Panemunių regioninis parkas savyje talpina net keturis kraštovaizdžio draustinius – Nemuno, kuriame saugomas Nemuno žemupio slėnio kraštovaizdžio etalonas, su greta esančiomis gamtinėmis ir kultūros paveldo vertybėmis, Nykos – tai dviejų upelių – Nykos ir Nykutės erozinių slėnių kompleksai, su piliakalniais, Ilguvos bažnyčia ir gamtine įvairove, Seredžiaus – kuriame vertingiausias yra Nemuno ir Dubysos santakos kraštovaizdis
Panemunių regioninis parkas savyje talpina net keturis kraštovaizdžio draustinius – Nemuno, kuriame saugomas Nemuno žemupio slėnio kraštovaizdžio etalonas, su greta esančiomis gamtinėmis ir kultūros paveldo vertybėmis, Nykos – tai dviejų upelių – Nykos ir Nykutės erozinių slėnių kompleksai, su piliakalniais, Ilguvos bažnyčia ir gamtine įvairove, Seredžiaus – kuriame vertingiausias yra Nemuno ir Dubysos santakos kraštovaizdis, apsuptas piliakalnio ir piliavietės, bei Pilies kraštovaizdžio draustinis – Panemunės pilies kompleksas.
Kultūros paveldas Lietuvoje – taip pat neatsiejamas nuo Panemunių regioninio parko išskirtinio kraštovaizdžio. Tiesiog keliaujant po parką galima stebėti, kaip lankytojus pasitinka Seredžiaus ir Veliuonos, Gelgaudiškio ir Plokščių bažnyčių kuorai, Panemunės ir Raudonės pilių bokštai, ant stačių Nemuno slėnio šlaitų kadaise statyti dvarai – Belvederio, Veliuonos, Gelgaudiškio, Ilguvos, Žemosios Panemunės.
Statūs Nemuno šlaitai, atrodo, tam ir susiformavo, kad šiandieninis žmogus turėtų galimybę kuo geriau pažinti šią unikalią vietą. Šiandien Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija pranešime spaudai dalijasi vietomis, iš kurių Nemuno žemupio kraštovaizdis bus lyg ant delno.
Neabejotinai gražiausias Nemuno slėnio vaizdas atsiveria nuo Seredžiaus piliakalnio, dar kitaip vadinamo Palemono kalnu. Aukštas piliakalnis, dešiniajame Nemuno krante, matomas iš toli. Lankytojams teks įveikti ne vieną šimtą laiptelių, kol pasieks kalno viršūnę, tačiau vaizdas nuo Palemono kalno tikrai atims žadą. Čia atsiveria įstabi Dubysos ir Nemuno santaka, greta jos esanti Palocėlių piliavietė ir platus bei išraiškingas Nemuno slėnis.
Raudonės pilies bokštas taip pat nenusileidžia Seredžiaus piliakalniui ir gali pretenduoti į patraukliausias vietas, skirtas pažinti Panemunių regioninio parko kraštovaizdį. Virs medžių viršūnių iškilęs beveik 34 metrų aukščio raudonų plytų bokštas, su apžvalgos aikštele viršuje, atvers lankytojams Nemuno slėnio vaizdą. Nuo šio bokšto galėsite išvysti ir kitos, parko teritorijoje esančios, Panemunės pilies bokštus.
Kairiajame Nemuno krante, Nemuno kraštovaizdžio draustinio teritorijoje, Plokščių miestelio bažnyčios prieigose yra įrengta apžvalgos aikštelė. Žinoma, kaip ir kitos apžvalgos vietos, ši aikštelė įrengta ant aukšto Nemuno šlaito, nuo kurio atsiveria Nemuno slėnio panorama, plika akimi matoma gamtinė įvairovė.
Žemosios Panemunės piliakalnis, esantis kairiajame Nemuno krante, greta Žemosios Panemunės dvaro, yra dar viena puiki vieta, kurią galima aplankyti norint pažinti Panemunių regioninio parko kraštovaizdį. Ypatingai gražu čia būna vakarais, saulei leidžiantis, kai dangus nusidažo raudonai. Čia atsiveria tas pats Nemuno slėnis, tik iš kitos pusės nei nuo Seredžiaus piliakalnio. Beje, ant paties piliakalnio lankytojai galės ir pailsėti ant čia įrengtų suolelių.
Šios kelios vietos yra tik maža dalis Panemunių regioninio parko vertybių, kurias aplankius galima geriau pažinti šios saugomos teritorijos kraštovaizdį. Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija kviečia keliauti po saugomas Lietuvos teritorijas, regioninius parkus, pažinti mus supančią gamtinę ir kultūrinę įvairovę, skirtingą Lietuvos kraštovaizdį. O kelionę siūlo pradėti nuo saugomų teritorijų lankytojų centrų.