Savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksta jau aštuntoji tarptautinė paroda „Adventur“, kurioje, kaip ir kasmet, savo stendą įrengė ir Jurbarko kraštą pristato Turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC). Su šūkiu „Į sveikatą…“ keliautojai kviečiami rinktis dviračių ir pėsčiųjų trasas bei pažinti krašto gamtą ir istoriją.
Parodos „Adventur 2020“ tema – sveikatingumo turizmas, todėl keliautojai bus kviečiami skubėti lėtai. Šiandienis keliautojas nori ne tik pamatyti ir patirti, jis rūpinasi savo sveikata, kokybiškesniu gyvenimo būdu, po greitos ir stresą keliančios kasdienybės ieško ramybės ir harmonijos, vietos, kurioje galėtų atgauti jėgas ir pasisemti sveikatos. Todėl Lietuvoje itin populiarėja sveikatingumo turizmas: rengiamos pasivaikščiojimo ir dviračių trasos gamtoje, SPA procedūras siūlo viešbučiai ir gydyklos, populiarėja sporto renginiai ir programos.
Jurbarkiečiai stendą parodoje įrengė drauge su Tauragės, Pagėgių ir Šilalės savivaldybėmis. Su šiomis partnerėmis Jurbarko r. savivaldybė įgyvendina projektą „Karšuvos žiedas“, kuris ir tapo jungiamąja grandimi bendram dalyvavimui turizmo parodoje. „Parodoje pristatome „Karšuvos žiedo“ maršrutus, kurie driekiasi Jurbarko rajonu. Jie jungia kelias savivaldybes, tačiau galima pasirinkti ir tam tikras atkarpas. Ilgaisiais maršrutais galima keliauti automobiliu, tačiau atsiliepdami į „Adventur 2020“ temą siūlome rinktis keliones pėsčiomis ir dviračiais“, – sako Jurbarko TVIC direktorė Gaiva Mačiulaitienė.
TVIC išleido informacinį leidinį „Keliauk rojaus keliu“, kuriame išsamiai pristatomi „Karšuvos žiedo“ maršrutai. Keliautojai kviečiami rinktis Jurbarko krašte besidriekiančius „Rojaus kelio“, „Palei Imsrę, Mituvą ir Nemuną“, „Pragaras rojuje“ ar „Knygnešių takais“ maršrutus. Keliaujant šiais maršrutais turistai gali užsisakyti įvairias edukacijas: medaus degustaciją kempinge „Medaus slėnis“, apsilankymą alpakų ūkiuose, išsikepti žiobrių, susipažinti su partizanų vado Jono Žemaičio – Vytauto bunkeriu, ieškoti lobio Panemunės pilyje, atsigerti arbatos po Raudonės pilies liepomis, išmokti senųjų Nemuno amatų, atskleisti košerinio maisto paslaptis, pasinerti į viduramžius prie Panemunės pilies, kirsti pasienį Smalininkuose, tapti bitininkais Senovinės technikos muziejuje ar rinktis dar kitokias pramogas, siūlomas Jurbarko krašto turizmo paslaugų teikėjų.
Parodos lankytojai jurbarkiečių stende gaus išsamius žemėlapius, ką galima nuveikti Jurbarko krašte, informacinių leidinių apie siūlomas edukacijas, į keliautojų klausimus atsakys Jurbarko TVIC darbuotojai. Stabtelėjusieji prie stendo vaišinami tradiciniais grybukais, vietinės įmonės „Džiovinukas“ sveikais skanėstais ir kaimo turizmo sodybos „Jurodis“ šeimininkės Kristinos Vančienės keptais sveikuoliškais ruginiais sausainiais.
Turizmo parodoje jurbarkiečiai pristato ir naujienas – „Skalvių žygių“ rengiamus žygius, stacionarią orientacinę trasą šio sporto mėgėjams Jurbarko Dvaro parke, atnaujintą ir daugybe laiptelių į viršūnę viliojantį Kartupėnų piliakalnį.
TVIC darbuotojams Jurbarko kraštą parodoje pristatyti padeda nuolatiniai partneriai – Panemunių regioninio parko direkcijos gidai. Naujienas Mažojoje Lietuvoje pristatys šio regiono atstovai iš Smalininkų, tik pernai į Nemuno vandenis nuleisto pramoginio laivo „Bisena“ kapitonai kviečia rezervuoti plaukiojimo laiką naujajam sezonui.
„Tai – svarbiausias turizmo renginys Lietuvoje. Privalome čia būti, kad būtume matomi, žinomi. Pamatome, ką siūlo kitos savivaldybės, randame partnerių, sužinome turizmo madas ir naujienas. Nors tai nėra pigu“, – sako G. Mačiulaitienė. Dalyvavimas parodoje jurbarkiečiams kainuoja apie 2 tūkst. Eur.
Tarptautinė paroda „Adventur“ pradėta rengti 2013 m. ir tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Šių metų parodoje dalyvauja daugiau nei 300 turizmo paslaugų teikėjų iš 20 šalių. Keliose salėse lankytojai kviečiami keliauti Lietuvoje, atrasti autentišką Lietuvą, degustuojant lietuviškus maisto produktus ir patiekalus, bei pasaulį. Jurbarkiečių siūlomas pramogas galima rasti 3 salėje, 27 stende.
Jūratė Stanaitienė