Dviejų rūšių nusikaltimų – sukčiavimų ir vagysčių – augantis skaičius, mažesnis kitų nusikaltimų išaiškinamumas kelia rūpesčių ir policijai, ir gyventojams. Ištirti sukčiavimus tampa vis sunkiau. Šiuo metu pareigūnai ištiria tik iki ketvirtadalio tokių nusikaltimų, teigia Lietuvos policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas.
Pristatė rezultatus
Tam yra objektyvios priežastys – asmenys, vykdantys sukčiavimus, policijai paprasčiausiai yra nepasiekiami. Su tokiu pačiu iššūkiu susiduria ir Jurbarko policija, kurios vadovas Mindaugas Rašimas vasario 28-ąją pristatė praėjusių metų veiklos rezultatus.
Pirmiausia Jurbarko r. policijos komisariato vadovas pasidžiaugė augančiu visuomenės pasitikėjimu policija. Apklausų rezultatais, 2020-aisiais Marijampolės apskrities policija pasitikėjo 72 proc. gyventojų, o per keletą vėlesnių metų šis rodiklis išaugo iki 90 proc. O tai – vienas geriausių rezultatų Lietuvoje.
Nors pasitikėjimu policija galima džiaugtis, M. Rašimas atviras – didžiuliu iššūkiu tapo ne tik sukčių daromi ir labai sunkiai išaiškinami nusikaltimai, bet ir didžiulis pareigūnų trūkumas. O policininkų trūksta labai daug.
Oficialūs skaičiai – 37 proc. arba 21 laisvas etatas, tai realybėje situacija dar liūdnesnė, nes trys pareigūnės yra išėjusios motinystės atostogų, o dar dvi netrukus išeis. Taip pat šeši pareigūnai yra pasiekę tarnybos stažą, nuo kurio gali bet kada išeiti į pensiją.
kai mokes normalu atlyginima o ne pasalpa tada netruks