Pas organizacijos „Jurbarkas gyvas“ savanorius svečiuojasi Krailsheimo savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos atstovai. Atvyko pabendrauti ir kartu paplanuoti veiklų, kurios galėtų dar labiau suartinti abiejų miestų jaunimą. Balandžio 3 d. jaunuolius priėmė Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir vicemerė Audronė Balčiūnienė.
Šis jaunimo susitikimas – tąsa beveik prieš metus, 2023-ųjų gegužės pradžioje, įvykusio vizito, kai Krailsheimo miesto atstovai, vadovaujami Jurbarko komiteto Krailsheime pirmininko Frydricho Liudvigo, atvyko atnaujinti per pandemijos metus prislopusio bendradarbiavimo ir ypač neformalių abiejų miestų bendruomenių ryšių. Tuomet jie susipažino su Aušrinės Meškauskienės prieš keletą metų suburta savanorių grupe „Jurbarkas gyvas“. Tų pačių metų rudenį Jurbarko savanoriai jau viešėjo Krailsheime, o dabar sulaukė bičiulių pas save.
Xavier Szymanski-Zwadto, Aaron Rosovits ir Alexander Andrejew yra gimnazistai, Krailsheimo miesto Jaunimo reikalų tarybos nariai. Atvyko be koordinatorių, mokytojų, savivaldybės atstovų etc., tačiau rimtai atstovavo savo miestui.
Priėmime pas mūsų merą Xavier, Aaron ir Alexander pasakojo apie Krailsheime įgyvendinamus infrastruktūros projektus – kalbėjo kaip iš rašto: kas kur statoma, rekonstruojama, kokių nepatogumų gyventojai patiria dėl vykdomų darbų, kada jie bus baigti ir kokią naudą turės miestiečiai ir svečiai. Sakėsi įdėmiai nužiūrėję Jurbarko autobusų stotį, mat jų mieste šį objektą irgi būtinai reikia atnaujinti. Pastebėjo, kad kultūriniu gyvenimu, kultūros projektais mes jų miestą lenkiame. Ir būtinai savo miesto savivaldybės tarybai pristatys Jurbarko riedučių parką – Krailsheimo jaunimas tokio didelio ir modernaus neturi.
Jaunimo reikalų tarybos nariai turi teisę dalyvauti (ir dalyvauja) ir pasisakyti (ir pasisako) Krailsheimo miesto savivaldybės tarybos posėdžiuose. Xavier, Aaron ir Alexander, baigiamųjų klasių moksleiviai, prieš porą savaičių į Jaunimo reikalų tarybą perrinkti antrai kadencijai – apie tai vaikinai pasakojo su džiaugsmu ir pasididžiavimu, o mūsų mero kabinete buvo pasveikinti plojimais.
Jaunimo reikalų taryba iš 14 narių renkama dvejiems metams. 14–18 m. jaunuoliai patys gali kelti savo kandidatūras, balsuojama mokyklose slaptu balsavimu.
Jaunimas neatstovauja jokiai politinei jėgai. „Dalyvavimas miesto tarybos posėdžiuose mums galimybė augti politikoje, tiesiog stebime skirtingas politines jėgas ir kaupiame patirtį ateičiai“, – sakė Jaunimo reikalų tarybos pirmininkės pavaduotojas Xavier Szymanski-Zwadto.
Organizacijos „Jurbarkas gyvas“ savanoriai savo bičiuliams parengė pažintinę po Jurbarką programą: Jurbarko kultūros ir sporto centrai, viešoji biblioteka, Jurbarko krašto muziejus, išvyka į Mažąją Lietuvą – Smalininkus. Ketvirtadienį – asociacijos „Jurbarkas gyvas“ organizuojami jaunimo mokymai viloje „Bisena“. Ir, žinoma, smagūs ir jaukūs vakarojimai, ne mažiau svarbūs draugystei ir bendroms idėjoms generuoti.
Pirmą kartą Jurbarke apsilankę Xavier, Aaron ir Alexander mano, kad didžiausias potencialas Jurbarko ir Krailsheimo
jaunimui bendrauti kultūros ir sporto srityse.
Antradienio vakarą jie žiūrėjo krepšinį Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje ir sirgo už „Jurbarką-Karį“. „Tai buvo šaunu! – sakė jaunuoliai. – Sirgome už Jurbarką, atidavėm visą savo energiją, o vakare jau radome ir save kartu su kitais sirgaliais feisbuko nuotraukose.“
Krailsheime yra kur kas didesnė sporto arena, talpinanti 3 tūkst. žiūrovų, ir krepšinio komanda, bet jaunuoliai sakė žiną, kad Lietuvoje krepšinis – numeris vienas.
„Galbūt galėtų bendrauti mūsų krepšinio komandos, rengti draugiškas varžybas ir stovyklas“, – merui siūlė svečiai.
Didelį įspūdį jiems padarė ir Jurbarko kultūros centro bigbendo „Jada“ repeticija. Bigbendas yra ir Krailsheime, ir kai vaikinai mūsiškio vadovams užsiminė apie galimybę draugauti, neišgirdo „ne“.
Žinoma, tokiems mainams reikės ir pasitarimo, ir savivaldybių pritarimo – supratingai sakė Krailsheimo jaunimo reikalų tarybos atstovai.
Kitąmet Jurbarkas ir Krailsheimas minės bendradarbiavimo 25-metį – sutartis tarp savivaldybių buvo pasirašyta 2000-aisiais. Šiame abiejų miestų jaunimo susitikime, nei mero kabinete, nei turbūt kitur, sutartys nepasirašinėtos – neformaliai draugystei jų ir nereikia.