Per pasaulį ritantis Naujųjų metų sutikimui, į 2024-uosius žengė ir Lietuva, o kartu iš Jurbarkas. Miesto dangų tradiciškai nuspalvino daugybė fejerverkų. Puikių metų savo skaitytojams linki ir ŠVIESOS redakcija.
Naujųjų metų datą sausio 1-ąją nustatė Romos imperatorius Julijus Cezaris 46 m. pr. m. e. 1582 m. po popiežiaus Grigaliaus XIII padarytos kalendoriaus reformos Naujieji metai sausio 1 d. (8 dienos po Kristaus gimimo, kai jis buvo apipjaustytas [Pr 17:12]) pradėti švęsti visuose katalikų kraštuose. Julijaus ir Grigaliaus kalendoriai skiriasi 13 dienų.
Sausio 1-oji, kaip Naujųjų metų diena, Lietuvoje pradėta švęsti pagal krikščioniškojo vakarų pasaulio tradicijas ne anksčiau kaip XIX a.
Žmonės Ramiojo vandenyno atole Kiritimatyje pirmieji pasaulyje pasitiko 2024-uosius metus. Apie 7 300 salos gyventojų jau 11 val. Vidurio Europos laiku kėlė šampano taures. Praėjus 15 minučių Naujieji atėjo ir į Naujajai Zelandijai priklausančias Čatamo salas. Jos yra maždaug už 800 km į rytus nuo Naujosios Zelandijos ir turi savo laiko juostą. Dviejose iš dešimties salyno salų gyvena tik 700 žmonių.
Praėjus valandai po Kiritimačio, 2024 metus pasveikino Naujoji Zelandija ir Samoa bei Tongos salų valstybės. Didžiausiame Naujosios Zelandijos mieste Oklende visų akys krypo į šviesų šou prie 328 metrų aukščio „Sky Tower“ bokšto. Čia panaudota 500 kg pirotechnikos.
14 val. Vidurio Europos laiku milžinišku šviesų šou buvo galima gėrėtis Australijos Sidnėjaus mieste – visame pasaulyje žinomų Uosto tilto ir Operos rūmų fone. Vien tik uosto rajone, organizatorių duomenimis, buvo paleista per 13 500 fejerverkų su specialiaisiais efektais. Be to, apskritai pirmą kartą buvo panaudotos dirbtinio intelekto sugeneruotos šviesų projekcijos, kurios neteršė nei oro, nei kėlė triukšmą. Spėta, kad stebėti fejerverkų Sidnėjuje susirinks milijonas smalsuolių. Apie milijardas planetos gyventojų šiuos fejerverkus tradiciškai stebi televizorių ekranuose.
Įspūdingi šviesų spektakliai suplanuoti ir daugelyje Azijos didmiesčių, įskaitant Singapūrą, kur daugybės žmonių pasigėrėti fejerverkais laukiama prie Marinos įlankos su vaizdu į miesto panoramą. Bankoke šventės epicentras bus Menam Čao Prajos upė, kurioje atsispindi milžiniškų fejerverkų šviesos. Tailandas, kuris gyvena pagal budistų kalendorių, pasitiks 2567 metus.
Patys paskutiniai Naujuosius metus sutinka Bakerio ir Haulando salų gyventojai.