Antano Sodeikos meno mokykloje eksponuojama dailininkės Inesos Bosaitės fotografijų paroda „Vienas lašas Indijos“. O parodos atidarymo dieną – kovo 18-ąją ne tik fotografijos leido pajusti Indijos dvasią ir akies krašteliu žvilgterti į tolimą egzotišką kraštą.
Dailininkės, Antano Sodeikos meno mokyklos mokytojos Inesos Bosaitės kūrybos vienas įkvėpimo šaltinių – kelionės. Pasak menininkės, kai norisi visur, keliauji ten, kur pasitaiko proga. Praėjusių metų lapkritį ji keliavo į Indiją – šalį, kurią norėjo pamatyti nuo vaikystės. „Nežinau, kada vėl patirsiu tiek įspūdžių, kiek patyriau toje šalyje. Visa, ką į save sugėriau, sutraukiau – norėjau pasidalyti ir su jumis“, – sakė dailininkė savo bičiuliams ir artimiesiems, kolegoms, mokiniams, atėjusiems į parodos atidarymą.
Susirinkusiuosius apsupo indų muzikos garsai, ekrane mirgėjo spalvingo kelionės metu užfiksuoto Indijos gyvenimo vaizdai – parodos autorė pasistengė, kad visi bent truputį pajustų tos didelės šalies šurmulį. Nors turistinė kelionė buvo skirta pažinti to krašto žmonių gyvenimą, pamatyti įmanoma tik dalelę didžiulės įvairovės. Ir parodos pavadinimas tą patvirtina – „Vienas lašas Indijos“.
Iš daugybės fotografijų, parsivežtų iš kelionės, I. Bosaitė atrinko 27, beveik visos portretinės, nes portreto žanrą dailininkė labiausiai mėgsta. Žmogaus veide atsispindi jo gyvenimas, ypač vidinis, kuris neretai skiriasi nuo išorės ir aplinkos.
Būtent Indijos žmonės ir paliko Inesai didžiausią įspūdį ir išryškino daug kur skurdžios, šiukšlinos aplinkos ir šviesių, laimingų žmonių kontrastą. „Žmonės Indijoje atviraširdžiai ir geranoriai, jie kviečia užeiti, nori nusifotografuoti, jie viskuo patenkinti, man pasirodė, kad jų vidus labai šviesus ir švarus“, – pasakojo į Indiją keliavusi dailininkė.
Pirmoji personalinė I. Bosaitės paroda Jurbarko krašto muziejuje irgi buvo fotografijos – 1999 m. ji pristatė moterų portretus „Simbiozės moterys“. Portretas menininkę domina labiausiai, nes žmogaus veidas atspindi jo vidinę būseną. Vėliau Inesa pasirinko daugiau raiškos galimybių teikiančių koliažų ir asambliažų, kuriuose būtinai naudoja fotografijas, kūrybą.
Fotografijų parodą „Vienas lašas Indijos“ Antano Sodeikos meno mokykloje dar galima žiūrėti visą balandį, o paskui, be abejo, bus kas nors naujo, nes, kaip parodos atidaryme sakė mokyklos direktorė Loreta Ševelienė, dailės mokytoja Inesa su savo mokinėmis visada turi ką eksponuoti.
O dailininkė I. Bosaitė neslėpė, kad jau kaupia mintis naujai personalinei parodai, ir kelionė į Indiją prie tų minčių irgi bus prisidėjusi.
Danutė Karopčikienė