Švenčiant 35-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, Jurbarko krašto bendruomenė susibūrė prasmingai paminėti šią ypatingą dieną. Renginiai prasidėjo iškilmingomis Šv. Mišiomis Švenčiausios Trejybės bažnyčioje, kur buvo meldžiamasi už laisvą ir nepriklausomą Lietuvą.
Vidurdienį, nuo paminklo Vytautui Didžiajam savivaldybės link, per visą miestą nusidriekė tautine atributika pasipuošusių žmonių eisena, simbolizuojanti vienybę ir pagarbą kovojusiems už laisvę.
Savivaldybės aikštėje vyko interaktyvus žaidimas-viktorina, subūręs dalyvius išbandyti savo žinias apie Lietuvos istoriją ir Nepriklausomybės atkūrimą. Šventinę dieną vainikavo Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos moksleivių koncertas, vykęs kultūros centre. Jo metu buvo įteiktas ženklas „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ bei atminimo dovanos labiausiai nusipelniusiems Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Petro Paulaičio 701-osios kuopos šauliams.






Sveikindamas visus su 35-tą kartą švenčiama nepriklausomybės atkūrimo diena, rajono meras savo kalboje akcentavo laisvės išsaugojimo svarbą. „ Laisvė – tai atsakomybė, vienybė ir tikėjimas ateitimi. Tegul ši diena įkvepia mus kurti, augti ir didžiuotis savo šalimi“, – kalbėjo meras Skirmantas Mockevičius.
Ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ apdovanota Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko filialo pirmininkė Irina Pažereckienė gimė 1954 metais tremtinių šeimoje Tadžikijoje. Į šią tolimą šalį ji buvo ištremta 1954 metų pavasarį kartu su promočiute Auguste Renteliene, močiute Ane Rentelyte, mama Lidija ir broliu Juozu.
Tremtyje lietuviai patyrė sunkias gyvenimo sąlygas – dirbo medvilnės plantacijose, kovojo su alinančiomis ligomis, tokiomis kaip dizenterija, šiltinė, maliarija. Daugelis tautiečių neišgyveno šių sunkių išbandymų. 1955 metais Irinos šeima persikėlė į Kuibyševą, kur po metų sulaukė amnestijos žinios ir galėjo grįžti į Lietuvą.
Sugrįžusi šeima susidūrė su naujais iššūkiais – prarasti namai vertė glaustis pas gimines ir kaimynus. Tik įstojus į kolūkį šeimai buvo suteiktas butas. Baigusi vidurinę mokyklą, 1973 metais Irina įstojo į tuometinę Kapsuko pedagoginę mokyklą. Baigusi studijas, dirbo darželio ir internato auklėtoja.
1992 metais įstojusi į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungą, ji aktyviai įsitraukė į partizaninės veiklos ir laisvės kovotojų atminimo įamžinimą. Nuo 2014 metų vadovauja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko filialui.
Be visuomeninės veiklos, Irina prisideda prie kultūros puoselėjimo – nuo 2010 metų dainavo tremtinių chore „Versmė“, o prieš penkerius metus jos iniciatyva Jurbarko kultūros centre įkurtas moterų ansamblis „Versmė“.
Ji organizuoja renginius, parodas apie tremtinius ir politinius kalinius, aktyviai dalyvauja Lybiškių geležinkelio stotyje kuriamo atminties muziejaus veikloje. Už šią ir kitas veiklas Irina Pažereckienė ne kartą buvo apdovanota Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ženklais „Už nuopelnus Lietuvai“.
Už aktyvią visuomeninę veiklą, patriotiškumo ugdymą jaunimo tarpe, tremties ir rezistencijos istorijos įamžinimą ir išsaugojimą, pagalbą neįgaliems tremtiniams Iriną Pažereckienę ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ apdovanoti pasiūlė Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narė Audronė Kurienė.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jurbarko rajono savivaldybės mero vardinėmis dovanomis buvo apdovanoti aktyviausi Jurbarko krašto šauliai.
2024 metų pilietiškiausiu Jurbarko krašto šauliu pripažintas Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Petro Paulaičio 701-osios kuopos šaulys Algirdas Kulikauskas. Jis pagerbtas vardiniu peiliu už aktyvią ir atsakingą veiklą, stiprinant šaulių vertybes bei ugdant pilietiškumą.
Taip pat apdovanotas ir 2024 metų jaunasis šaulys – Adomas Pelcikis, Eržvilko gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio narys. Jam įteiktas vardinis daugiafunkcis peiliukas už aktyvų dalyvavimą jaunųjų šaulių veikloje, pilietiškumą ir sąžiningą jaunojo šaulio pareigų vykdymą.
Šie apdovanojimai – padėka už jų indėlį į patriotinės dvasios puoselėjimą ir Jurbarko krašto bendruomenės stiprinimą.
Visus sveikinimus palydėjo gražus šventinis meno mokyklos auklėtinių koncertas.