Dainuoti tūkstančiams žiūrovų, dalyvauti televizijos laidose, kurias žiūri šimtai tūkstančių – kiekvieno atlikėjo svajonė. Ji realybe tapo 24 metų Adomui Jurevičiui iš Veliuonos. Šeimoje prasidėjęs natomis grįstas kelias iki didžiosios scenos buvo duobėtas, tačiau vedė tiesiai į tikslą – gyventi muzikoje.
Džiaugėsi dėmesiu
Dar pradinėse klasėse mokytoja Birutė Gustaitienė pastebėjo garsiai dainuojantį berniuką ir liepė chore dainuoti solo. „Aš stengiausi dainuoti kuo garsiau, nes labai patiko būti dėmesio centre“, – prisiminęs vaikystę juokiasi Adomas.
Pirmieji ir smagiausi pasidainavimai buvo šeimoje. Vakarais verandoje susirinkdavo Jurevičių šeima – Adomas, keleriais metais vyresnė sesuo Giedrė, mama Daiva ir tėtis Jonas, ir skambėdavo dainos. „Veliuoniečio“ ansamblyje dainavusi mama mokydavo lietuvių liaudies dainų, sesuo linko prie sunkesnės muzikos, o labiausiai šeima mėgo seną ir naujesnę lietuvišką estradą – iš Jurevičių verandos skambėjo „Hiperbolės“, Gyčio Paškevičiaus, retro dainos. Šie muzikiniai pasisėdėjimai tęsiasi, tik šeima į vieną ratą sueina rečiau.
Šeimoje Adomas gavo žinių ir supratimą apie lietuvių liaudies kultūrą, tradicijas, istoriją, o geriausiu sektinu pavyzdžiu buvo sesuo Giedrė. Ji pirmoji išmoko groti gitara, todėl panoręs daugiau merginų dėmesio to užsigeidė ir Adomas. 15-to gimtadienio proga tėvai padovanojo gitarą, tačiau jam sunkiai sekėsi mokytis groti. „Grodavau, kol pirštus pradėdavo skaudėti. Na, o jei pirštus skauda, tai gal nebegrosiu ir eisiu mašinų remontuoti, galvodavau. Nemesti mokslų paskatino Giedrė“, – sako sesei dėkingas Adomas.
Dainuoti Adomas baigė, kai iš pradinės mokyklos perėjo į vidurinę, o į sceną nusprendė sugrįžti išmokęs groti gitara, kaip muzikantas. Pirmą kartą koncertuodamas klydo, sustojo, bet rankų nenuleido. Neseniai mokyklą buvo palikęs savo grupę turėjęs Karolis Mačėnas, tad atsirado tuščia vieta, kurią kažkam reikėjo užimti. Taip keli veliuoniškiai susibūrė į grupę – D.A.M.I.L., vėliau tapusią „Mental boost“.
Jaunieji muzikantai grojo roką, patys kūrė dainas, pasirodė ne tik Veliuonoje, bet ir viso rajono renginiuose. Kodėl rokas? Už gerą muzikinį skonį Adomas vėl dėkingas sesei. Namuose buvo vienas kompiuteris, o vyresnė sesuo klausėsi kieto roko – „Metalikos“, „Apokaliptikos“ ir panašių, todėl ir jaunylis buvo priverstas klausyti sunkiojo roko, o dar ir dėdė padovanojo patefoną su seno roko plokštelėmis.
Pradėjo dainuoti
Įstojęs mokytis į Kauno technikos kolegiją autotransporto elektronikos Adomas muzikos neapleido. Sesuo šypsosi: „Man muzika trukdė mokslams, o broliui mokslai trukdė muzikai.“
Vaikinas panoro išmokti dainuoti. Mokytoja tapo kaunietė Eglė Gelažiūtė, pakvietusi Adomą groti grupėje. Tai buvo profesionali grupė, tačiau netrukus dideliam Adomo liūdesiui, ji iširo. Po kurio laiko A. Jurevičius internete rado skelbimą, kad vaikinų grupė ieško vokalisto, tačiau jie grojo metalą. „Niekada nemaniau, kad mano balsas gali tikti tokiai muzikai, įsivaizdavau, kad esu lyrinis atlikėjas“, – sakė vaikinas. Tačiau noras dainuoti buvo didelis, ir netrukus peržengęs per stabdžius dainuoti angliškai jis jau traukė Bon Džovio, „Smokie“ dainas. Pakviesta į koncertą sesuo nesuprato, ką Adomas veiks scenoje be gitaros, su mikrofonu. „Tai buvo siurprizas šeimai“, – sako stipriu vokalu visus žavintis atlikėjas.
Žygis į šlovę
Pirmasis prisilietimas prie televizijos ir žinomumo buvo 2015 m. vykę „Chorų karai“. Adomas pateko į kauniečių sunkiojo metalo grupės „Thundertale“, grojančios patriotinę muziką, vadovaujamą chorą. „Vaikis iš Veliuonos – vienas iš šešiolikos atrinktų! Jaučiausi pakylėtas“, – prisimena Adomas.
