„Vienas dydis tinka visiems“ netaikomas laidojimo paslaugoms. Yra daug įvairių laidojimo organizavimo būdų, o laidojimo namai gali lengvai pritaikyti laidotuves, kad atspindėtų unikalią mirusiojo asmenybę, o taip pat patenkintų šeimos pageidavimus. Laidotuvių paslaugos bėgant metams keitėsi dėl kintančių religinių ir kultūrinių tradicijų bei socialinių normų pokyčių. Tendencijos taip pat turėjo įtakos laidotuvėms, pvz., žaliųjų laidotuvių ir sutelktinio finansavimo laidotuvių populiarumas pastaruoju metu išaugo. Tačiau nepaisant daugybės įvairių laidojimo organizavimo galimybių, išbandytos ir tikros pagrindinės laidojimo paslaugos vis dar išlieka.
Tradicinis pilno aptarnavimo laidojimas
Tradicinės laidotuvių paslaugos apima apžiūrą ar apsilankymą, laidotuvių ceremoniją ir laidojimą kape.Taip pat žinomos kaip „viso aptarnavimo“ laidotuvės, tradicinės laidotuvės dažniausiai yra pagrindinis daugelio laidojimo namų siūlomas paketas. Jis prasideda nuo peržiūros / apsilankymo, kai dalyviai gali apžiūrėti kūną ir išreikšti pagarbą šeimai. Žiūrint paprastai rekomenduojama balzamuoti, nors karstas gali likti uždarytas pagal šeimos pageidavimus. Laidotuvės vyksta po peržiūros / apsilankymo ir vyksta laidojimo namuose, bažnyčioje ar kitoje renginio vietoje. Tradicinės laidotuvės paprastai apima tokius elementus kaip maldos, panegirikos, skaitymai ir muzika. Po to kūnas procesija vežamas į kapines/palaidojimo vietą ir palaidotas kape. Taip pat gali būti surengtas laidotuvių priėmimas arba vakarienė, skirta mirusiojo šeimai ir draugams susiburti po laidotuvių.
Tiesioginis laidojimas, kuo jis skiriasi?
Tiesioginis laidojimas, kartais vadinamas prieinamu laidojimu arba tiesioginiu laidojimu, įvyksta, kai mirusysis laidojamas netrukus po mirties be jokių laidotuvių ar kitos oficialios ceremonijos. Laidojimo biuras gauna mirties liudijimą ir reikiamus leidimus, paruošia kūną, pasirūpina transportavimu į kapines laidoti. Tiesioginis laidojimas paprastai yra prieinamas laidotuvių pasirinkimas, nes kūno balzamuoti nebūtina, o vietoj brangaus karsto galima naudoti paprastą dėžutę. Apeiginių paslaugų trūkumas taip pat sumažina bendras laidojimo išlaidas, tačiau apskaičiuojant visas išlaidas reikia atsižvelgti į kapinių sklypo kainą. Kapinių kapo sklypai gali būti brangūs, priklausomai nuo vietos.
Koks būna kremavimas?
Į pilno aptarnavimo kremavimą įeina apžiūra ar apsilankymas, laidojimo paslaugos ir pagrindinės kremavimo paslaugos. Kadangi yra peržiūra, paprastai kūnas bus balzamuojamas. Kremuoti pelenai dedami į urną, kurią galima užkasti po žeme arba virš žemės, išbarstyti arba pasilikti pas šeimą. Tiesioginis kremavimas įvyksta, kai mirusysis kremuojamas netrukus po mirties be jokių laidotuvių ar kitos oficialios ceremonijos. Balzamuoti nereikia, nes nėra apžiūros / lankymo, kremavimo procesui galima naudoti kartoninį indą. Tiesioginis kremavimas yra nebrangus laidotuvių būdas ir sparčiai populiarėja tarp kaina besirūpinančių vartotojų.
Kas yra kapų pamaldos?
Kapų pamaldos (taip pat vadinamos įpareigojimo pamaldomis) gali būti surengtos asmenims, kurie yra palaidoti arba kremuoti, ir įvyksta, kai laidotuvės vyksta kapinėse arba laidojimo vietoje. Laidotuvių dalyviai renkasi į ceremoniją, kurią veda pasirinktas kunigas, ir, kaip ir tradicinėse laidotuvių apeigose, gali būti skaitomi panegirika, meldžiamasi ir skamba muzika (nors paslaugos paprastai būna trumpesnės). Po pamaldų kūnas nuleidžiamas į kapą arba dedamas į mauzoliejų ar kriptą. Jei mirusysis buvo kremuotas, urna, kurioje laikomi pelenai, gali būti palaidota, išbarstoma arba dedama į kolumbariumo nišą. Atminimo ceremonija nuo laidotuvių skiriasi tuo, kad kūno nėra. Atminimo pamaldos paprastai rengiamos po to, kai mirusysis yra palaidotas. Tačiau, jei laidojimo būdas buvo kremavimas, urna su kremuotais pelenais gali būti per atminimo pamaldas. „Gedulo“ svetainėje galite sužinoti daugiau.