Naujausias Konstantino Glinskio teatro spektaklis „Rimas pas Kęstutį“ skirtas vaikams. Premjera Jurbarko kultūros centre buvo parodyta vasario 25 d. Istorinės tematikos vaidinimą mažiesiems žiūrovams teatras planuoja rodyti ir kitose scenose.
Bet iš tikrųjų „Rimas pas Kęstutį“ Konstantino Glinskio teatro repertuare nėra visiška naujiena. Pagal iš Amerikos parvežtą išeivės Birutės Pūkelevičiūtės pjesę režisierė Danutė Samienė spektaklį pastatė dar 2003-iaisiais. Tuomet vaidino Povilas Šidlauskas, Vytautas Samys, Anicetas Masaitis, Aldona Orentienė, Ada Zubačiova, Birutė Skandūnienė, Judita Vilimienė ir kiti teatro aktoriai – vaikai ir suaugusieji. „Su spektakliu apvažinėjome daug festivalių, vaidinome „Panemunių žiedų“ šventėje. Paskui vaikai užaugo ir spektaklį iš repertuaro išėmėme“, – pasakojo režisierė.
Jau vaidintą B. Pūkelevičiūtės pjesę režisierė prisiminė, kai teatras ruošėsi vykti į Ameriką dalyvauti Čikagos lietuvių teatrų festivalyje.
Taigi pirmieji atnaujintą spektaklį pamatė Amerikos lietuviai, antri – Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos mokiniai. „Bet tai, ką rodėme Čikagoje ir čia, gerokai skiriasi. Į Ameriką galėjome vykti tik septyni žmonės, ten aktoriams teko atlikti po kelis vaidmenis ir dekoracijos buvo tik minimalios“, – pasakojo D. Samienė.
Premjeriniame spektaklyje Jurbarko kultūros centro scenoje vaidino Kęstutis Matuzas, Violeta Greičiūnienė, Giedrė Paulaitienė, Ignas Kelpšas, Birutė Šmatova, Nijolė Kulakauskienė, Laimutė Ašmonaitienė. Režisierė Danutė Samienė, kaip ir 2003-iųjų pastatyme, vaidino nykštuką Barzduką. Pasak režisierės, kituose pasirodymuose įsijungs ir daugiau aktorių, pavyzdžiui, Čikagos festivalyje vaidinusi Rūta Šličkutė.
Rūta sukūrė ir spektaklio muziką, o patys aktoriai atliko visas daineles, kurios, įrašytos į garso takelį, skamba vaidinime. Dekoracijas spektakliui pritaikė ir restauravo kultūros centro dailininkas Zigmas Morlencas.
Režisierės padėjėjas K. Matuzas dėkojo visiems, kurie prisidėjo, kad pjesė „Rimas pas Kęstutį“ būtų suvaidinta Jurbarke. Šiam spektakliui prireikė ypač daug techninių pagalbininkų. Gintaras Zareckas ir Valdas Adomaitis apšvietė ir įgarsino, Lionius Bernotas, Mindaugas Danupas, Sigitas Petraitis, Vidas Misevičius, Tautvydas Šukaitis dirbo su dekoracijomis.
„Labai gražiai spektaklį priėmė Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos vaikai – suklusę klausėsi ir žiūrėjo. Tikiuosi, kad jiems buvo nebloga istorijos pamoka, o ne tik pramoga. Kitą kartą dar bandysime paimprovizuoti – spektaklio veikėjai pašnekins ir paklausinės vaikų“, – sakė režisierė D. Samienė.
Konstantino Glinskio teatras tęsia nacionalinės dramaturgijos bei istorinės tematikos pastatymų tradicijas. B. Pūkelevičiūtės pjesė „Rimas pas Kęstutį“ – tai pasaka vaikams, kurios pagrindinis personažas – berniukas Rimas, gyvenantis toli nuo Lietuvos, susapnuoja nykštuką Barzduką, kuris pasodina jį ant debesėlio ir nuskraidina į Trakus. Čia Rimas sutinka kunigaikštį Kęstutį, jo žmoną Birutę ir dar mažą jų sūnų Vytautą – būsimąjį kunigaikštį. Atsidūręs kelių šimtmečių praeityje Rimas daug sužino apie Lietuvos istoriją – tą patį išgirsta ir pamato mažieji spektaklio žiūrovai.
Kovo 27 d. teatras pakvies į Tarptautinės teatro dienos renginį, kuriame bus teikiamos tradicinės „Vandens“ nominacijos. O prieš tai – kovo 25-ąją bus pristatyta jau išleista knyga apie Jurbarko Konstantino Glinskio teatrą.
Danutė karopčikienė