Televizijos projektas davė neįkainojamos muzikinės ir šou pasaulio patirties ir naudingų pažinčių. Grupės „Thundertale“ lyderis Laurynas Baškys pasiūlė Adomui koncertuoti minėjime, skirtame Romui Kalantai atminti. „Grupės neturėjau, tačiau buvau pasiryžęs ją suburti“, – kaip atsirado grupė „Only Once“, pasakoja Adomas.
2015 m. gegužės mėnuo – grupės, kurioje, be autodetales pardavinėjančio Adomo, groja teologijos pedagogas, dirbantis gitaros ir mušamųjų mokytoju Kęstutis Miknevičius, architektas Paulius Mscichauskas ir programavimą studijuojantis Mindaugas Laskis, gimtadienis. Vaikinams, kurių amžius nuo 19 iki 27 metų, daug ginčų nekyla, nors jų muzikinės mokyklos skirtingos – nuo metalo iki elektronikos. „Tai ir suteikia žavesio, nes kiekvienas praturtiname grupę ir atsiranda įvairesnių minčių kuriant muziką“, – sako Adomas. „Only Once“ daugiausia groja žinomus roko ir metalo muzikos hitus, bet kuria ir savo muziką. Artimiausiuose planuose išleisti mini albumą su savo dainomis.
X faktorius
Į atranką „Only Once“ užregistravo Kęstutis, nors Adomui atrodė, kad į tokius didelius projektus eiti dar ankstoka. „Paskambino iš televizijos, pakvietė, atlikome dvi dainas ir patekome į projektą“, – paprastai aiškina Adomas. Rodos, nieko svarbaus neįvyko – tik tiek, kad jie tapo vieni iš šešiolikos projekto dalyvių, apie kuriuos kelis mėnesius kalbėjo visa Lietuva.
Grupes kuravo Marijonas Mikutavičius, kuris negailėjo patarimų jauniesiems rokeriams, nes pats širdyje toks yra. Laikas buvo labai įtemptas – kas savaitę tekdavo paruošti po naują numerį, atlaikyti tiesioginių transliacijų įtampą, keliones į Vilnių. „Dainas siūlėme ir mes patys, siūlė ir mums. Tačiau visą projektą išlikome savimi – rokeriais“, – džiaugiasi atlikėjas.
Į galimybę tapti „X faktoriaus“ nugalėtojais grupė žiūrėjo realiai – tarp balsuojančių nedaug tėra jų atliekamos muzikos gerbėjų, tačiau patirtis, atsivėrusių galimybių vertė ne mažesnė nei laimėjimo. Projekte „Only Once“ išsilaikė 5 savaites ir liko aštunta.
„Atmosfera projekte buvo labai gera. Nejautėme konkurencijos, su kitais dalyviais tapome bičiuliais. Mes ėjome daryti šou“, – tikina Adomas. „Only Once“ ypač susibičiuliavo su grupės „ZetaBeat“merginomis, su kuriomis Adomas jau dainavo „Chorų karuose“, o „X faktoriuje“ drauge keliaudavo iš Kauno į Vilnių.
Pasibaigus projektui liko šiek tiek įsipareigojimų jo prodiuseriams, tačiau Adomas tik džiaugiasi, nes yra galimybių dar pasirodyti didžiosiose scenose. „Only Once“ buvo tarp keleto „X faktoriaus“ atlikėjų, pakviestų pasirodyti muzikos apdovanojimuose „MAMA“, taip pat grojo „Didžiajame X faktoriaus šou“ Šiaulių arenoje, koncertavo „Megoje“, dalyvavo televizijos laidose.
Svajonėse – muzika
„Dabar reikia nepaleisti žinomumo, dirbti ir eiti tolyn“, – sako Adomas. Lietuviškos muzikos scenoje konkurencija didelė, o roko grupės – ne dažnas svečias dideliuose koncertuose, renginiuose. Tačiau svarbu startas, jį „Only Once“ turėjo puikų – belieka nepaleisti fortūnos.
Dabar muzika visiems grupės muzikantams yra laisvalaikis. „Norėčiau, kad būtų kitaip. Tikiuosi pragyventi iš muzikos“, – svajoja A. Jurevičius. Po projekto vaikinas savaitei išvyko pailsėti į Angliją, Velsą, o grįžo nusiteikęs nufilmuoti su grupe pirmąjį muzikinį klipą.
Adomas gyvena ir dirba Kaune, į Veliuoną užsuka vis rečiau. Čia visada laukia pasiilgę tėvai, sesuo. „Mama labai jaudinosi visą projektą, todėl į koncertų filmavimus nevažiuodavo. Prie televizoriaus ekrano palaikė visa šeima, draugai“, – paramą vertina Adomas.
Be darbo ir muzikos, A. Jurevičius dar domisi informacinėmis technologijomis, jam patinka žvejoti, tik tam neužtenka laiko. Adomui, kaip ir kiekvienam mūsų, kasdien duotos 24 valandos, kurias užpildome, kaip galime ir norime. Jis savo valandas užpildo roko muzika, besiliejančia iš gitaros stygų ir širdies.
Jūratė Stanaitienė