Pastaruosius porą sezonų VŠĮ „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras“ (TVIC) kvietė dalyvauti keturiuose nemokamuose pėsčiųjų žygiuose. Įstaigaįgyvendino projektą „Atrask, įkvėpk, pažink žygiuodamas Jurbarko krašte”.
Projektas vykdytas pagal Vietos veiklos grupės „Nemunas” vietos plėtros strategijos priemonę „Regioninių, produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą”, Nr. LEADER-19.2-SAVA-9. Finansavimas: Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos.
Pirmasis žygis, „Gelgaudo lobiai“, buvo surengtas 2021-ųjų rugsėjo 11-ąją Panemunės pilies apylinkėse. Čia žygeiviai susipažino su Panemunės pilimi, Panemunių regioniniu parku, Kartupėnų piliakalniu ir kitomis krašto įdomybėmis.
Antrasis renginys, „Pasienio žygis. Melnas“ įvyko šių metų pavasarį, gegužės 21-ąją. Šį kartą žygeiviai buvo pakviesti į Smalininkų apylinkes. Dalyviai pamatė miestelį, uostą, seniausią Lietuvoje vandens matavimo stotį bei Karšuivos girią ir iki šiol į mišką įsirėžusios Melno sienos likučius.
Į trečiąjį žygį TVIC pakvietė birželio ketvirtąją, kai pakvietė į renginį „Užburiančios pilies istorijos. Raudonė“. Šiame žygyje dalyviai aplankė Raudonės pilį, unikalų parką, Raudonėnų piliakalnį ir grožėjosi nuostabiais vaizdais į Nemuną.
Paskutinis projekto žygis, „Upės takais. Karšuvos girios paslaptys“, vyko Viešvilėje. Čia žygeiviai pamatė nuostabiąją Viešvilę, jos žuvitakį su slėnių, Nemuno pakrantes, Karšuvos girios grožį ir Kaskalnio geomorfologinio draustinio žemynines kopas.
ŠVIESOS inform.























