Apgauti ir palikti gerokai patuštėjusiomis piniginėmis – su tokia nemalonia realybe šiemet susidūrė beveik trys dešimtys jurbarkiškių. Tačiau policija neabejoja, kad tokių žmonių yra kur kas daugiau, tik ne visi dėl patirtų nuostolių kreipiasi į teisėsaugą. O sukčiai siautėja toliau: internete jie nardo tarsi žuvys vandenyje ir gudriai pritaiko vis naujas nusikaltimų schemas.
Kaip pasakoja Jurbarko r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Ramūnas Budrius, šiemet teisėsaugininkai dėl sukčiavimo pradėjo aštuonis ikiteisminius tyrimus, dar aštuoniolika atvejų nagrinėti pagal Administracinių nusižengimų kodeksą. Jurbarkiečių patirti nuostoliai svyruoja nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų. Nors policija visais įmanomais būdais stengiasi įspėti gyventojus, patiklių žmonių vis tiek atsiranda.
„Sukčių schema – labai paprasta, tačiau kaskart pateikiama labai iš – radingai. Internete talpinami skel – bimai apie pigiau nei rinkos kaina parduodamus daiktus ir paslaugas. Daliai žmonių to pakanka, kad už – kibtų. Jiems atrodo, kad rado adatą šieno vežime – gerą pasiūlymą už pigiai ir jį čiumpa. Dažniausiai, kad pasiūlymas nedingtų – pervedamas užstatas arba net visa pinigų suma. O tada jau gaudyk vėją laukuose“, – sakė R. Budrius.
