Bene kasdien įvairiose informavimo priemonėse Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, Vyriausybės atstovai ar kiti valdininkai pristato naujienas apie koronaviruso suvaldymą šalyje, informuoja apie galimybę atlikti testus, nustatančius COVID-19. Tačiau žmonės, susidūrę su sistema, pasijunta lyg trankytų galva į sieną – nepramuši: kas gražiai piešiama valdžios popieriuose, realybėje tampa sunkiai įveikiamomis kliūtimis.
Prireikė operacijos
Vieša paslaptis, kad per karantiną šalies gydymo paslaugos gyventojams tapo sunkiai prieinamos. Poliklinikų durys užsivėrė, tie medikai, kurie nedirbo karštuose taškuose tiesiogiai su COVID-19 virusu sergančiais pacientais, konsultacijas teikė telefonu. Kiekvienam aišku, ko verta „apžiūra“ telefonu, šeimos gydytojui nematant paciento ir neturint būtinų tyrimų.
Apribotos buvo ir gydytojų specialistų konsultacijos. Atslūgus pandemijos pavojui galbūt bus paskaičiuota, kokia žala gyventojų sveikatai padaryta dėl ribotai teiktų gydymo paslaugų, tačiau vos pradėjus švelninti karantino sąlygas medikų darbo kalendoriai ėmė pildytis, o ligoniai vis drąsiau praveria poliklinikų ir ligoninių duris.
Jurbarkietė Alma (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) taip pat nekantriai laukė karantino pabaigos.
Penkiasdešimtmetė seniai kentė rankos skausmus, todėl vos atsiradus galimybei kreiptis į gydytoją, taip ir padarė.