Šv. Kotryna – IV a. kankinė. Legenda pasakoja, kad mergina, būdama aštuoniolikmetė, buvo labai graži ir išsilavinusi. Įnirtingo krikščionių persekiojimo 305-312 m. laikotarpiu ji už tikėjimą buvusi žiauriai nužudyta: įsukta į tekinį, paskui nukirsdinta.
Angelai nunešę jos kūną į Sinajaus kalną, kur vėlesniais laikais buvęs pastatytas garsus moterų vienuolynas. Sakoma, kad prieš mirtį ji dalyvavusi dispute su 50-čia mokslininkų ir juos nurungusi. Už tai Europoje, kur šv. Kotrynos kultas prasidėjo nuo Kryžiaus karų, ji laikyta mokslininkų globėja. Ikonografijoje šventoji vaizduojama su tekiniu ir kalaviju – jos kankinimo simboliais ar su knyga ir palmės šakele rankose, kaip moksliškumo ir nekaltumo ženklu.
Maždaug šiuo metu yra rudeninio avių kirpimo metas. Tada esanti daug geresnė vilna, negu reta vasarinė ar šieno pakratų prisivėlusi žieminė.
Lapkričio 25 dieną minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena.
Smurtas artimoje aplinkoje arba smurtas prieš moteris šeimoje – tai nusikaltimas ir žmogaus teisių pažeidimas.
Tarptautinė statistika rodo, kad daugiau nei 90 % asmenų, patiriančių smurtą artimoje aplinkoje, yra moterys, todėl tai yra su lytimi susijęs smurtas.
Eurobarometro duomenimis (2016 m.), trečdalis moterų Europos Sąjungoje yra patyrusios kokį nors fizinį ir (arba) seksualinį smurtą nuo 15 metų amžiaus. 35 proc. moterų yra patyrusios fizinį ir (arba) seksualinį smurtą nuo dabartinio ar ankstesnio partnerio. Kiekvieną savaitę ES artimoje aplinkoje nužudoma apie 50 moterų.
1993 m. Vilniuje įsteigta moterų teisėmis ir jų parama besirūpinanti asociacija Vilniaus moterų namai (www.vmotnam.lt). Nuo 2001 m. veikia nacionalinė nemokamos pagalbos telefono linija 8 800 22008.
Kasmet šią dieną (nuo 1991 m.) pažangioji pasaulio bendruomenė pradeda tarptautinę socialinę akciją – 16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris. Akcija tęsis iki gruodžio 10 d. – Tarptautinės žmogaus teisių dienos.
Tarptautine akcija „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“ ir įvairiais renginiais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą, kaip netoleruotiną reiškinį visuomenėje, supažindinti su prevencinėmis priemonėmis prieš smurtą, ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą.