Sveiki! Nekantrauju papasakoti, kaip įdomiai prasidėjo šie metai – aš gavau laišką! Ilgą ir rimtą laišką. Tą įdomų laišką parašė lopšelio-darželio „Nykštukas” pedagogė Giedrė Totoraitienė ir papasakojo, kaip „Nykštuke” auga piliečiai.
Vykdant projektą „Auginame pilietį” darželio grupėse vyko popietės „Miestas, kuriame aš gyvenu”, ,,Jurbarkas – mano gimtinė”, ,,Lietuviais mes esame gimę”, rytmečiai Nepriklausomybės dienai paminėti, ,,Mano gimtasis miestas”. Vaikai dažnai varto enciklopedijas ir iliustruotas knygas, žiūrinėja žemėlapius ir sukioja gaublį, mėgsta žaidimus, kurie padeda pažinti Lietuvą. Nes pilietis turi pažinti savo Tėvynę.
„Nykštuko” vaikai aplankė muziejus ir Jurbarko rajono savivaldybės administraciją. Paskui piešė savo gimtąjį miestą – tiltą per Nemuną, piliakalnius, pilis, savo darželį, medžius, gėles, žmones… Piešinių parodą surengė Vaikų bibliotekoje. Savo įspūdžiais iš kelionių po gimtąjį kraštą pasidalijo su bibliotekininkėmis, o kraštotyrininkė Jūratė Korsakaitė papasakojo vaikams apie senąjį Jurbarką ir parodė senų miesto nuotraukų.
Ne tik Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją, bet ir savo gimtadienius „Nykštuko” vaikučiai švenčia kaip tikri Lietuvos piliečiai – žaidžia lietuvių liaudies žaidimus, dainuoja daineles, o šalia gimtadienio torto pastatoma Lietuvos vėliavėlė.
Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – rytą „Spalviukų” grupės lange mirgėjo žvakės liepsnelė ir švietė Trispalvė, ir aš užėjau pasišnekučiuoti su mažaisiais piliečiais apie Tėvynę, Laisvę, Meilę…
Modestas: Šiandien šnekėjom apie Lietuvą. Jurbarkas yra Lietuva.
Luka: Ir apie laisvę. Laisvė – kai niekas nieko nežudo.
Justas: Lietuviai už laisvę kovojo Žalgirio mūšyje. Oho! Kokie kariai buvo!
Luka: Vilnius yra mūsų sostinė.
Armanda: Aš buvau Vilniuje, mačiau Gedimino pilį – jis buvo kunigaikštis.
Edvinas: O Jurbarko kunigaikštis buvo Vytautas Didysis, yra jo parkas ir paminklas.
Paula: Ir muziejus yra Jurbarke, pavasarį, kai bus šilta, ten eisime.
Ugnė: Pilietis yra žmogus. Aš irgi esu Lietuvos ir Jurbarko pilietis.
Edvinas: Mūsų svarbiausias pilietis yra Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Mes visi esam piliečiai.
Armanda: Pilietis turi žinoti Lietuvos herbą, istoriją, himną ir vėliavą.
Luka: Mūsų vėliava yra geltona kaip saulė, žalia kaip medžiai ir raudona kaip kraujas.
Armanda: Bet negalima vėliavos apversti atvirkščiai, tada reikės vaikščioti žemyn galva.
Justė: Mylėti Lietuvą reikia smarkiai. Reikia mokėti eilėraščių, dainelių. Aš moku.
Meda: Savo gimtinę reikia mylėti stipriai kaip mamytę. Mamytę apkabinu ir sakau, kad myliu. Padedu mamytei viską dirbti – tvarkyti kambarius, plauti indus, valyti grindis.
Virginija Biliukevičienė, „Spalviukų” grupės auklėtoja: Visi, ir dideli, ir maži, esam piliečiai, tik kartais tai užmirštame. Turime labai daug darbų padaryti, kad ir Lietuvai, ir jos piliečiams būtų gera. Vaikai turi išmokti mylėti, draugiškai sugyventi, nesipykti ir padėti vienas kitam. Mūsų grupės vaikučiams mokytis draugauti padeda vabaliukas Zipis. Labai noriu ir tikiu, kad šie vaikai užaugs geri, dori ir gražūs Lietuvos piliečiai.
Smalsutis
Šaunuolės Virgutė ir Giedrutė. Tokios ir turi būti auklėtojos, joms tikrai rūpi vaikai ir jų ateitis. Gaila, kad trūksta tokių nuoširdžių pedagogų…