 3 tūkst. eurų. Šiek tiek gėlių komunalininkai bandė auginti patys, tačiau tam reikia didelių šildomų šiltnamių ir darbuotojų. Mieste visus gėlynus prižiūri tik dvi darbuotojos, kurios vien laistydamos rožes dvaro parke sugaišta apie 5 valandas.
Želdinių priežiūros vadovė tikina, kad gėlių ravėti negali patikėti bet kam. Ji jau turi karčios patirties, kai pagal viešųjų darbų programą įdarbintos moterys viską rovė iš eilės – ir žoles, ir gėles. Tačiau galbūt kaip tik tokios ravėtojos galėtų padirbėti prie miesto herbą simbolizuojančios skulptūros. Ten tikrai reikia išrauti viską – ir pusmetrines žoles, ir stagarais virtusius sodinukus. Gal nors tokių darbininkių pagalba už apsileidimą demonstruojančias piktžoles nebūtumėm prikalti prie gėdos stulpo.
Jolita Pileckienė
Sutinku, kad negrąžiai atrodo žolėmis apaugusi Lelija, tačiau teigti, kad jos neprižiūrima vien dėl to, kad ją statė senoji valdžia yra visiška nesąmonė. Taip gali sakyti tik tie, kurie nori žūt būt užvažiuoti ant dabartinės valdžios arba tie, kuriems norisi išaukštinti buvusios valdžios nuopelnus, kurių beja, didžioji daugma matoma ir to niekasnet neneigia