Šeštadienį dauguma žmonių minėjo Visų šventųjų dieną, lankė kapus, tačiau pagerbti mirusiųjų skubėjo ne visi. Kol kas neišaiškinti asmenys Anapilin iškeliavusių artimųjų atminimą iškeitė į brakonieriavimą. Tikrindami gautą pranešimą aplinkosaugininkai Girdžių užtvankoje rado rekordinį skirtulių kiekį – 69. Vienam meškeriotojui leidžiama žvejoti keturiais tokiais įnagiais.
„Pilietis pranešė, kad Girdžių užtvankoje brakonieriaujama. Matyt, brakonieriai tikėjosi, kad Visų šventųjų dieną niekas nepastebės, o pareigūnai nedirbs. Tačiau atsirado pilietiškų žmonių, pasipiktinusių tokiu įžūliu elgesiu“, – sakė Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko r. agentūros vyriausiasis specialistas Arnoldas Pocius.
Apie didžiulį kiekį skritulių prie Girdžių užtvankos nuvykusiems aplinkosaugininkams pasakė ir Mituvos pakrantėje buvę žvejai. Meškeriotojai pareigūnams iškart nurodė, kur ieškoti brakonierių įnagių. Nuo kranto keliolika skritulių suskaičiavę pareigūnai upę dar patikrino valtimi.
„Ant kranto buvo keturi jaunuoliai, tačiau jie tikino, kad skrituliai ne jų, todėl žvejybos įnagius surinkome kaip bešeimininkį turtą, užkibusias žuvis paleidome į Mituvą. Rinkome skritulius keletą valandų“, – pasakojo A. Pocius.
Jei skritulių savininką pavyktų nustatyti, jam tektų bauda iki kelių šimtų litų. Brakonierius turėtų atlyginti ir keliskart didesnę gamtai padarytą žalą.
Pareigūnus džiugina tai, kad apie brakonieriavimą vis dažniau praneša legalūs meškeriotojai. Žvejai nebeužmerkia akių pamatę gamtos niokotojus. Aplinkosaugininkai sulaukia skambučių ne tik dėl įtartinų asmenų, bet ir dėl rastų tinklų ar kitų brakonierių daiktų.
„Šiuo metu itin daug dėmesio skiriame Mituvai, tačiau nemalonių radinių netrūksta ir kitur. Tarkim, Nemune radome prie upės vagą žyminčio bakeno pririštą virvę, kurią brakonieriai naudoja ištiesti tinklui“, – sakė A. Pocius.
Lukas PILECKAS