Sausio 30-ąją aplinkosaugininkai kartu su „Mituvos“ būrelio medžiotojais Dainių pelkėje aptiko brakonieriaus paliktas kilpas, o pasekę pėdsakais sučiupo nusikaltėlį su įrodymais.
„Tikrindami informaciją nuvykome į Dainių pelkę, radome 14 kilpų. Taip pat pastebėjome pėdsakus, kuriais nusekėme iki sodybos. Patvoryje ir prie šuns būdos radome kraujo, o patikrinę sodybą radome ir kiškio kailį. Miške taip pat pavyko aptikti ir stirnino kailį. Visas vietas jungė sodybos šeimininko batų pėdos. Pažeidėjui neliko nieko kito, kaip tik prisipažinti“, – sakė Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko agentūros vedėjas Andrius Šašys.
51-erių Girdžių sen. gyventojas A. M. pareigūnams aiškino, kad gailisi savo poelgio, o brakonieriauti buvo priverstas dėl sunkios materialinės būklės. Vyras kilpa sugautą kiškį esą išmetė, o stirną pardavė.
Už medžioklės taisyklių pažeidimą brakonieriui baudą skirs teismas. Įstatymas numato, kad suma, kuri gali būti skirta pažeidėjui, svyruoja nuo 579 iki 1737 eurų. Girdžiškiui taip pat teks atlyginti padarytą žalą gamtai – už kiškį jis turės sumokėti 318,71, o už stirniną – 1593,55 Eur.
„Gerai nors tiek, kad kilpininkų rajone pasitaiko retai. Galbūt todėl, kad už šį draudžiamą medžioklės būdą baudžiama didelėmis pinigų sumomis“, – sakė A. Šašys.
Aplinkosaugininkai teigia, kad pasitvirtina daugiau nei 80 proc. gyventojų pranešimų apie pastebėtus pažeidimus.
Nuo 2014 m. spalio pradžios veikiantis Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos (VAAT) Pranešimų priėmimo centras iki šios dienos yra gavęs 2419 pranešimų, per parą aplinkosaugininkai šalyje gauna apie 25–30 pranešimų.
Beveik pusę pranešimų sudaro informacija apie laukinius gyvūnus – gyventojai praneša pastebėję juos klaidžiojančius miestuose, reiškia susirūpinimą dėl sužeistų žvėrelių ar šąlančių paukščių, taip pat informuoja apie nutrenkus ant kelių žvėris, dažniausiai stirnas. Likusioji dalis pranešimų susijusi su brakonieriavimo medžioklėje ar žvejyboje atvejais, vandens, aplinkos tarša, šiukšlinimu ar kitokiu netinkamu atliekų šalinimu.
Aplinkos apsaugos inspektoriai gautą informaciją tikrina visą parą, taip pat ir savaitgaliais. Ne darbo metu visoje šalyje būdrauja 76 pareigūnai.
Kasmet aplinkosaugininkai išaiškina apie 4 tūkst. su gyvosios gamtos niokojimu susijusių pažeidimų. 80 proc. jų sudaro žvejybos, 20 proc. – medžioklės taisyklių pažeidimai. Maždaug penktadalis šių nusižengimų yra šiurkštūs.
Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centras dirba visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis. Pranešti apie pažeidimus galima tel. (8-5) 273 2995 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.
„Šviesos“ inform.