Nors vasara dar tolokai, LIONS klubai visame pasaulyje jau rūpinasi jaunimo atostogomis. Galimybę išvykti į tarptautines stovyklas turi ir Jurbarko jaunimas – pernai šeši Danijoje stovyklavę jaunuoliai šias atostogas vadina puikiausiu laiku. Jurbarko LIONS klubas kviečia jaunimą teikti paraiškas 2012 m. vasaros stovykloms.
Lietuvos LIONS klubų asociacijos II vicegubernatorė jurbarkietė Kristina Vančienė džiaugiasi, kad ir Lietuvoje, Vilkaviškyje, ateinančią vasarą vyks tarptautinė LIONS jaunimo mainų stovykla. Joje dalyvauti kviečiami visų šalių atstovai, o norą atvykti jau pareiškė net Taivano jaunimas. „LIONS stovyklos visame pasaulyje organizuojamos jau seniai, bet mes čia dar naujokai. Tiesa, 2003 m. Jurbarke stovyklavo Danijos, Vokietijos ir Lietuvos klubų jaunimas. Tačiau Jurbarko LIONS klubas jau beveik dešimtmetį siunčia jaunuolius į tarptautines stovyklas Danijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse, – pasakoja K. Vančienė. – Šiemet jau išsiuntėme 4 paraiškas į Italiją, taip pat į Kanadą ir JAV. Jaunimas gali rinktis bet kokią šalį iš didžiulio stovyklų sąrašo.“
Tarptautinių LIONS stovyklų sąrašas skelbiamas tinklapyje . Susidomėjusieji daugiau informacijos gaus paskambinę K. Vančienei tel. (8-650) 9 10 00 arba parašę el. paštu . Paraiškas dėl vykimo į stovyklą reikėtų pateikti sausio mėnesį.
Į LIONS klubų rengiamas ir finansuojamas vasaros stovyklas gali vykti jaunuoliai nuo 16 iki 20 metų. Svarbi sąlyga – sugebėti bendrauti anglų kalba. Nors, pasak K. Vančienės, didžiulė stovyklų įvairovė leidžia rinktis – kai kuriose kalbama vokiečių kalba, Ispanijoje rengiamos stovyklos mokytis šios šalies kalbą. Yra specializuotų – muzikos, sportinių, techninių ir kitokių stovyklų.
Vykstantieji patys turi apmokėti kelionės ir draudimo išlaidas bei, jei reikia, nusipirkti vizą. Visas stovyklavimo išlaidas padengia LIONS klubai. Pasak K. Vančienės, Jurbarko LIONS klubas apmokėdamas kelionės išlaidas gali padėti gabiems, labai motyvuotiems, bet neturintiems finansinių galimybių jaunuoliams išvykti į tarptautines stovyklas.
LIONS jaunimo stovyklos trunka ne trumpiau kaip 15 dienų, pirmąją savaitę stovyklautojus paprastai priima šeimos. „Tai todėl, kad jaunimas pamatytų kasdienį tos šalies žmonių gyvenimą. Paskui jaunuoliai išskirstomi po stovyklas, kai kuriems tenka stovyklauti išskirtinėmis sąlygomis – laive, bet mūsiškiams tai patinka. Kambariuose stovyklautojai apgyvendinami po kelis, būtinai – skirtingų tautybių ir religijų, nes tikslas – išmokti gyventi ir sugyventi su kitokiu žmogumi“, – pasakoja visuomeninėje LIONS organizacijoje jaunimo stovyklas kuruojanti K. Vančienė. Ji primena ir tai, kad dalyvauti tarptautinėje jaunimo stovykloje – ne tik malonumas ir pramoga, bet ir atsakomybė bei įpareigojimas deramai atstovauti savo šaliai. Jurbarko jaunimas iki šiol tai atliko puikiai, o iš stovyklų grįžo kupini nepaprastų įspūdžių.
Danutė Karopčikienė
Jaunimas apie tarptautinę LIONS stovyklą Danijoje
Simona Reičiūnaitė: Ši stovykla paskatino keliauti, siekti aukštumų. Tai be galo naudinga patirtis, nes stovyklos dalyviai buvo ne tik iš skirtingų šalių, bet ir žemynų, todėl reikėjo būti labai tolerantiškiems. Taip pat patikrinau savo anglų kalbos žinias ir jomis nenusivyliau.
Rasa Martinaitytė: Trys savaitės stovykloje buvo vienos įsimintiniausių mano gyvenime. Ne tik dėl to, jog pabuvojau svečioje šalyje, pamačiau jos kultūrą, labai šiltus ir svetingus žmones, bet ypač dėl tų dviejų savaičių, praleistų su keliasdešimt svetimų tautybių jaunų žmonių iš Europos ir viso pasaulio. Tai buvo neblogas savęs išbandymas bendraujant su skirtingų kultūrų bei religijų atstovais. Viską darėme išvien, pagelbėdami, bendraudami ir dalydamiesi patirtimi. Gaila, kad laikas prabėgo lyg akimirksnis, bet mus susiejo draugystės saitai, kurie, tikiuosi, nenutrūks dar ilgai.
Milda Ačaitė: Kiekviena diena buvo kupina siurprizų. Norint prailginti dieną miegoti teko nedaug. Nepakartojami įspūdžiai Danijos miestuose, nauji draugai iš įvairiausių pasaulio kampelių, gausybė saldumynų, atrakcionų ir nepakartojamas vikingų šou neleido atsikvėpti nė minutę.
Lukas Tabulevičius: Stovykla man kliuvo ypatinga – dvi savaites su beveik 30 žmonių iš viso pasaulio gyvenau laive. Patys plovėme denį, gaminomės valgį, bet nebuvo sunku, nes viską darėme drauge. Jūros liga sirgome visi be išimčių, bet tai irgi nekasdienė, netgi linksma, patirtis. Naktį praleisdavome siūbuojančiuose hamakuose – tai taip pat turi žavesio.
Kristina Perminaitė: Stovykla suvienijo pasaulį, gavau progą susipažinti su kitomis kultūromis neaplankydama visų 24 šalių, kurių atstovai buvo mūsų stovyklos dalyviai. Atsisveikinti buvo ypač sunku, bet bendraujame iki šiol.
Karolina Aleksejevaitė: Užsiėmimai lavino komandinę veiklą. Buvome lepinami nuostabiais, lyg iš restorano, valgiais. Daug sužinojau apie Daniją, pamačiau pačias įdomiausias šalies vietas.