Į tarptautinę grožio industrijos parodą „Pelenė 2010″ „Litexpo” parodų rūmuose Vilniuje jurbarkietė Vilija Dovidaitienė važiavo ne tik pažiūrėti, bet ir dalyvauti atvirame Baltijos šalių nagų dizaino čempionate ir laimėjo jame trečią vietą.
Atviras Baltijos šalių nagų dizaino čempionatas šįmet vyko jau devintą kartą, o Vilija Dovidaitienė jame dalyvavo tik pirmąkart, nes ir jos kosmetikės manikiūristės stažas ne itin didelis – tik ketveri metai. Tačiau prieš porą metų Vytauto Didžiojo gatvėje atidarytą „Vilijos saloną”, teikiantį įvairiausias grožio procedūras, daugelis jurbarkiečių puikiai žino ir neretai užsuka.
Nagų dizaino čempionato trečiosios vietos laimėtojos taurė ir diplomas puikuojasi „Vilijos salone”. Čia pat – ir Vilijos darbai, pelnę apdovanojimą šiame konkurse, jais galės pasigrožėti klientės, nes grožio meistrė nežada jų nei parduoti, nei slėpti namuose.
Konkursui Vilija sukūrė du – plokščiojo ir iškiliojo nagų dizaino – darbus. Vienas svarbių vertinimo kriterijų buvo kuo geriau atspindėti konkurso temą – „Alisa stebuklų šalyje”. Iškiliojo dizaino darbas, už kurį Vilija ir pelnė apdovanojimą, tiesiog neįtikėtinas – ant dešimties natūralių nagų dydžio tipsų (dirbtinių nagų) akriliniais dažais nupiešta stebuklinga pasaka. Piešinio detalės tokios smulkios, kad geriau jas įžiūrėti manikiūristė pasiūlo lupą. Ir tai dar ne viskas – ant keleto nagų pritvirtintos iškilios detalės – kone nago dydžio Alisa, kita lėlytė supasi ant akrilinės vandens bangelės, baltumu šviečia katino dantukai. Į klausimą, ar tokie nagai – tik parodos eksponatas, ar su jais galima kur nors eiti, Vilija sako: „Drąsiai. Pavyzdžiui, į kokį teminį vakarėlį. Žinoma, nebus labai patogu, bet gražu.”
Šįmet buvo pakeisti čempionato nuostatai ir darbus buvo galima paruošti namuose. Manikiūrininkės iš Lietuvos ir kitų Baltijos šalių konkursui pateikė 20 iškiliojo nagų dizaino darbų. „Pati pirmoji padėjau savo darbus. Paskui apžiūrėjau kitų, lyginau su savaisiais. Norėjau laimėti, bet nesitikėjau, – pasakoja V. Dovidaitienė ir prisipažįsta net apstulbusi iš netikėtumo, kai išgirdo savo pavardę šalia kitų pripažintų darbų autorių. – Buvo labai smagu, kad, kaip sakė mano vyras, jau esu neeilinė manikiūristė.”
Konkursinius darbus Vilija kūrė ilgai – žiūrėjo filmą apie Alisą, skaitė pasaką ir mąstė, kaip ją perkelti ant tokios neįprastos „drobės” – nagų. Neįprastos mums, bet ne Vilijai. Piešti ant nagų – jos kasdienis darbas. „Gražius nagus padaryti kartais užtrunka iki penkių valandų. Padarai, pasigėri ir… klientė su jais išeina”, – sako Vilija ir neslepia, kad net šiek tiek savo klientėms pavydi, nes pati dėl savo darbo ilgų nagų turėti negali.
Mokėti piešti nagų dizaino specialistei būtina. „Kursuose to neišmoksi”, – sako Vilija, už pomėgį piešti dėkinga meniškos prigimties savo močiutei ir tėčiui. Šiais metais Vilija pradėjo lankyti suaugusiųjų dailės studiją pas dailininkę Rasą Grybaitę ir gegužę ketina surengti savo darbų parodą – gana netikėtą, nes bus eksponuojama tapyba ant nagų.
„Gražūs nagai – ir natūralūs, ir dirbtiniai – tinka visoms, visokio amžiaus moterims, – įsitikinusi manikiūristė Vilija, į kurios saloną ateina ir penkiolikmetės, ir septyniasdešimtmetės. – Visos moterys yra ir namų šeimininkės, tačiau gražias rankas ir nagus turėti nori ir gali kiekviena. Nereikia bijoti ar gėdytis ir einant pas manikiūristę nereikia nagų tvarkytis – ji sutvarkys.”
Kai žaliuzės ant „Vilijos salono” langų nuleistos, vadinasi, manikiūristė Vilija išvykusi kur nors čia, Lietuvoje, ar užsienyje semtis patirties, gvildenti profesijos paslapčių, tobulėti, nes trečioji vieta Baltijos šalių čempionate – tik pripažinimo pradžia, toli gražu ne viršūnė.
Danutė Karopčikienė
Drauge , dar karta sveikinu tave , linkiu dar , kad tu tauriu parveztum daud daug …, nes tavo darbai nuostabus