Ketvirtadienį savivaldybėje pagerbti geriausiai egzaminus išlaikę rajono abiturientai. Šiemet šimtukais įvertintos tik vienos mokyklos – Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleivių žinios. Maksimalų arba beveik didžiausią galimą rezultatą iš įvairių egzaminų gavo aštuoni gimnazistai. Neabejotina rekordininke tapo Neringa Jucevičiūtė, po šimtą balų gavusi iš keturių egzaminų, o dar iš vieno – 98 balus.
„Nuoširdus ačiū mokytojų kolektyvui. Rezultatais visi džiaugiamės. Iš vienos pusės skaudu, kad išeinate, tačiau suprantame, kad laukia ateitis, didžiulės perspektyvos. Vieni mokysitės Lietuvoje, kiti užsienyje. Tačiau nuoširdžiai prašau – niekad neužmirškite savo krašto“, – moksleiviams sakė rajono meras Ričardas Juška.
Kad jaunimas tikrai nepamirštų Jurbarko, rajono vadovas kiekvienam įteikė po ką tik išleistą fotoknygą apie gimtąjį kraštą. Naujasis leidinys skirtas miesto 755 metų jubiliejui.
Mokytis reikėjo
Po pagerbimo ceremonijos prie bendro stalo su rajono vadovais išgerti puodelio arbatos susėdę abiturientai tikino egzaminams ruošęsi įvairiai. Vieni mokėsi nuosekliai visus dvylika metų, kiti tik paskutinius porą ar tik dvyliktoje klasėje. Moksleiviai neslėpė ir to, kad kai kuriuos jų sėkmė lydėjo dėl to, kad neklausė mokytojų – patys rinkosi į ką kreipti dėmesį, ignoravo kai kurių pedagogų prognozes. Tačiau visi sutiko, kad mokytis – reikėjo.
„Man svarbiausia buvo psichologinis nusiteikimas – nejausti įtampos, nesinervinti. Juk ko neprivalgei, tai jau neprilaižysi“, – sakė iš lietuvių kalbos ir literatūros egzamino šimtą balų surinkusi Miglė Matukevičiūtė.
Kad sėkmingo egzamino receptui reikia kuo mažiau įtampos sutiko ir iš anglų kalbos egzamino šimtuką gavęs Deividas Ivaškevičius. Tiesa, vaikinas tikino, kad gerai išlaikyti jam itin svarbų egzaminą padėjo ir kritiškas mokytojų darbo vertinimas.
„Kartais pedagogai duoda daugiau informacijos nei reikia egzaminams. Todėl turi pats sugebėti atsirinkti, ko tau tikrai reikės, kad susikoncentruotum į reikalingus dalykus. Tik tam tikrose situacijose reikia pasimokyti papildomai“, – neabejojo abiturientas.
Renkasi teisę
Pasibaigus egzaminams gimnazistai savo likimo laivų vairus suks į įvairias puses. Iš visų egzaminų itin gerus įvertinimus gavęs Simonas Mikšys nusiteikęs likti Lietuvoje ir norėtų studijuoti teisę Vilniaus universitete.
„Rinkausi anglų, lietuvių kalbas, istoriją ir matematiką. Geriausiai išlaikyti pavyko lietuvių, gavau 99 balus, o tai buvo egzaminas, iš kurio mažiausiai tikėjausi. Iš istorijos gavau 95 balus, o anglų – 94, o iš matematikos 97 balus“, – sakė gimnazistas.
Nors po anglų kalbos egzamino per Lietuvą nuvilnijo abiturientų nepasitenkinimo banga ir priekaištai dėl sudėtingų užduočių, S. Mikšiui egzaminas sunkus nepasirodė. Vaikinas prieš egzaminą atliko ankstesnių metų egzaminų užduotis, kurios, jo manymu, nelabai skyrėsi nuo šiemetinių.
„Egzaminų užduočių nuspėti neįmanoma, bet prognozuoti ko laukti – galima. Norintiems sėkmingai išlaikyti egzaminus nebūtina kruopščiai mokytis visus 12 metų, tačiau vienuolika metų reikėtų palaikyti tam tikrą lygį, o paskutinius metus užbaigti taip, kad pavyktų egzaminai“, – neabejojo S. Mikšys.
Norėtų tapti chirurge
Gimnazistė N. Jucevičiūtė – rekordininkė. Mergina iš lietuvių kalbos ir literatūros, anglų, matematikos ir chemijos egzaminų gavo šimtukus. Iš penktojo, biologijos egzamino – 98 balus. Dvylika metų kruopščiai besimokiusi abiturientė ruošiasi studijuoti antra tiek – planuoja tapti chirurge.
„Visai nesitikėjau šimtuko iš lietuvių kalbos ir literatūros egzamino. Lietuvių kalba man kėlė daugiausia problemų, tikėjausi maždaug 80 balų, todėl pamačiusi rezultatą net kelis kartus patikrinau ar niekas nesuklydo. Iš kitų dalykų tikėjausi maksimalaus įvertinimo“, – pasakojo N. Jucevičiūtė.
Merginai sunkus pasirodė ir anglų kalbos egzaminas, nes sudėtingos buvo klausymo užduotys. N. Jucevičiūtė įsitikinusi, kad gerai išlaikyti egzaminus galima, jei sąžiningai mokaisi vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėse. Tačiau tie moksleiviai, kurie netinginiauja visus dvylika metų, gali būti garantuoti, kad per egzaminus netikėtų žinių spragų nebus.
„Tiesa ta, kad reikia pasimokyti ir papildomai, nes mokytojai ne visada spėja per pamokas pateikti visą informaciją. Būtina plėsti savo žinias“, – sakė mergina.
Liks svetur
Iš anglų kalbos egzamino šimtuką gavęs D. Ivaškevičius nesijaudina, kad lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas pasisekė kur kas prasčiau. Vaikinas rudenį planuoja vykti į Angliją ir studijuoti kino industrijos specialybę. Gimnazistas nepuoselėja vilčių, kad įgijęs tokią specialybę įsidarbintų Lietuvoje, todėl planuoja likti užjūriuose.
Studijuoti Anglijoje žada ir šimtuką iš anglų kalbos egzamino gavusi Samanta Šmuilaitytė. Mergina ketina rinktis marketingo studijas.
Šiemet, pasikeitus egzaminų vertinimo sistemai, visoje šalyje smarkiai sumažėjo maksimaliu balu išlaikytų egzaminų skaičius. Jurbarko rajonas – ne išimtis. Pernai šimtukų buvo 14, šiemet – tik devyni.
Lukas PILECKAS