Gruodžio 11 dieną VšĮ “Žaliasis regionas” pakvietė regiono darnaus judumo darbo grupės narius į susitikimą, skirtą aptarti esamą judumo situaciją Tauragės regione ir priemones judumui gerinti. Susitikimas organizuotas įgyvendinant URBACT IV programos PUMA projektą, kurios pagrindinis uždavinys- parengti regiono darnaus judumo veiksmų planą. Renginyje dalyvavo visų regiono savivaldybių deleguoti atstovai, susirinkę bendram tikslui – skatinti tvarų judumą ir pagerinti transporto infrastruktūrą.
Studijos rengimo konsultanto „SMART CONTINENT“ atstovas Aurelijus Jaruševičius pateikė išsamią analizę apie esamas judėjimo galimybes regione ir savivaldybėse (Tauragės, Šilalės, Jurbarko, Pagėgių). Pristatymo metu akcentuoti pagrindiniai iššūkiai, tokie kaip nepakankamai išvystyta bevariklio transporto infrastruktūra ir viešojo transporto tinklo patogumo trūkumai, taip pat nurodytos galimybės plėtoti tvarią transporto sistemą.
Dalyviai buvo supažindinti su viešojo transporto ir bevariklio transporto infrastruktūros sąveikos modeliais bei skirtingomis alternatyvomis, kurios galėtų būti pritaikytos Tauragės regione. Didelis dėmesys skirtas dalijimosi sistemoms, tokioms kaip „Bike&Ride“ ir „Bike&Share“, mobilumo centrams, dar žinomiems kaip „mobility hubs“, ir technologiniams sprendimams, skatinantiems gyventojus rinktis tvaresnes transporto priemones.
Pertraukos metu dalyviai praktiškai išbandė naujas viešojo transporto informavimo priemones. Jie keliavo autobusu, kuriame “Žaliojo regiono” įgyvendinamo projekto dėka įdiegta moderni informacinė sistema. Šios sistemos pagrindiniai elementai yra išorinės švieslentės, kurios nurodo maršruto numerį ir pavadinimą, bei vidinės švieslentės, vaizdu ir garsu informuojančios keleivius apie esamos ir kitos stotelės pavadinimus. Taip pat pristatyta viešojo transporto naujovė- stebėti aktualų maršrutą realiu laiku.
Darbo grupėse dalyviai aptarė bevariklio transporto infrastruktūros plėtrą. Grupės analizavo esamą situaciją savo vietovėse ir teikė siūlymus dėl infrastruktūros tobulinimo. Darbo metu buvo išgrynintos idėjos, kurios padėtų suderinti savivaldybių poreikius siekiant bedro judumo tarp savivaldybių.
Baigiamojoje renginio dalyje vyko rezultatų aptarimas ir laisvos formos diskusija. Dalyviai aptarė galimas papildomas priemones, kurios galėtų padėti skatinti darnų judumą regione. Svarstytos temos apėmė moksleivių pavėžėjimo paslaugų tobulinimą, socialinio taksi integravimą, regioninių dviračių maršrutų ir dalijimosi sistemų plėtrą ir kitas inovatyvias iniciatyvas.
Šis susitikimas – tai tik tarpinė stotelė link galutinių projekto tikslų. Darbo grupės nariai tęs veiklą, kad užtikrintų, jog PUMA projektas atneštų realių pokyčių, o Tauragės regionas taptų pavyzdžiu, kaip tvariai ir efektyviai spręsti judumo iššūkius.