Jurbarkietė Sandra Žievytė spalio viduryje Pietų Korėjos sostinėje Seule vykusiame pasaulio jaunių ir jaunimo sambo čempionate įkrėtė priešininkėms ir užlipo ant apdovanojimų pakylos. Mergina grįžo su bronzos medaliu, nusileidusi tik stipriausioms Rusijos ir Uzbekistano sportininkėms.
Skrido parą
Sandra juokiasi, kad čempionate sunku nebuvo, ji tiesiog darė tai, ką turi daryti sportininkė – kovojo. Kur kas labiau nei kovos ant tatamio nuvargino kelionė. Nuvykti iš Jurbarko į Seulą prireikė net 27 valandų.
„Kovojau jaunių amžiaus grupėje iki 18 metų. Savo svorio kategorijoje buvau jauniausia dalyvė. Sambo visuomet rungiuosi svorio kategorijoje iki 60 kg. Mano grupėje buvo 7 priešininkės“, – pasakojo sportininkė.
Tvarkingi ir draugiški
Seulas Sandrai pasirodė labai tvarkingas miestas. Merginą ypač nustebino kelis kartus matytas vaizdas, kaip užsimovę pirštines mokiniai gatvėje renka numestas šiukšles, net gatvės grindinio groteles atkelia, išrenka popierėlius ir kitas atliekas.
„Visi mokiniai su uniformomis, netgi darželyje vaikai su vienodais marškinėliais. Žmonės Pietų Korėjoje mandagūs, šypsosi, siūlo pagalbą gatvėje pamatytiems užsieniečiams. Man pačiai teko bendrauti su keliais korėjiečiais. Jie labai malonūs, teiravosi iš kur atvykome, kokiu tikslu. Kai pasakėme, kad iš Lietuvos ir esame sambo kovotojai, jie žvelgė į mus su džiaugsmu ir sakė, kad tai yra šaunu“, – pasakojo Sandra.
Dar vienas ryškus įspūdis iš kelionės – varžybų atidarymas. Grojo įspūdingas pučiamųjų orkestras, kuriame buvo vien merginos su trimitais. Antano Sodeikos meno mokykloje akordeonu ir klarnetu groti besimokančiai Sandrai korėjiečių pasirodymas labai patiko.
„Grįžusi į Lietuvą sužinojau, kad per čempionatą įvyko keletas susišaudymų tarp Pietų Korėjos ir Šiaurės Korėjos pajėgų, tačiau Seule apie juos nieko nežinojome“, – pasakojo Sandra.
Ruošiasi čempionatui
Laiko poilsiauti sportininkė neturi. Gruodžio mėnesį Sandros laukia dar vienas pasaulio sambo čempionatas. Kipre jurbarkietė varžysis su pajėgiausiais kadetų grupės (iki 16 m.) kovotojais. Tačiau ir iki gruodžio kovų netrūks.
„Savaitgalį dalyvausiu Lietuvos moksleivių dziudo pirmenybėse. Prieš savaitę kovojau dziudo turnyre Šakiuose. Gyvenu labai įdomiai ir nuobodžiauti tikrai neturiu kada, nes beveik kiekvieną savaitgalį dalyvauju varžybose“, – pasakojo mergina.
Treniruojasi nuo ketverių
Toks krūvis – tik pajėgioms ir itin motyvuotoms sportininkėms. Tačiau trenerė Diana Arlauskaitė dėl savo auklėtinės neabejoja. Ji su mergina dirba 12 metų. Sandra į treniruotes atėjo būdama ketverių, dabar jai – šešiolika.
Šis amžius sportininkei labai svarbus. Ji – vyriausia ir kartu turinti daugiau patirties už daugumą kadetų grupės (iki 16 m.) kovotojų. Tačiau grupėje, kurioje Sandra kovojo Pietų Korėjoje, sportininkei dar teks daug ko išmokti – varžovai patyrę ir stiprūs.
„Sandra savo grupėje buvo pati jauniausia, o kovoti teko su labai stipriomis priešininkėmis. Sambo – sportas, kuris labiausiai prigijo buvusioje Sovietų Sąjungoje ir dabar labai populiarus Rusijoje, Mongolijoje, Kazachstane. Pasaulio čempionate Sandra kovojo su stipriausia Rusijos sportininke“, – pasakojo trenerė.
Tačiau laiko mokytis yra, kaip ir vilties, kad per artimiausius porą metų Sandra gali tapti pasaulio čempione.
Siekdamos kuo geresnių rezultatų D. Arlauskaitė ir jos auklėtinė Sandra dirba ne tik per bendras treniruotes. Trenerė kovos menų paslaptis auklėtinei perduoda ir individualiuose užsiėmimuose, kuriuos surengia net savaitgaliais.
„Stengiamės keisti treniruočių vietas, kad paskui būtų psichologiškai lengviau kovoti. Sandros mama juokiasi, kad pro namų langą pamačiusi mane net aikteli, nes baigiasi malonus savaitgalis ir vėl reikės dirbti“, – šypsosi D. Arlauskaitė.
Nors Sandra juokais ir guodžiasi dėl dažnų treniruočių, mergina supranta, kad jos būtinos užsibrėžtam tikslui – pasaulio čempionato auksui.
„Vaikinams laiko neturiu. Mano prioritetai kitokie – reikia gerai pabaigti dešimtą klasę, išlaikyti egzaminus muzikos mokykloje, o sausį prasideda visų amžiaus grupių Lietuvos čempionatai, jei juos laimėsiu – ruošiuosi Europos ir pasaulio čempionatams“, – sako tikslus ir laiką į aiškias lentynas sudėliojusi mergina.
Lukas PILECKAS