Spalio 5-ąją Lietuvą užliejo M. K. Čiurlionio „Jūros“ banga, skambėjusi protesto natomis, šalies kultūros bendruomenei surengus įspėjamąjį streiką „Tai gali būti paskutinis kartas“. Akcija išreikštas nepasitenkinimas socialdemokratų sprendimu Kultūros ministerijos vairą patikėti koalicijos partnerei –partijai „Nemuno aušra“.
„Jūra“ skambėjo ir Jurbarke
Įspėjamasis kultūros bendruomenės streikas vyko įvairiose Lietuvos vietovėse skirtingomis formomis – nuo viešų pasirodymų ir meninių akcijų iki tylos minučių bei muzikinių simbolių.
Tačiau Jurbarke viskas buvo ramiau: į susirinkusius miestiečius niekas nesikreipė, o 14 valandą Jurbarko kultūros centro darbuotojai paleido M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“ įrašą.
Įspėjamasis streikas, sutelkęs visos Lietuvos kultūros profesionalus ir meno mėgėjų kolektyvus, Jurbarke kultūros administratorių ir funkcionierių nesulaukė.




























visi streikuotojai pamatę fotografą bando vaidinti kad yra nei prie ko, kvailiausioje padėtyje moteris su plakatu. Akivaizdu, kad visi ne iš asmeninio entuziazmo o idėjinių vadų „paskatinti”. Veidai kaip gegužės 1-osios, ar spalio revoliucijos demonstrantų prieš 40 metų. Graudi ideologija sugrįžta