Atėjus pavasariui darbo ieškoti pradeda vis daugiau žmonių. Per kovo mėnesį Jurbarko darbo biržoje užsiregistravo 386 rajono gyventojai. Tai kur kas daugiau nei ankstesniais mėnesiais ir dvigubai daugiau nei praėjusių metų kovą.
Per kovo mėnesį nedarbo lygis rajone padidėjo dešimtadaliu ir dabar yra 11,3 proc. Į darbo biržą ateina vis daugiau iki šiol dirbusių ir dėl sumažėjusių gamybos ir paslaugų apimčių darbo netekusių žmonių. Per mėnesį jiems paskirta 118 nedarbo draudimo išmokų. Praėjusių metų kovo mėnesį nedarbo draudimo išmokas valstybė mokėjo tik 240 rajono gyventojų, o šiuo metu jas gauna daugiau nei 500 darbo netekusių žmonių.
Iš viso nuo metų pradžios Jurbarko darbo biržoje užsiregistravo 1162 rajono gyventojai. Darbą gavo tik 319 biržoje registruotų bedarbių. Balandžio 1 d. Jurbarko darbo biržoje iš viso buvo užregistruoti 2402 rajono gyventojai. Bedarbių amžiaus vidurkis – 41,4 metai. Darbo ieško daugiau nei 300 16-30 metų rajono gyventojų. Dažniausiai darbo ieško 40-60 metų rajono gyventojai – jų yra 1164.
Bemaž tiek pat ieškančiųjų darbo teturi vidurinį išsilavinimą. Beveik 500 Jurbarko darbo biržoje užsiregistravusių žmonių turi tik pagrindinį ir pradinį išsilavinimą, tačiau darbo ieško ir 79 aukštąjį išsilavinimą turintys rajono gyventojai.
Vidutinė nedarbo trukmė kol kas tik 5 mėnesiai. Mažiau nei metus darbo laukia 1937 rajono gyventojai, daugiau nei metus jo neturi 73 biržoje užsiregistravę rajono gyventojai. Tik 2 asmenys darbo negauna ilgiau nei dvejus metus.
Jurbarko mieste nedarbo lygis jau pakilo iki 13,7 proc. Didesnis nei Jurbarke nedarbo lygis yra tik Smalininkų seniūnijoje – darbo ieško 14,5 proc. darbingų šios seniūnijos gyventojų. Aukštesnis nei rajone nedarbo lygis yra Viešvilės, Jurbarkų, Raudonės ir Skirsnemunės seniūnijose. Daugiausia užsiregistravusių darbo biržoje gyvena Jurbarke (1134 asmenys), Jurbarkų seniūnijoje (265 asmenys) ir Skirsnemunėje (105 asmenys).
Šiek tiek sumažinti nedarbo lygį padeda Jurbarko darbo biržos taikomos aktyvios darbo rinkos politikos priemonės. Kovo mėnesį mokytis išsiųstas 21 bedarbis, 36 asmenys įdarbinti viešuosiuose darbuose, devyni įdarbinti subsidijuojamose darbo vietose, dar devyniems pritaikyta darbo įgūdžių rėmimo programa. Tačiau nuo metų pradžios laikino užimtumo priemonės pritaikytos tik 93 rajono gyventojams.
Vis mažiau darbo ieškančių žmonių ryžtasi imtis smulkaus verslo. Per kovą veiklą pagal verslo liudijimus pradėjo tik 23 rajono gyventojai. Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu verslo liudijimus įsigijo beveik pusšimtis darbo neturinčių žmonių.
„Šviesos” inform.